Burun Üstünde Neden Kıl Çıkar Burnum Üstünde Kıl Çıkıyor

Burun Üstündeki Kıllar Nasıl Yok Edilir 5 Farklı Etkili Çözüm

0 1.265

Burun Üstündeki Kılların Çıkma Nedenleri Ve Tedavisi

Burun üstündeki kıllar genellikle genetik veya hormon dengesizliklerinin bir sonucu olarak gelişir ve hem erkeklerde hem de kadınlarda ortaya çıkabilir. Buz lazer gibi epilasyon uygulamaları burundaki kıllar için kesin çözüm olsa da cımbız, ağda bandı veya tüy dökücü krem kullanımı da alternatif çözümlerdendir.

Burun Üzerindeki Kılları Yok Etme Yolları Nelerdir?

Cımbız

Cımbız kadınlar arasında kıl alma yöntemlerinin başında gelmektedir. Burun üstündeki tüylerden kurtulmak için cımbız ile almayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sonra çıkacak kıllar daha açık renkli ve ince çıkacağından sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu yöntemin eksileri de diğer yöntemlere oranla daha acı vermesi ve etkisinin kısa sürmesidir.  Cımbız ile alacağınız kıllar çok kısa bir süre sonra tekrar uzayacaktır.

Ağda Bandı Kullanımı

Burun üzerindeki kılları almak için ağda bantlarını kuaföre gitmeden evde çok basit şekilde kullanabilirsiniz. Cilt bakım uzmanları ağda bantlarının uygulanması için cildin önce  güzelce temizlenip kurulanıp yağdan arındırılmasını tavsiye ediyorlar. Bu sayede ağda bantlarının daha etkili olduğunu söylüyorlar. Fakat ağda bantları konusunda bilinmesi gereken en önemli husus, hassas ciltli kişilerde kılcal damarlarda çatlama ve buna bağlı olarak burun üzerinde tahriş ve kızarıklığa yol açabileceğidir.

Lazer

Burun üzerindeki kıllardan kurtulmak için kesin yöntemlerin başında lazer epilasyon gelmektedir. Özellikle de en etkili lazer olarak bilinen buz lazerin sahip olduğu özel ucu yüz gibi dar bölgelerde bile hassas atış yapılmasını sağlamaktadır. Burun ve kulak içi gibi zor ulaşılan bölgelere dahi kolaylıkla buz lazer uygulanabilmektedir. Ek olarak buz lazerin yaz-kış, mevsim fark etmeksizin güvenle uygulanabildiği bilinmektedir.

Yüz İçin Özel Tasarlanmış Tüy Dökücü Kullanın

Burun üzerindeki kıllarınızı yüz için özel tasarlanmış olan tüy dökücü kremlerle de alabilirsiniz. Çünkü bu kremler, kıl folikülünde bulunan ve sürekli uzamayı sağlayan proteinleri kimyasal yolla bloke edip tüylerin dökülmesini sağlamaktadır.  Yüzünüze uyguladıktan sonra 2-3 dakika bekletip yıkamanız yeterli olacak ve tüylerin döküldüğünü göreceksiniz. Uzman Dermatologlar, burun üzerindeki kıllardan kurtulmak için yalnızca yüz için uygun olan tüy dökücü losyonların kullanılmasını tavsiye eder. Çünkü vücut için kullanılan tüy dökücü kremlerin yapısı çok daha yoğun olduğundan yüze uygulandığında tahrişlere yol açabilir. Dermatologlar sadece yüz tüy dökücü bir losyon kullanmanızı önerir ; vücut tüy dökücü kremler genellikle çok güçlüdür ve cilt tahrişlerine neden olabilir.

Makas

Burun üzerinde çıkan kılları bıyık makası diye piyasada satılan küçük makasla kesmek de hem acısız hem de pratik bir yöntem olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.