Çene Kası Nasıl Gelişir Çıkar Neler Yapmalıdır

Çene Kası Nasıl Yapılır Belirginleştirilir Erkeklere Öneriler

0 29

Çene Kası Belirginleştirme Yöntemleri

Güçlü ve belirgin çene kasları erkeği daha çekici bir hale getirecektir. Bunun için aşağıda bildireceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Erkekler için kaslı bir çene görünümüne sahip olmak daha yakışıklı ve çekici bir görünüme sahip olmak için çok önemlidir.  Çene yapısı ise genetik kaynaklıdır yani herkes doğuştan belli bir çene kemiği yapısına sahip olarak dünyaya gelirler. Kemik yapısının değiştirilmesi mümkün olmasa da çenedeki kasların belli yöntemlerle  yüz hareketlerle belirginleştirilmesi mümkündür.

Çene Kası Belirginleştirmek İçin Kesin Çözümler

Çene Dolgusu

Doğuştan çeneniz belirgin değilse ve bu yüzünüzde çok kötü bir görüntü oluşturuyorsa estetisyen tarafından çenenize Hyaluronik asit uygulatabilirsiniz. Dolgu uygulaması çene kaslarınızı, çenenizi belirgin bir hale getirecektir. Ancak bunu yaparken kalıcı dolgu tercih etmemelisiniz. Kalıcı dolgu ciltte, yüzde alerji yapıp istenmeyen yan etkilere sebep olabilmektedir.

Dolgu yöntemi dışında çeneye çene implantı yaptırmak da çene kaslarını belirginleştirecek çekici bir görüntü sağlayacaktır.

Kaşık Yöntemi

Çenedeki kasları geliştirmek için kaşık kullanarak bazı egzersizler yapabilirsiniz. Bu egzersizlere örnek olarak bir kaşığı ısırarak konuşmaya çalışmak veya bir kaşığa haşlanmış bir yumurta koyarak ağızda tutmaya çalışabilirsiniz. Bu egzersizler hem yüz hem de çene kaslarını gelişmesine yardımcı olacaktır.

Çene Kası Egzersizleri Yapın

Çene kaslarını geliştirmek için şu çene egzersizlerini uygulamak faydalı olacaktır:

Tıpta masseter kas olarak bilinen çene kaslarını germe: Ağzınızı olabildiğince açın ve bu hareketi 10-15 sayılı olarak 3 set tekrarlayın.

Çene kapama: Dişlerinizi aşırı zorlamayacak şekilde ağzınızı 20 saniye kapatın. Sonrasında ağzınızı açıp çenenizi gevşetin. Bu süreyi çene kasları güçlendikçe biraz daha uzatabilirsiniz.

Dili damağa değdirme: Ağzınızı kapatın ve dilinizle üst damağınızı ittirin. Diliniz bu konumdayken ağzınızı açmamaya çalışın. Bu hareketi 10-15 defa 3 set olacak şekilde tekrarlayın.

“O” ve “İ” harflerinin tekrarı: Ağzınızı olabildiğince açarak O ve İ harflerini uzata uzata söylemeye çalışın. Bunu 10-15 defa 3 set olacak şekilde tekrarlayın.

Alt çeneyi ittirme: Ağzınızı kapatın ve alt çenenizi ileri doğru ittirin. Sonrasında ise çenenizi yukarı kaldırın ve 10 sn kadar tutup gevşetin. Bunu 10-15 defa 3 set olacak şekilde tekrarlayın.

Balık Yüzü Hareketi ile Egzersiz Yapın

Çene kaslarınızı balık yüzü isimli hareket ile geliştirebilirsiniz. Bu hareket sadece çeneyi değil yanakları da güçlendirir. Bu hareket için yanaklarınızı ağzınızın içine çekin ve o şekilde gülümseyin. Bu şekilde 5 saniye durun. Çenedeki kasların gelişmesi için buradaki yanma ve kasılma gereklidir. Balık yüzü hareketi sayesinde çenedeki tüm kaslar iyi şekilde gerilir ve çalışır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.