Evde Sirke İle Doğal Gebelik Testi Doğru mu Güvenilir mi?

Sirkeyle Yapılan Hamilelik Testi, Sirke İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

0 18.922

Sirke İle Gebelik Testi

Hamilelik, bir kadının hayatındaki en önemli zamanlardan biridir. Eski zamanlardan beri kullanılan birçok hamilelik testi bulunmaktadır. Bu yazımızda, evde uygulayabileceğiniz sirke ile yapabileceğiniz hamilelikte testi ile hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Sirke ile yapılan hamilelik testi, sirkeyi kullanarak hamileliği doğrulamaya yarar. Sirke kolayca bulunabilir ve diğer hamilelik testlerinden daha doğru sonuçlar verir. Sirke, seyreltilmiş asittir ve bu nedenle HCG içerisindeki proteinler ile etkileşime girer. Sirke testi, evde uygulanabilecek en basit hamilelik testlerindendir. En etkili evde yapılan hamilelik testlerinden biridir, çünkü idrarda bulunan HCG hormonu ile çok çabuk reaksiyona girer. Bu hormon plasentada oluşur ve yumurtaya, döllenmeden sonra bakım yapar.

Sirke yöntemi, eczanede satılan hamilelik testlerine çok benzer. Hamile olduğunuzda, vücudunuz HCG hormonu üretmeye başlar. HCG hormonları, sabahları idrarda fazla miktarda bulunur. Bu nedenle sabah idrarı ile bu testi yapmak en iyi sonuçları almanızı sağlar. HCG hormonları, sirke ile etkileşime girer ve karışımın rengi değişir.

Marketlerde iki çeşit sirke bulunur. Bunlar beyaz sirke ve elma sirkesidir. Bu test için beyaz sirke kullanmalısınız. Bunun nedeni, beyaz sirkenin berrak olması ve renk değişiminin çabuk fark edilebilmesidir. Elma sirkesi ten rengindedir ve bu nedenle renk değişimini fark etmek zordur. Bu yüzden elma sirkesi hamilelik testinde kullanılmaz.

Sirke ile Hamilelik Testi

Geciken adet sonrasında, hamilelik testinde kullanılacak en yaygın maddelerden birisi sirkedir. Bu test için beyaz sirke en iyi seçim olacaktır.Bunun nedeni, elma sirkesi koyu olduğundan dolayı, renk değişimini fark etmenin zor olmasıdır.

  • Yarım bardak kadar beyaz sirkeyi, bir kaseye koyun.
  • 1-2 tatlı kaşığı sabah idrarını kaseye ekleyin.
  • 10-15 dakika bekleyin.
  • Eğer sirke renk değiştirirse, bunun anlamı sonucun pozitif olduğudur.
  • Eğer sirke renginde bir değişim yok ise, sonuç negatiftir.

Hamilelik Testleri Nasıl Çalışır?

Eczanelerde satılan hamilelik testleri gibi, doğal hamilelik testleri de idrardaki HCG seviyelerine bakılarak yapılır. HCG, plasentanın yapımında kullanılan hücreler tarafından yapılır. Ayrıca, döllenmiş yumurtayı korur ve bakım yapar.

Bu hormon seviyelerine bakmanın en iyi zamanı sabah kalktıktan sonradır. Bunun nedeni, sabah idrar içerisinde daha fazla HCG bulunmasıdır. Bu hamilelik testlerini uygularken her aşamaya çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu yöntemlerde en ufak hata, yanlış sonuç verecektir.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Döllenmiş yumurta, rahme yerleştiğinde, vücut HCG hormonu üretmeye başlar. Bu genellikle döllenme gerçekleştikten 6-14 gün sonrasında anlaşılır. Adet gecikmesinden sonra hamilelik testi yapmak en mantıklısıdır.

Bu zamanlarda HCG seviyeleri en yüksek miktarda bulunur ve ancak bu zamanlarda HCG seviyeleri ölçülebilir. Eğer testi daha erken yaparsanız, embriyo daha kendini birleştirememiş olur ve test negatif çıkar.

Hamilelik testim pozitif sonuçlar verdi. Daha sonra kan testi yaptırdım ve negatif sonuç aldım. Hamile miyim, değil miyim?

Hamilelik kan testleri, evde yapılan testlerden daha güvenilirdir. Çünkü kan testlerinde, HCG hormonu doğrudan kan dolaşımından ölçülür.Doğurganlık ilaçları, idrar yapıcı ilaçlar veya dış gebelik, her iki testte de yanlış sonuçlar alınmasına neden olabilir. Bu nedenle bir test daha yapılıp, doğru sonuç olup olmadığını kontrol etmek önemlidir.

Evde Yapılan Hamilelik Testleri %100 Doğru mudur?

  • Sabah ilk idrarınızı bu test için kullandığınızdan emin olun. Çünkü bu idrar daha konsantredir. HCG hormonunu tespit etmekte bir o kadar kolay olur.
  • Çok az miktarda idrar ile bu test yapıldığında sonuç tam olarak anlaşılamayabilir. Bu nedenle eşit miktarda idrar ve eşit miktarda malzeme koymaya dikkat edin.
  • Sonuçların kesin olduğundan emin olmak için bu testi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.
  • Sadece bir yöntem ile test yapmak yerine birkaç yöntemi uygulamak daha iyi sonuçlar verecektir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.