Karaca Granit Tencere Yorumları Nasıldır?

Karaca Granit Tencere Seti Yorumları Nasıldır?

0 19

Karaca Granit Tencere Seti Yorumları Nasıldır?

Yemeklerin sağlıklı oluşu, lezzeti ve doğallığı herkes için çok önemlidir. İşte Karaca Granit Ttencere seti, tüm bunların garantisini vermektedir. Aşınmadan ve yüksek ateşten etkilenmeyen granit tencereler, yemeğin pişmesi esnasında, ısı dağılımının dengesini düzenlemekte ve buna bağlı olarak yemeklerin lezzetini artırmaktadır.

Granit taşı; Karaca Granit Tencere Seti’nde ana malzeme olarak kullanılmıştır ve hem yanmaz özelliktedir, hem de çizilme direnci oldukça yüksektir. Ahşap kaplamalı bu ürünler, damak tadınıza yıllar boyu en güzel şekilde hitap etmeyi sürdürecektir. Yüksek ateşten zarar görmeyen ve eşit ısı dağılımına imkan veren Karaca Granit Tencere Seti, yemeklerinizin lezzetini doruğa çıkaracaktır. Karaca Granit Tencere’nin boyutu 20 cm olup, metal kullanımıyla uyumludur ve bulaşık makinesine koyulabilir. 4 mm granit kaplamasına sahip olan bu ürün, gerek ahşap kulpları ile gerekse rengi ile çok şık bir tasarım sergilemektedir.

Karaca Granit Tencere Kullananların Yorumları

Üç yıldır Karaca Granit Tencere Setini kullanmaktayım. En küçük bir problem çıkmadı. Keşke çelik tencere almak yerine bir Granit seti daha alsaydım. Çünkü çelik tencereler öylece duruyor ve kullanmıyorum. Granit derim başka bir şey demem.

Ben de Karaca Granit kullananlardan biriyim. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Zaten çelik tencere olarak da Karaca’nın ürünlerini tercih ediyorum.

Aralık-2015 tarihinde Karaca Granit Tencere almıştım. Çeyizimde titanyum, seramik, döküm ve çelik tencereler dahil türlü türlü tencere-tava vardı, bunların içinde granit olmazsa olmazdı. Aldığım Karaca Granit Tencere, beyaz renkli ve 20 cm boyutunda. Yemeklerimin çoğunu düdüklü tencerede pişiriyorum, Karaca Granit Tencere’yi de 2-4 kişilik çorbalar yapmak ve ufak tefek sebzeleri haşlamak amacıyla aldım. Diyeceğim o ki, çok sık kullandığımı söyleyemem. Ayrıca kullanırken televizyon reklamlarında gösterildiği gibi kesinlikle metal kaşık temas ettirmedim. Yine de birkaç ay içinde iç kısmı çizik çizik oldu. Zaten kullanıcı yorumlarında da çok sayıda kişi, bu sorundan şikayet etmiş. Her ne kadar, çizildiği zaman kanserojen riski taşımadığı söylense de, tabanında alüminyum bulunduğu inkar edilemez. Alüminyum da ısıyla temas ettiğinde ağır metal birikimi oluşuyor. Sonuç olarak ben derhal ürünü almış olduğum Karaca mağazasına götürdüm. Koyu renkliyse çok belli olmuyor ancak açık renk çizildiğinde gayet fark edilebiliyordu. Ürünün 5 yıllık garantisi var, satın alma sırasında faturanın saklanması gerektiğini de üzerine basa basa ifade ediyorlardı. Yeni aldığımdan dolayı faturasını atmamıştım. Ürünün bedeli kadar değişim seçeneği sunuluyor, onun yerine tencere ya da başka bir ürün alınabiliyor. Yani iade ettiğiniz ürünü yenisi ile değiştirmek mecburiyetinde değilsiniz, bu avantajlı bir durum. Elbette faturanın önemi büyük, neyse ki faturayı da getirdiğim için işlemler çabucak halloldu ve yeni bir granit tencereyle evime döndüm.

Merhaba arkadaşlar, ben bir yıllık evliyim. Çeyizim için bütün tencere-tava setini Karaca’dan satın almıştım. Ancak hiç memnun kalmadım. Çelik tencereler hemen yanıyorlar ve iç kısımlarında mor lekeler meydana geldi. Granit tencereleri kullanırken de tahta kaşık dışında bir şey değdirmemeye dikkat ettiğim halde, yandılar ve çizik çizik oldular. 1 yıl içinde her birinin ayrı bir arızası çıktı.

Karaca Granit Seti’nden almıştım fakat bildiğimiz standart olanlarını kastetmiyorum. Karaca Natureline Wood Stone serisini kullanıyorum. Fiyatı daha yüksek ve hakikaten aşırı ağır, kulpları da koyu renk ahşaptan yapılmış. Pilavın ya da başka bir yemeğin dibi tutmuyor, oldukça kaliteli bir ürün. Elbette bulaşık makinesinde yıkamıyorum ve çizilmesin diye silikon spatula veya tahta kaşık kullanmaya özen gösteriyorum.

Granit Tencere Kullanmanın Faydaları

Granit tencereler, son derece sağlıklı ve güvenli ürünlerdir. Granit tenceler, adını granit taşından almaktadır ve bu taş oldukça popülerdir. Granit, hem doğaldır hem de çizilmelere karşı daha dayanıklıdır. Alüminyum ve teflon gibi başka tencerelerin üretiminde tercih edilen malzemeler ile karşılaştırıldığında bu fark belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, teflon tencerelerin insan sağlığına çok da yararlı olmadığı bir gerçektir. Zîra teflon tencerelerin çizilmesi durumunda kanserojen maddeler oluşabilmektedir. Bundan dolayı granit tencereler daha çok rağbet görmekte ve daha güvenilir olarak kabul edilmektedir. Öte yandan granit tencerelerin ön plana çıkmasını sağlayan onlarca özellik saymak mümkündür. Dilerseniz şimdi, bunların neler olduğunu beraber görelim…

Granit tencerelerin yapımında tamamıyla doğal granit taşı kullanılmaktadır. Bu sayede, çarpmalara, çizilmelere ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdırlar.

Aynı zamanda granit tencere temizliğinin, öteki tencere çeşitlerine oranla çok daha kolay olduğu söylenebilir. Seramik tencereler de granit gibi sağlıklıdır ancak granit tencereler, seramiklerden de daha kolay temizlenebilir. Bunun sebebi, granit tencerelerde yapışmaz taş yüzeyin kolaylıkla yıkama imkanı bulunuyor olmasıdır. Ancak tabii ki yapılan yemeğin cinsine bağlı olarak bazı zamanlarda tencereniz inatçı kirlere maruz kalabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda hiçbir zaman kirleri bulaşık teli ve benzeri bir aparat kullanarak kazımayın. Çizilmemesine dikkat ederek yavaşça temizleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.