Düzensiz Adet Görenlerde Hamileliğin En Mühim Belirtileri

Adet Düzensizliği Olup Hamile Kalanların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

0 16

Adet Düzensizliği Olup Gebe Kalan Olur mu?

Düzenli regl görme ve yumurtlama hamile kalmak için gereken koşullardandır. Adet düzensizliği hamile kalamama, düşük yapma, yumurtlayamama gibi sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle adet düzensizliğinin nedeni tespit edilmeli ve mutlaka en kısa sürede tedavi edilmelidir. Ancak adet düzensizliği devam ettiği halde gebe kalan kişiler de yok değildir.

Düzensiz Adet Görenlerde Gebelik Belirtileri

Düzensiz adet görenlerde görülen gebelik belirtileri ile adeti düzenli olanlardaki gebelik belirtilerinin hiçbir farkı yoktur. Bu belirtiler;

  • Mide bulantısı
  • Halsizlik
  • Meme uçlarında koyulaşma ve memede dolgunluk
  • Aşerme
  • Koku hassasiyeti
  • Sık idrara çıkma
  • Kasık ve bel ağrısı

Düzensiz Adet Görüp Gebe Kalan Kadınların Yorumları Nasıldır?

Ben de adet düzensizliği vardı buna rağmen hamile kaldım. Kendimi bildim bileli böyleyim. Bazen iki adetimin arası 40 gün, bazen 2 ay sürüyordu. Doktora gittim, ilaç da kullandım fakat düzelmedi. Mart ayında evlendim. Hiçbir korunma yöntemi kullanmadım. En son adetimi Mayıs ayında oldum. Hamile kaldığımı Temmuz ayı içerisinde öğrendim. O ay çörekotu ve bal karışımı tüketmiştim. Belki hamile kalmama bu da yardımcı olmuştur.

Adet günlerim hep düzensizdi, evlendim yine düzensiz devam etti. Evlendikten tam 8 ay sonra hamile kaldım. Hiçbir ilaç kullanmadan tedavi olmadan hamilelik oldu.

Benim de adetlerim hep düzensiz; kimi zaman 3 ayda bir oluyorum, kimi zaman 6 ay geçtiği halde tık yok. Zaten adet söktürücü kullanmadan adet olamıyorum. Haziran ayında evlenmiştim. Her ilişkimiz korunmasız oldu. Bir arkadaşım Glifor isimli bir hap kullanmamı önermişti. Aslında bu, şeker direnci olanlara veriliyormuş fakat yumurta gelişiminde oldukça etkiliymiş. Velhasılı 3 ay önce hamile kaldım fakat ne yazık ki bebeğimi kaybettim. Kalp atışını duyamadık, karnımda yaşamını yitirdi ve kürtajla aldılar.

Hanımlar olumlu düşünün, ne kadar dert ederseniz hamile kalmanız o derece zorlaşır. Ben de genç kızlığımdan beri hep düzensiz adet oluyordum, 2010 yılında evlendim. Polikistik over sendromuna yakalandığımı 2011 yılında öğrendim. Doğum kontrol hapı kullanıyordum. Bir de çok kiloluydum, bu sebeple diyet yapıyordum. Soğan kürü yaptım ve hamile kaldım.

Ergenliğe girdiğim günden beri hiç düzenli adet olmadım. Şimdi 23 yaşındayım. Gittiğim doktor bana kilo vermem gerektiğini söyledi. Diyet yapıp 13 kilo verdim. 1 yıl önce evlenmiştim, çocuğum olmuyordu. Meğer adetimin düzensiz olması polikistik over hastalığından kaynaklanıyormuş. Doktorum sonraki ay adetimin 3. gününde gelmemi istedi, tedaviye o zaman başlanacaktı. Ben dilimden duayı hiç eksik etmedim. Tekrar adet olmadım ve şimdi hamileyim. Doktora gidip muayene olun ve Allah’tan ümidinizi kesmeyin.

Ben hep 2-3 ayda bir adet oluyordum. Bir yıl içinde en fazla 3 ay düzenli adet görmüşümdür, o kadar. Hormon bozukluğu ve fazla kilo sorunum vardı. Erkeklik hormonum normalden fazla salgılanıyormuş. Kadın-doğum uzmanına muayene oldum. Kist yokmuş fakat polikistik over gibi bir hastalığım varmış. Bir adet söktürücü bir de doğum kontrol hapı yazmıştı. Adet söktürücüyü bir sefer kullanabildim, aşırı derecede midemi bulandırıyor diye kullanmaktan vazgeçmiştim. Aslında bulantılarım hamilelikten kaynaklanıyormuş.

38 yaşındayım, 1 yıldır adet düzensizliğim var. 31-32 gün gecikse yine iyi; benimki 45 gün gecikiyor. Hatta bazen 50 gün adet olmadığımı biliyorum. Mesela Şubat’ta hiç adet görmedim. Mart ayında gecikme oldu, Nisan ayında da geç oldu. Üstelik olduktan sonra 15 gün devam etti. Fakat ben Nisan’da hamile kaldım.

Adet döngülerimin arası 50 gün veya daha fazlaydı. PKOS ve hipotiroidi hastasıyım. 5 yıl önce evlendim, 8 ay önce ilk çocuğuma hamile kaldım. Bende böyle rahatsızlıklar olduğu halde hamile kalabildiysem sizin de kalma ihtimaliniz var, ümidinizi yitirmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.