At Kuyruğu Otu Kullananların Yorumları Nasıldır?

Kırkkilit Otu Kullananlar Yorumları Nasıldır

0 1.118

Kırkkilit Otunun Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Kırkkilit otu olarak da bilinen at kuyruğu otu çok faydalı bir bitkidir. Genellikle saçları uzatmak, kilo vermek ve fıtık tedavisi için bu bitkiden yararlanılır. Bu makalemizde kırkkilit otu kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Kırkkilit otu çayını saçlarım için kullanıyorum ve çok memnunum. Bir tutam aykuyruğu otunu 1 çay bardağı kadar su ile kaynatın. Eğer saçlarınız uzunsa tarifteki miktarı 2 katına çıkarabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı yıkayın ve sonrasında hazırladığınız bu suyu saçınıza sürün. Saçınızın ihtiyacına göre miktarını arttırabilirsiniz, eğer saçlarınız çok sert ise daha çok sürebilirsiniz. Kırkkilit otu ile saçlarınızdaki yumuşaklığı ve parlaklığı fark edeceksiniz. Ben beğenerek kullanıyorum. Bu sayede saçlarım çok yumuşak, parlak ve canlı oldu.

At kuyruğu zayıflamamda çok yardımcı oldu.

Atkuyruğu kilo vermeye yardımcı olan çok etkili bir bitkidir. Kilo verdirmesinin yanında vücutta ödem atıcı ve idrar söktürücü olmasıyla vücutta sodyum tüketimi sebepli oluşan ödem ve suyu atmaya yardımcıdır. Bu sayede zayıflamaya yardımcı olmaktadır. 1 bardak kaynar suya 2-3 gram kurutulmuş at kuyruüu bitkisi koyun ve demleyin. 5 dakika kaynadıktan sonra 10-15 dakika bekletin. Bunu öğün aralarında günde 2-3 kez tüketin. At kuyruğu içildiğinde idrar renginde değişme olmaktadır.  Bu durum gayet normaldir. At kuyruğu otu ile zayıfladığınızı fark edeceksiniz.

Ben kırkkilit otunu bel fıtığı için 20 gün kullandım. 20 günün sonund bel ağrılarım arttı ve ayakta dururken ağrım azdı. Ancak kırkkilit otuyla ağrım daha çok arttı, bu yüzden kullanmayı bıraktım. Bu ot bende etkili olmayınca doktora gittim ve ağrı kesici kullanıyorum.

Kırkkilit otunu 1 hafta kullandım. Bu otun çayını demleyerek kullandım. Yüzümde aşırı sivilce çıktı. Bunu bıraktıktan sonra 1 tane bile sivilce çıkmadı. Bende sivilce yan etkisi oldu. Ancak herkeste bu yan etkisi olmaz da başka şekilde yan etki yaşanabilir. Bende çok sivilce yaptığı için asla kullanmam.

Kırkkilit otu çayını saçımı duruladıktan sonra kullandım. Ama her gün kullanmak zor. Ben büyük ihtimalle banyodan banyoya yaparım. Bu otun en sevdiğim yanı diğer otlar gibi yapış yapış değil.

Ben kırkkilit otundan yaptığım çayı saçlarımın uzaması için 3 hafta içtim. Saçlarımın uzamasına bir faydası olmadı. Ama saçlarımı parlattı ve daha sağlıklık gözüküyor. Kırkkilit otunda silika maddesi varmış. Bu madde vücudumuzda cilt, saç ve tırnaklarda da bulunmaktadır. Ayrıca kıkırdak, eklem, bağ dokusu ve kemiklerin çevresinde de zar için gerekli bir mineraldir. Bu madde vücutta bağ dokularının sağlıklı şekilde gelişmesi için metobolik ve yapısal bakımdan çok etkilidir. Ayrıca silika maddesi saçın en önemli maddesi keratin sülfatın yapımı için gereklidir. Saç teli keratin ağıyla örülüdür. Silika maddesi damar açıcıdır ve kafa derisine kan akışını arttırır. Bu da saçların uzamasını hızlandırmaktadır. Ayrıca bu madde saçlara dolgunluk ve parlaklık da vermektedir.

Atkuyruğu otunu bir dönem içmiştim ve saçlarım için de kullanmıştım. Otu demleyip içtim ve suyunu saçlarıma durulama suyu olarak kullanmıştım. Bu dönemde atkuyruğu otuna ek olarak saç kremi kullandığım için bi bilmem saçlarım yumuşamıştı. Ayrıca saçlarım parlamıştı. Benim asıl kullanma amacım saçlarımı uzatmaktı. Uzamasında da etkili oldu mu hatırlamıyorum çünkü düzenli kullanmamıştım. Ama saçlarımı parlatmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.