Beyaz Saç Nasıl Siyahlaşır? Boyamadan Eski Rengine Döndüren Formül

Saç Beyazlamasına Bitkisel Kesin Çözüm Saç Beyazlaması Nasıl Giderilir?

2 6.148

Saç Beyazlaması İçin Doğal Çözümler

Saç beyazlaması hiç birimizin yaşamak istemediği bir durumdur. Biz insanoğlu her zaman genç ve güzel görünmek isteriz. Genetik, vitamin eksikliği, Tiroit yetersizliği (Hipotiroidi), sigara içme alışkanlığı, stres, ani gelişen üzüntü gibi nedenlerden dolayı saçlar erkenden beyazlayabilir. Bu makalemizde Uzman Doktorlar ve Güzellik Uzmanları tarafından tarifi verilen beyazlamış saçları eski haline döndüren, saç beyazlamasını önleyen tariflere yer verdik.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’dan Saç Beyazlamasına Kesin Çözüm Maske Tarifi

Malzemeler

 • 30 ml. havuç tohumu yağı
 • 20 ml. ceviz yağı
 • 10 ml. ısırgan tohumu yağı
 • 10 ml. çörekotu yağı

Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırın. Bu karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Uygulamadan sonra saçın doğal şampuan ile yıkanması etkisini güçlendirecektir

Dr. Feridun Kunak’dan Saç Beyazlamasına Kesin Çözüm Maske Tarifi 1. Tarif

Malzemeler

 • 10 Adet Ceviz Kabuğu
 • 10 Tutam Ceviz Yaprağı
 • 8 su bardağı su

Hazırlanışı: 10 adet ceviz kabuğunu ve 10 tutam ceviz yaprağını suya atıp 20 dakika kaynatıp ocaktan alın. 20 dk demlenmesini bekleyip masaj yaparak saçlara uygulanacak.

Dr. Feridun Kunak’dan Saç Beyazlamasına Kesin Çözüm Maske Tarifi 1. Tarif

Malzemeler

 • 5 Tutam Isırganotu
 • 5 Adet Kuru Soğanın kabuğu
 • 1 Lt. Su

Hazırlanışı : Bir litre suya 5 tutam ısırgan otu, 5 adet kuru soğan kabuğu atıp 15 dakika kaynatıp ocaktan alın. 15 dk demlenmesini bekleyip masaj yaparak saçlara uygulanacak.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 1. Tarif

6 adet dövülmüş yeşil ceviz, 3 adet kırmızı soğan kabuğu, 1 tutam defne yaprağı, 1 adet kırmızı elmanın kabukları, 1 çorba kaşığı siyah çay ve 1 tatlı kaşığı karanfili, 1.5 litre suyun içinde 10 dakika boyunca kaynatıp çay gibi demleyin. 3 günde 1 yenisini hazırlamanız gereken bu karışımı, her gün saç diplerinize sürün. Bu karışım, saçınızı besler ve renginin koyulaşmasını sağlar. Sarı saçlar için uygun değildir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 2. Tarif

İki çorba kaşığı çay, iki soğan kabuğu ve üç defne yaprağını iki litre suyun içinde kaynatın. Demleyip süzdükten sonra bu karışımı saç diplerinize sürün. Bu formülü her gün uygularsanız saç dipleriniz koyu kumral olur. Karışımı beş gün de bir yenileyin. Kullanmadığınız da soğuk bir yer de muhafaza edin.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Malzemeler

 • 2-3 tane yeşil ceviz kabuğu
 • 1 su bardağı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Taze cevizin yeşil kısımlarını toplayıp, kaynatılmış olan 1 bardak suyun içerisine atarak demlendirin. Yarım saat kadar dinlendirdikten sonra süzün. Süzdüğünüz suyla her gün saçlarınızı yıkayın. 21 günlük uygulamadan sonra saçlarınızın yavaş yavaş eski rengine döndüğünü göreceksiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Bir adet soğan ile iki diş sarımsağı robotta çırpıp, saçlarınıza sürün. 40 dakika bekletip yıkayın. Bunu haftada bir uygulayın.

Saç Beyazlamasına Patates Kabuğu İle Son

5 tane patatesi soyup kabuklarını bir tencereye koyun. Tencerenin içine 2 su bardağı su katıp kısık aynatın. Kaynadıktan sonra 5 dakika daha ateşte bırakın ve sonra altını kapatın. Soğuduktan sonra patates kabuklarını içinden alın. Tencerede kalan suyu bir kavanoza koyun. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın. Bu suyu yıkadıktan sonra saçınıza sürün.

2 Yorumlar
 1. selin diyor

  Saçlarım çok yavaş uzar ve gidip arka kısmı kazıttım uzarken çok çirkin görünmeye başladı bu modellerden yaptıran varsa anlar zaten beni hemen saçım o kadar kötü görünüyor ve çok yavaş uzadığı için uzun bir süre de kurtulamadım bu sebeple hemen hızlı uzatmak için yollar aradım bir sürü şey denedim ve sonunda keratinin işe yarıycağını söylediler doğal ve saf olandan buldum patentli keratin aldım hemen ve saçlarım hızlı uzamaya başladı sonunda güzel görünüyor saçım yeniden.

 2. mehtap diyor

  Saçlarımı boyattıktan sonra dökülmelerim başladı ama kopma falan değil diplerden dökülüyordu doğal keratin kullandım saçlarım da dökülme durdu uçlarda da yıpranmalar vardı onlar için de kullanmaya başladım patentli lan keratinden saçlarım her konuda düzeliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.