Hindistan Cevizi Yağı Cilt Lekelerine İyi Gelirmi Lekeleri Geçirirmi?

Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekeleri Nasıl Yok Edilir? 6 Farklı Tarif

0 7.575

Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Eden Farklı Maske Tarifi

Hindistancevizi yağı, ham hindistancevizi veya kurutulmuş hindistancevizi çekirdekleri ile elde edilen geleneksel olarak üretilen çoklu doymuş bir yağdır. Bu yağ cilt lekelerinden kurtulmaya yardımcı olabilecek mükemmel bir yağdır. Hindistancevizi yağında bulunan E vitamini ve antioksidan; ciltteki problemlerin iyileşme sürecini hızlandırır ve yeni lekelerin oluşmasını engeller. Buna ek olarak, hindistancevizi yağında bulunan laurik, kaprilik ve kaprik asitler kolajen üretimini uyarır, ciltteki hasarların iyileşmesini sağlar ve serbest radikal hasarını önler.

Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Etme

Hindistancevizi yağı, cilt lekelerini iyileştirmeye yardımcı olan bolca E vitamini içerir.  Ayrıca hiperpigmentasyonu gidermeye ve cildi canlandırmaya yardımcı olur. Bunun yanında antioksidan ve nemlendirici özellikleri cildin yumuşak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur.

 • Bir miktar hindistancevizi yağını ısıtın.
 • Ilık yağı avucunuza alın ve etkilenen bölgeye 5 ila 10 dakika kadar masaj yapın.
 • En az 1 saat bekletin, böylece cilt yağı iyice emecektir.
 • Etkili sonuçlar almak için, günde 2 ila 4 kez bu işlemi tekrarlayın.

Zeytinyağı ve Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Etme

Zeytinyağı ve hindistancevizi yağı etkili doğal cilt lekelerini yok etmek yöntemidir. Bu yağlar E vitamini açısından zengindir ve cildi yumuşatıp nemlendirmeye yardımcı olur.

 • Önceden ısıttığınız hindistancevizi yağı ve zeytinyağını etkilenen bölgeye uygulayın ve küçük dairesel hareketlerle masaj yapın.
 • 30 dakika beklemenin ardından durulayın.

Limon ve Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Etme

Limon, her türlü cilt lekesini tedavi etmede yardımcı olabilecek iyileştirici özelliklere sahip alfa hidroksit asitleri içerir. Limon ölü deri hücrelerini temizler ve yeni cilt hücrelerinin gelişimini canlandırıp cildin elastikliğini arttırır. Limondaki C vitamini de cildin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca, limon ve hindistancevizi yağının ağartma özelliği cilt lekelerini açmaya yardımcı olur.

Etkilenen bölgeye biraz limon suyu ve hindistancevizi yağı karıştırıp sürün. Hassas bir cilde sahip olanlar limon suyunu eşit miktarda gül suyu veya E vitamini yağıyla seyreltip cilt lekeleri üzerine uygulayabilirler.

 • 10 dakika bekleyin, ardından ılık suyla durulayın.
 • Cilt lekeleri geçene kadar günde bir kez bu uygulamayı tekrarlayın.

Uyarı: Limonun cildinizin ışığa duyarlı hale getirmesi nedeniyle kullanımdan hemen sonra güneşte dışarı çıkmamaya dikkat edin ve dışarı çıktığınızda güneş koruyucu kullandığınızdan emin olun.

Bal ve Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Etme

Bal, doğal bir nemlendiricidir, bu da onu yaralar için iyi bir şifa kaynağı yapar. Ölü cilt hücrelerinin birikmesini önler ve cilt dokusunun yenilenmesini canlandırır.

 • Cilt lekelerine biraz bal ve hindistancevizi yağı sürün, bekletin ve yüzünü ılık su ile yıkayın.
 • Uyumadan önce bu uygulamayı günlük olarak tekrarlayın.

Elma Sirkesi ve Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Etme

Elma sirkesi ve hindistancevizi yağı ile cilt lekelerini geçirebilirsiniz. Elma sirkesi ve hindistancevizi yağının asidik yapısı ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Sağlıklı cilt hücrelerinin gelişimini destekler ve cilt lekelerinin görünümünü azaltır. Ayrıca, elma sirkesi cildin pH seviyesini dengeler ki bu da sağlıklı bir cilt dokusu için gereklidir.

 • Eşit miktarda elma sirkesi, hindistancevizi yağı ve suyu karıştırın.
 • Biraz pamuğu içine batırın ve cilt lekelerinin üstüne uygulayın.
 • 3- 5 dakika bekletin, ardından yüzünüzü durulayın.
 • Bunu günde bir kez yapın.

Kakao Yağı ve Hindistancevizi Yağı İle Cilt Lekelerini Yok Etme

Kakao yağı ve hindistancevizi yağı, her tür cilt lekelerini yok edebilen mükemmel bir doğal nemlendiricidir. Cildin derinliklerine nüfuz eder ve etkilenen bölgeyi daha uzun süreler nemli tutar. Bu, zarar görmüş dokuların yerine yeni dokuların çıkmasını sağlar. Ayrıca, kakao yağındaki E vitamini, cilt onarımına yardımcı olur.

 • Cilt lekelerine 1 tatlı kaşığı saf kakao yağı ve hindistancevizi yağı sürün ve dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın.
 • Bir gece bekletin ve ertesi sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
 • Cilt lekeleri bitene kadar günlük olarak bu uygulamayı tekrarlayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.