Beyaz Saça Kuru, Yeşil Ceviz Kabuğunun Kullananların Tecrübeleri

Saç Beyazlamasına Ceviz Kabuğu Kullananların Yorumları

0 70

Saç Beyazlamasına Ceviz Kabuğu Kullananların Yorumları

Ne yazık ki saçlarımız hormonal, psikolojik, veya çevresel faktörlere bağlı olarak yıpranır, canlılığını kaybeder ve beyazlar oluşmaya başlar. Saçlarda beyazlama yaşın ilerlemesiyle birlikte meydana gelen normal bir durumdur. Fakat genç yaştaki insanların bir kısmı da bu problemden şikâyetçidir. Saçtaki beyazlama için çoğunlukla kimyasal boyalar tercih edilir. Ancak ceviz kabuğu kullanarak da saç renginizi değiştirebilir, saçınızı boyayabilir, saç beyazlamasını durdurabilirsiniz.

Saç Beyazlaması ve Saç Dökülmesi İçin Ceviz Kabuğu Kullananların Görüşleri

 • Saçlarımda beyaz teller var, daha 17 yaşındayım. Pek çok doktora gittim. Kimileri kalıtsal dedi, kimileri de vitamin eksikliğinden kaynaklandığını ifade etti. Her yöntemi uyguladım fakat hiçbiri ceviz kabuğu kadar iyi gelmemişti. Kaynattım ve saçlarıma püre hâlinde uyguladım. Gerçi tamamen doğal rengine kavuşturmadı, beyazlarımı hiç yokmuş gibi kamufle etti diyemem ama yine de etkili oldu. Saçlarım koyu sarı renge döndü.
 • Saç dökülmesi erkeklerde yaygın bir problem, ben de bundan muzdaribim. Arkadaşımdan ceviz kabuğu saçlarda beyazlamaya ve dökülmeye faydalıymış diye duydum. Ben de ceviz kabuğu ile kür tarifi bulup uygulamaya koyuldum. Gerçekten saç dökülmemden eser kalmadı. Neden daha önce bundan haberim olmamış diye hayıflandım. Eskiden saçlarımı biraz çektiğimde 10-15 adet saç teli elimde kalırdı. Ama artık bir iki taneden fazla kopmuyor. Hepinize mutlaka öneririm.Ancak saç rengimde bir değişim olmadı.
 • Saç beyazlamasına kesin çözüm adı altında satılan şampuan ve benzeri birçok ürün var. Bazıları da bitkisel içerikli önerilerde bulunuyor. Maalesef bu ürünlerin bazıları saçların zarar görmesine yol açıyor. Bırakın siyahlaştırmayı; saçlarda dökülme yapıyor ve onları yıpratıyor. Fakat ben bunu geç öğrendim. Ceviz kabuğundan fayda göreceğimi umuyordum ama öyle olmadı.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ceviz Kabuğu İle Saç Beyazlamasına Çözüm

Saçlar için ceviz kürü Suna Dumankaya’nın önerisidir. Bunun için cevizin yeşil kabukları dövülerek püre hâline getirilir. Bir miktar ceviz yaprağı yarım litre suya atılır ve kaynatılır. 20 dakika demlenip süzülür. Püre kıvamındaki ceviz kabuklarından bir kaşık alınarak suya ilâve edilir. Hazırlanan karışım saçlara uygulanır. 1 saatlik bekleme süresinden sonra ılık su ile masaj yapılarak temizlenir. Her hafta bir kez yapmaya devam etmelidir. Beyaz saç tellerini koyulaştıracaktır.

Ceviz Kabuğu ve Maya İle Saç Beyazlaması İçin Kesin Çözüm

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı kuru maya
 • Yarım kahve fincanı zeytinyağı
 • Taze yeşil cevizin dış kabukları

Hazırlanışı

8-10 adet taze yeşil ceviz kabuklarını haşlayın. Zeytinyağı ve kuru maya ekleyin. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize ve saçınızın her yerine uygulayın. 30 dakika sonra ılık su ile temizleyin.

Diğer tarif:

Yeşil ceviz kabuklarını suya atıp yarım saat kaynatın ve süzün. Ardından badem yağı ekleyin ve karıştırın. Saçlarınızı 2 günde bir bu karışımla yıkamaya devam edin. Saçlarda beyazlama sorununa faydalıdır.

Ceviz Kabuğu Kürü İle Saç Beyazlamasına Son

Malzemeler

 • Ceviz Kabuğu ( 10 adet ve kuru )
 • Su ( 1 litre )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kuru ceviz kabukları tencerede 1 litre su ile 15 dakika kaynatılır. Bu su, banyo yaparken durulama suyu olarak kullanılır. Saç derisine masaj yapılarak tatbik edilir. Son durulama bununla yapılır ve duştan çıkılır. Ceviz kabuğu suyunun saçta bekletilmesi lâzımdır. Bu uygulamaya 3-4 hafta devam edilebilir. Beyazlayan saçlara doğal bir renk verecektir.

Beyaz Saçlara Bitkisel Kür Badem yağı ve Cevizi Kabuğu Kürü

Malzemeler

 • Yarım litre su
 • 5 adet ceviz kabuğu
 • Badem yağı

Suda 15 dk kaynatılan yeşil ceviz kabukları biraz dinlenmeye bırakılır. Ilıdıktan sonra badem yağı eklenir. Saçlar günaşırı bu karışım ile yıkanmalıdır. Saçlarda 10 dakika bekletilmeli ve ardından durulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.