Aloe Vera Bitkisi İle Sivilce, Sivilce İzi Maskesi Sivilcelere Aloe Vera

Aloe Vera Sivilce İçin Nasıl Kullanılır Sivilceye İyi Gelirmi?

0 48.016

Aloe Veranın Sivilceye Faydaları

Eğer sivilce ve sivilce izleriniz için bütün her şeyi kullanıp hala kurtulamadıysanız, aloe verayı denemenizin zamanı gelmiş demektir. Düzenli olarak sivilceler, sivilce izleri üzerine aloe verayı 1 hafta boyunca sürdüğünüzde, cildinizdeki iyileşmeye şaşıracaksınız.

İltihap önleyici özellikleri sayesinde, aloe vera, sivilcelere karşı en etkili yöntemlerden biridir. Aloe vera jelinin ayrıca antiseptik özellikleri de vardır. İçeriğinde 6 adet antiseptik bileşen bulundurur. Bunlar ;lupeol, salisilik asit, urea nitrogen, cinnamonic asit, phenol ve sülfürdür. Bütün bunlar, mantar, bakteri ve virüsleri önleyerek, sivilceleri tedavi ederler. Aloe vera jelinin ayrıca astrenjan özelliğide vardır. Bu özelliği sayesinde ciltteki fazla yağın ve kirin atılmasını sağlayarak, sivilce oluşumunu önler.

Aloe veranın sivilce kurutma özelliğinden yararlanmak için aloe vera yaprağını uzunlamasına ortadan kesip içindeki jeli çıkarın ve aşağıda tarifini vereceğimiz maskeleri sivilcelere uygulayın.

Sivilceler İçin Aloe Vera ve Limon Maskesi

Limon ve aloe vera jelinin antibakteriyel özellikleri, sivilceleri yok eder ve sivilce oluşumlarını önler. Limon suyu, cildi temizler ve cilt gözeneklerini küçülterek, tıkanmalarını engeller. Hassas bir cildiniz varsa, limon suyu yerine domates suyu kullanabilirsiniz.

Birkaç damla limon suyu ve 1-2 yemek kaşığı aloe vera jelini karıştırıp, macun haline getirin. Bu macunu yüzünüze ve boynunuza sürün ve gece boyunca bırakın. Eğer çok yapışkan bir yapıdaysa, yıkamadan önce en az 1 saat bekletin. Bu yöntemi, sivilceler yok olana kadar her gece uygulayın.

Sivilceler İçin Aloe Vera ve Sirke Maskesi

1 yemek kaşığı aloe vera jeli, yarım tatlı kaşığı elma sirkesi, yarım tatlı kaşığı suyu karıştırın. İster parmaklarınız, isterseniz bir pamuk parçası yardımıyla bu karışımı, yüzünüze sürün. 15-20 dakika boyunca kurumasını bekleyin ve su ile yıkayın. Elma sirkesi malik asit barındırır ve bu madde ciltte astrenjan özelliktedir. Bütün bakteriyi temizler ve cildin pH seviyelerini normale çeker. Ayrıca ölü cilt hücrelerini dökerek, sivilce oluşumunu önler. Ancak elma sirkesi hassas ciltler için uygun olmayabilir.

Sivilceler İçin Aloe Vera ve Bal Maskesi

1 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 1 tatlı kaşığı bal ve 1-2 tatlı kaşığı gül suyunu iyice karıştırıp, macun kıvamına getirin. İsterseniz etkiyi arttırmak için bir tutam zerdeçal da ekleyebilirsiniz. Bu maskeyi, sivilceye yatkın bölgelere sürün ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 defa uygulayın. Bal, antibakteriyel özelliktedir ve birçok antioksidan barındırır. Cildi nemlendirir ve fazla sebum üretimini kontrol altına alır. Bal ayrıca, temizleme ve iyileştirme özelliklerine sahiptir. Bu sayede birçok cilt problemine karşı çok faydalıdır.

Sivilceler İçin Aloe Vera ve Zerdeçal Maskesi

3-4 damla çay ağacı yağı ve 2-3 tatlı kaşığı aloe vera jelini karıştırın. Bu karışımı, sivilceli bölgelere sürün ve gece boyu bırakın. Bu aloe vera yöntemini, sivilceleriniz iyileşene kadar her gece uygulayın. Çay ağacı yağı, doğal haliyle mikrop önleyicidir. Bakterileri ve mantarı öldürür. İltihap önleyici özellikleri sayesinde ise ciltte şişmiş bölgeleri iyileştirir. Esans yağ ayrıca, sebum üretimini de kontrol altına alır ve yağlı cildi düzeltir. Çay ağacı yağı, hassas ciltte tahrişe neden olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce cildinizde görünmeyen bir yere sürüp test yapmanız önerilir.

Sivilceler İçin Aloe Vera ve E vitamini Maskesi 

Eczanden E vitamin kapsül veya ampül satın alınç1 adet E vitamini kapsülü içerisindeki yağı çıkartın ve 1 yemek kaşığı aloe vera jeli ile karıştırın. Bu karışımı, sivilceli bölgelere sürün ve kurumasını bekleyin. 1 saat sonra yıkayın. Bu maskeyi, isterseniz gece boyu bırakabilirsiniz. Sivilceler yok oluncaya dek birkaç gece boyunca uygulayın. E vitamini yağı, cilt bakım ürünleri içerisinde bulunur ve iltihap önleyici, antioksidan ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Sivilceyi iyileştirmesinin yanı sıra, cildi sağlıklı ve kusursuz tutmaya yardımcı olur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.