Hindistan Cevizi Yağı Kirpik Uzatma Gürleştirme İçin Nasıl Kullanılır

Hindistan Cevizi Yağı Kirpik Uzatır mı Doğal Tarifler

0 36

Hindistan Cevizi Yağı Kirpik Uzatır mı Gürleştirir mi?

Stres, kanser tedavisi gibi çeşitli nedenlerden dolayı kirpikleriniz hasar görmüş, dökülmüş olabilir. Kirpiklerinizi uzatmak, gürleştirmek için Hindistan cevizi yağını güvenle kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını haftada birkaç kez kulak çubuğu ile kirpik diplerine uygulanabileceğiniz gibi aşağıda bildireceğimiz yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Kirpik Uzatan Tarif

Uzun ve kalın kirpikler kişinin gözlerini daha güzel ve çekici gösterecektir. Kirpikler sadece göze dikkat çekmekle kalmaz, sensör görevi görerek onu tozdan, alerjenlerden ve diğer birikintilerden korur ve böylece enfeksiyonların göze bulaşmasını engeller. Kirpiklerinizi uzatmak için Hindistan cevizi yağını şöyle kullanabilirsiniz;

Kirpik uzatmak, kirpikleri güçlendirmek için 1 tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı E vitamini yağını karıştırın ağzı kapaklı küçük bir şişeye koyun. Yatmadan önce kirpiklerinize bu karışımı parmağınızla veya pamuklu çubukla uygulayın. Bu yağ karışımı kaş ve kirpiklerinizin çabuk uzamasına yardımcı olacaktır.

Güzellik Uzmanı Hande Polat Hindistan Cevizi Yağı İle Kirpikleri Uzatan Gürleştiren Tarif

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ( katı olanlardan olmalı )
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı hint yağı
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Yapılışı: Tüm malzemeler karıştırılır ve gece kaş ve kirpiklere sürülür. Hindistan cevizi yağı miktarı artırılıp buzdolabında bekletilip krem kıvamında hazırlanabilir.

Hindistan Cevizi Yağı İle Kirpik Uzatan Tarif

Hindistan cevizi yağı kirpik bakımı için kullanılabilir. En kolay tarif, 1 çorba kaşığı eritilmiş hindistancevizi yağına 1 damla E ve A vitamini ekleyin, iyice karıştırın ve karışımı haftada 2-3 kez kirpiklere uygulayın (yıkanmış bir maskara fırçası kullanmak bunun için uygun olacaktır). Sonuç olarak, bu karışımı düzenli kullanmakla daha uzun ve daha sağlıklı kirpiklere kavuşacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağının Kirpiklere Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı kirpik ve kaş gürleştime ve uzatma konusunda da kullanacağınız birçok serum ve kremden daha etkili buna emin olun.

Hindistan cevizi yağı, E vitamini içeren bileşenleri sayesinde saç uzamasına fayda sağladığı gibi kirpiklerin uzayıp, gürleşmesinde de etkinlik gösterir.

Hindistan cevizi yağı kirpik folikülüne kolayca nüfuz eder, kirpikleri güçlendirir, kaybını önler ve uzamasını sağlar. Hindistan cevizi yağı ayrıca kirpiklerin parlak ve yumuşak olmasını sağlayan bir kozmetiktir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.