Hurma Yoğurt Diyeti Yapanların Yorumları

Hurma Diyeti Yorumları Hurma Diyeti Yapanlar Ne Diyor?

0 141

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır, Yapanların Yorumları Nelerdir?

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişi ekonomik, sağlıklı ve kısa süre içerisinde hedeflenen kiloya ulaşmayı sağladığı için hurma diyetini deniyor. Bu yazımızda hurma diyetini deneyenlerin tecrübelerini ve nasıl uygulanacağını okuyabilirsiniz.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

  • Hurma diyetine başladıktan sonra gün içerisinde 21 tane hurma yiyebiliriz.
  • Diyet sırasında kahvaltı, öğle öğünü ve akşam öğünü olmak üzere 3 ana öğünümüz olacak. 
  • Tüm öğünlerde 1 kase yağı alınmış (light) yoğurt ve 7 adet hurmayı birlikte yiyeceğiz.
  • Hurma diyeti yaparken bol bol su içmemiz gerek.
  • Diyet sırasında şekersiz olmak şartıyla bitki çayı, yeşil çay ve meyve çayı içebiliriz. Ancak günde 2 fincandan fazlası zararlı olabilir.
  • Gün içerisinde 3 kase light yoğurt ve 21 adet hurma dışında bir şey yemememiz gerekiyor.

Deneyenler hurma diyetini 7 gün uygulayarak 5 kiloya kadar verdiklerini belirtiyor. Yoğurt ve hurma, çok sayıda mineral ile vitamin içerdiği için diyet sırasında kendinizi daha dinç hissedersiniz. Aynı zamanda hurma enerji kaybını ve açlık hissini önler, uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur, halsizlik ve benzeri sağlık problemleri yaşamanızı engeller.

Hurma Diyeti Yapanların Yorumları Nasıldır?

Arkadaşlar uzun bir süre araştırdıktan sonra dün hurma diyetine başlamaya karar verdim. Diyete başlamadan önce tartıldım, 83.2 kg çıktım. Bugün merakıma yenik düşüp bir kez daha tartıldım ve daha ilk günden 1.8 kg kaybettiğimi gördüm, çok mutluyum… Çoğu yerde diyetin 7 gün yapılması gerektiği yazıyor ama 21 gün devam edenler de olmuş. Kendim için 10 günün ideal olacağını düşünüyorum. Diyet boyunca günde 3 kase yoğurt ve tam 21 tane hurma yiyorsunuz. Her bir öğün için 1 kase yoğurt ve 7 adet hurma düşüyor. Şeker atmadığınız sürece çay da içebilirsiniz. Biraz spor yapmayı ve bol bol su içmeyi unutmayın. 1 haftanın sonundan bildiriyorum, 5 kilo verdim.

Ben hurma diyetine ilk başladığımda 65.5 kiloydum. Yemek yemeyi çok sevdiğim için ilk günüm beni epey zorladı, baş dönmesi ve halsizlik yaşadım. 2. günüm çok daha kolay geçti, alıştım sanırım. Öğünlerimde 7 tane hurma bile baymaya başladı artık. Midemin küçüldüğünü şimdiden hissediyorum. 3. günümün sonunda tartıldım ve 3 kilo verdiğimi gördüm. 3 gün içinde 62.5 kiloya düşebilmek benim için süper oldu.

Hurma diyetini o kadar çok okudum, araştırdım ki artık bu konuda uzman sayılırım. Bu yüzden ben de birkaç şey söylemek istedim. Hamilelik dönemimde aldığım kiloları vermek için uğraşıyorum. Eşim de bu aralar bayağı kilo aldı. Şimdiye kadar hiç diyet tecrübem olmadığı için gözüm korktu tabi ki. Ama başlayıp 7 gün boyunca devam etmeyi başardık. Eşim hiç fire vermeden devam etti, ben de yalnızca bir kez kaçamak yaptım. Diyete başlamadan önce eşim 91 kg, ben de 65 kg idim. 7 günün sonunda eşim 84 kg, ben de 61 kg çıktık. Çok kolay olduğunu söyleyemeyeceğim. Aç kalmış gibi hissetmiyorsunuz ama aynı şeyi yiyip durmaktan sıkılıyor insan. Hurma diyetine başlamayı düşünüyorsanız bol bol hareket etmenizi, su içmenizi ve sabırlı olmanızı tavsiye ederim.

Benim bildiğim kadarıyla bu diyet ödem söktürüyor. Geçtiğimiz yazın başlarında 5 günlüğüne denemiştim ve 3 kg kaybettim. Fakat çok kısa bir sürede bütün kilolarımı geri aldım. İşe yaradığı için geçen haftalarda bir kez daha denemeye karar verdim. Tamı tamına uygulayamasam da birkaç kilo kaybettim yine. Ama bu denememde de kilolarım geri döndü. Tabi her deneyenin aynı sonucu alacağı anlamına gelmiyor ama benim bünyeme uygun bir diyet değil sanırım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.