Dermaroller Saç Çıkarır mı Saça Faydaları Nelerdir?

Saç İçin Kaç mm Dermaroller Kullanmalıdır Dermaroller Saça Nasıl Uygulanır

0 18

Dermaroller Saç Dökülmesini Durdurur mu Saça Ne Gibi Faydaları Vardır?

Üzerinde yüzlerce iğne bulunduran, silindir biçimindeki alete dermaroller denir. Bu ürün hem saç hem de cilt bakımında kullanılır. Saç köklerini uyararak derideki kan dolaşımını artırır. Saç derisini güçlenddirir ve dökülmelere çözüm sağlar. Kaybedilen saçları geri kazanmaya destek olur, saçların uzama sürecini hızlandırır. Saç telinin kalınlığını artırır. Yeni saçlar

Saç İçin Kaç mm Dermaroller Satın Alınmalıdır?

Dermaroller, kalınlığı 0.25 mm ila 1.5 mm arasında değişen küçük iğnelerden oluşan silindir şeklinde bir alettir. Dermaroller hem yüz hem de saç için kullanılabilir. Kullanacağınız dermarollerın kaç mm olacağı saçınızın uzunluğuna, kısalığına, gürlüğüne göre değişmektedir.

Eğer çok kısa ve zayıf saçlara sahipseniz, iğne uzunluğunun 0.50 mm olması uygundur. Saçları uzun olanlar 1 mm iğne uzunluğunu tercih etmelidir. Bu sayede iğne, saçınızdan deriye rahatlıkla ulaşabilecektir. Şakaklarınızda meydana gelen saç dökülmesi nedeniyle kullanıyorsanız alacağınız dermarollerın 0.50 mm iğne uzunluğuna sahip olması önerilir.

Neticede eğer uygulayacağınız bölgede fazla saç yoksa 0,5 mm iğne uzunluğu idealdir. Saç mevcutsa iğnelerin arasına saç gireceğinden dolayı muhakkak 1.0 mm alınmalıdır.

1,5 mm’lik rulo için, kafa derisine sadece deneyimli bir saç uzmanı kontrolünde ayda bir defa bakım yapılabilir.

Not: 1.5 mm rulo çok fazla acı duymanıza sebep olacaktır. Mikro iğneli uyuşma kreminin kullanılması gerekebilir.

Dermaroller Saç İçin Nasıl Kullanılır?

  • Saçlarınızı şampuanla yıkayıp suyla durulayın ve kurulayın .
  • Dermarollerı iyice dezenfekte edin. Bu işlemi alkol, kolanya, antiseptik sprey gibi ürünler kullanarak yapabilirsiniz.
  • Dilerseniz saç derinize dermaroller uygulamadan önce eczaneden alacağınız E vitamini, Bepanthen, Bemiks gibi ampülleri sürebilirsiniz.
  • Dermaroller ile yukarıdan aşağıya, sağdan sola 4-5 defa gidip gelerek kafa derinizin tamamında dolaştırın. 5-6 dk’dan fazla kullanmamaya özen gösterin.
  • İşlemin ardından kafanızı 24 saat boyunca yıkamayın.
  • Saç derinizi dinlenmeye bırakın.

Saç İçin Dermaroller Haftada Kaç Kez Kullanılabilir?

Eğer 0,5 mmlik dermaroller tercih edildiyse haftada veya ayda bir defa 0,5 mm kullanılabilir. Öte yandan 0.75 ve 1,00mmlik dermaroller kullanılacaksa ayda bir kez 0,75 ila 1,0 mm kullanımı uygundur.

Dermarollerın Saça Faydaları Nelerdir?

Dermaroller saç derisindeki damarları harekete geçirir. Böylece saç köklerine daha çok ve daha hızlı kan gitmeye başlar. Saç köklerinde bulunan kan damarları, yeterli kan akışıyla güçlenir ve daha sağlıklı bir saç ve saç derisi ortaya çıkar.

Dermaroller sayesinde saç kökleri kanla beslenir ve saçlar çoğalır,güçlenir, dökülme durur.

Dermaroller, saç derisinin farklı yerlerinde çeşitli delikler açar. Bu delikler ile, saç dökülmesine karşı kullanılan ilaç veya şampuanların deriye tam olarak geçmesini ve yayılmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.