Hamam Otu Tüy Dökücü Kullananların Yorumları Nasıldır?

Hamam Otu Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 249

Hamam Otu Ne İşe Yarar?

Hamam otu, vücuttaki tüylerden kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu makalemizde hamam otu kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Hamam Otu Kullananların Yorumları

Hamam otuyla tüylerden kurtulmak Osmanlı döneminde yaygın bir gelenekmiş. Özellikle cariyeler bu yöntemle istenmeyen tüylerinden kurtuluyormuş. Fakat günümüzde pek yaygın bir uygulama değil. Şahsen ben senelerdir kullanıyorum, henüz olumsuz bir etkisine şahit olmadım. Zaten kozmetik firmalarının yaptığı tüy dökücü kremlerin içeriğinde de etken madde olarak hamam otu kullanılıyor. Hamam otunu aktarlardan oldukça ucuza temin edebilirsiniz. Tozu ve yağı bulunuyor. Ben toz olanı kullanmayı tercih ediyorum. Uygulama yapacağınız bölgede herhangi bir tahriş ya da açık yara varsa oraya değdirmemeye çalışın, değerse oldukça can yakıyor. Aldığım tozu ılık suyla karıştırıyorum ve çamur kıvamlı bir karışım hazırlıyorum. Bölgeye sürdükten 10 dakika sonra kuruduğunu göreceksiniz. Ardından bir sünger ya da elinizle ovuşturarak temizlemeniz gerekiyor. İşte bu kadar…

Zırnık otu adıyla da bilinen hamam otunu kullandım fakat hiç beğenmedim. Bir kere kokusu çok kötü, tüm eve yayılıyor ve o koku bir türlü çıkmak bilmiyor. Bir faydasını da görmedim. Jiletle aldığımda da kıl köklerim kalıyor, sadece deri üstündeki kılları temizlemiş oluyorum. Kıllarım daha fazla ve daha sert çıktı üstelik. Hiç gerek yok, önermiyorum.

Kile benzeyen hamam otu tozunu, geçmiş dönemlerde hamama giden kadınlar kullanırmış. Bir nevi bitkisel tüy dökücü krem alternatifi diyebiliriz. Aktarlarda çok ucuza satılıyor. Macun yapacak şekilde su ve hamam otu tozunu karıştırıyorsunuz. İstediğiniz yere sürdükten sonra 3-5 dakika bekletip geri temizliyorsunuz. Ben birkaç kez genital bölgeme yaptım ama içime sinmediği için cildiye doktoruma sordum. Bayağı tehlikeli bir bitki olduğunu, birçok hastanın hamam otu nedeniyle oluşan yanıklarla başvurduğunu söyledi. Aynı zamanda yumurtalık kaybı gibi büyük risklere de yol açıyormuş. Bunları öğrenince bir daha kullanmadım.

Şu an satışı yapılan birçok tüy dökücü kremden daha etkili bir bitki. Kökü sağlam olan kıllar bile birkaç dakika içerisinde dökülüyor. Ergenlik dönemine girdiğimde bir dükkanda görüp denemiştim. Bir de kutuya filan koymuşlar, endüstriyel bir ürünmüş gibi gösteriyorlar. Seneler sonra öğrendim hamam otu olduğunu. Bir uygulamamda biraz fazla beklettim ve mükemmel bir yanık sahibi oldum. Bu son kullanışım oldu haliyle. Seneler sonra aktarda denk geldim, istediğiniz kadar tartıp satıyorlarmış. Hamam otu, zırnık otu olarak da biliniyormuş. O çok kötü kokusu “zırnık koklatmamak” deyimini doğurmuş. Hayli zararlı ve kötü kokan bir ot, bence kullanmayın. Deneyecekseniz de sürdükten sonra en fazla 3 dakika bekletin. Tahriş olan yerlere, yara varsa o kısımlara ve genital bölgenizin iç kısmına sakın sürmeyin. Çok dikkatli kullanılması gerekiyor gerçekten.

Yanık falan yapmadı ama gerçekten çok mide bulandırıcı bir kokusu var. Çürük yumurtaya benziyor resmen. İlkokul 5. sınıftayken kıllarım yeni yeni çıkmaya başladı. O dönemde denemiştim. Kıllarım daha sert çıkmaya başladı ama o dönemlerde zaten sertleşmesi gerekiyordu. Yani hamam otundan mı oldu bilmiyorum. Kokusuna dayanamadığım için kullanmayı bırakmıştım.

Çok methini duyunca aktara koşup almıştım. Fiyatı çok uygun, canınız acımadan kıllarınızdan kurtuluyorsunuz. Bir de herkes kıl köklerimin yanarak inceleceğini söyleyince denedim. Aldığınız toz ve suyu karıştırıp bir macun hazırlıyorsunuz. Ben nasıl olsa doğal diye elimle sürdüm ve o kadar yandı ki anlatamam. Sonra spatula kullandım ama bu defa da sürdüğüm yer çok yandı. O katlanılmaz kokusundan bahsetmiyorum bile. 2 dakika anca dayanabildim kokuya, sonra hemen temizledim. Kıllar gitmeye gitti ama zararlı olduğu konuşulmaya başladı. Ben de bir daha yapmadım. Allahtan genitale denemekten korktum da sadece bacaklarıma yapmıştım.

Satılan bütün tüy dökücü kremlerde kullanılıyor hamam otu. Aktarlardan kolayca bulabilirsiniz, fiyatı da çok ucuz. Son dolunay günü bütün kıllarımı eldivenle köklerinden aldım. Sonra idrarla hamam otunu karıştırıp çamur kıvamına getirdim ve sürüp 5 dakika kadar beklettim. Çok yaktı ama sonuca değdi. 20 günün sonunda kıllarımın %90’ı geri çıkmadı. Çıkanlar da köklerini alamadığım küçük kıllar sanırım. Deneyin arkadaşlar, sonuca inanamayacaksınız.

Ben hamam otu tozunu arkadaşlarımdan duyup denedim. Sürdükten 1 dakika sonra bile yıkarsam pürüzsüz olacağını, hiç kıl kalmayacağını söylediler. Önce bacaklarımda denedim, bayağı hoşuma gitti. Sonra sırtıma da yapayım dedim, yapmaz olaydım ya. Fazla mı kaldı ne olduysa sırtımda siyah siyah bir sürü leke oldu. Sürdüğüm yer o kadar koyulaştı ki sırt dekoltesi rüya oldu artık. Durduk yere iş aldım başıma. Bu izleri ne geçirir bilen var mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.