Bıyık gürleştirmek için evde uygulayabileceğiniz 7 doğal yöntem

Badem yağı sayesinde gür ve uzun bıyıklara sahip olabilirsiniz

0 67

Bıyık Çıkarma, Uzatma ve Gürleştirme İçin Badem Yağı Kullanımı

Erkekler için bıyık ve sakal güçlü kişilikli bir erkekliği temsil eder, bu nedenle gür sakal ve bıyıklar büyük bir gurur kaynağıdır. Bu nedenle googleda en çok aranan şeylerden biri de bıyık uzatma ve gürleştirme yollarıdır. Makalemizde bu yöntemleri okuyabilirsiniz.

Bıyıkları Uzatmak ve Gürleştirmek İçin Neler Yapılabilir?

Bıyıkları gürleştirmek için Cildiye doktoruna gidip doktorun verdiği ilaçları deneyebileceğiniz gibi aşağıdaki yöntemleri uygulayarak da seyrek bıyıklarınıza çözüm bulabilirsiniz;

Badem Yağı

Badem yağının içeriğinde yüksek miktarda E vitamini, potasyum, çinko, proteinler ve tekli doymamış yağ asitleri bulunmaktadır. İşte bu yüzden badem yağının sakal ve bıyık gürleştirmede etkisi çok büyüktür. Öyle ki doğal yöntemlerin içinde bıyıkların gürleşmesini sağlayan en iyi yöntem badem yağı kullanmaktır.Badem yağını cezvede ısıtın. Her akşam yatmadan bıyık bölgenize ılık haldeki badem yağını sürün.

Sarımsak

Sağlığa türlü yararıyla bilinen sarımsağın tüylere de etkisi olumludur. Öyle ki, sarımsak kadınların saçlarını gürleştirmek ve kalınlaştırmak için en çok tercih ettiği doğal yöntemlerden birisidir. Bunun sebebi sarımsağın tüy köklerini güçlendirip çoğalmasını sağlamasıdır. Bu yüzden erkekler de bıyık bölgesindeki kılların daha gür çıkması için sarımsağı kullanabilir. Bunun için bıyıklar öncelikle jiletle alınır. Daha sonra bir diş sarımsak havanda dövülür ve bıyık bölgesine sürülür. Daha sonra 15-20 dakika bekletildikten sonra yüz suyla yıkanır. Sonuç alabilmek için bu yöntemi haftada en az 2 defa tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

Yılan Yağı

Bıyıklarınız seyrekse deneyebileceğiniz bir diğer doğal yağ yılan yağıdır. Yılan yağı sakal ve bıyık bölgesinde kıl çıkartan veya olan kılları uzatan etkili bir yağdır. Bu yüzden daha gür bıyıkları olsun isteyen baylar yılan yağını maske içinde veya direkt olarak tek başına bıyıklarına uygulayabilir.

Bunun için yılan yağını 5-6 damla kadar avuç içinize damlatın ve ardından bunu bıyıklarınıza sürüp güzelce yedirin. Bu şekilde 2 saat beklettikten sonra suyla yıkayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez buna devam edin.

Hint Yağı

Hint bitkisinin tohumundan elde edilen hint yağı da diğer bir bıyık uzatan ve gürleştiren doğal yağdır. Hint yağının içeriğindeki zengin risinoleik asitler kıl köklerini besler ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede bıyıkların çıkışını destekler. Bunun için hint yağını bir cezvede suyun içinde biraz ısıtın. Daha sonra ılık olan hint yağını uyumadan önce bıyık bölgenize sürün ve yedirin. Bu uygulamayı her akşam tekrarlayın.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’dan Bıyık Çıkaran Doğal Kür Tarifi

Malzemeler

  • 1 su bardağı kaynak su
  • 1 tatlı kaşığı testere dişli aslanpençesi

Yapılışı

Bu kürü hazırlamak için öncelikle bir cezveye bir bardak su alın ve bunu kaynatın. Kaynadıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı testere dişli aslanpençesini atın ve 6 dakika kaynatın. Ilındıktan sonra otunu süzün ve aslanpençesi suyunu için. Prof. Dr. Saraçoğlu bu kürün en az 2 ay günde 2 defa içilmesini öneriyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı bıyık bölgesindeki kılların gürleşmesi için tavsiye edilen yağlardan biridir. Bir kasede 1-2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile biberiye yağını karıştırın. Bu karışımı bir pamuğa damlatın ve bunu bıyık bölgenize sürüp güzelce yedirene kadar masaj yapın ve sonrasında 15-20 dakika bekletin. Son olarak bölgeyi soğuk suyla karışımdan arındırın. Bu uygulamayı düzenli olarak haftada 3 kez tekrarlamalısınız.

Tarçın ve Limon

1 tatlı kaşığı öğütülmüş tarçın kabuğu ile 2-3 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Daha sonra bunu bıyık bölgesine sürün ve 20-25 dakika kadar bekletin. Sonrasında bölgeyi soğuk su ile durulayın. Hızlı ve etkili sonuçlar almak için bu yöntemi haftada 2 defa uygulamanız önerilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.