İbrahim Saraçoğlu Adet Söktürücü Soğan Kürü Tarifi

Adet Söktürücü Bitkiler İbrahim Saraçoğlu Kür Tarifleri

0 1.787

İbrahim Saraçoğlu Adet Söktürücü Kürler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu televizyon ekranlarından şifa dağıtmaya devam ediyor. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen adet söktürücü kür tariflerini okuyabilirsiniz.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Civanperçemi İle Adet Söktürücü

Sağlığa faydalı bir bitki olan civanperçemi yaygın olarak kullanılan bir şifadır. Civanperçeminin en büyük faydası adet söktürücü olmasıdır. Adet söktürücü olmasının yanısıra, regl ağrılarını dindirir ve adet düzensizliklerini normale çevirir.

1 su bardağı klorsuz suya 1 tatlı kaşığı civanperçemi ekleyin. Klorsuz su yerine marketten alacağını pet şişe suyu da kullanabilirsiniz. Bu karışımı cezveye koyup ağzı kapalı olarak kaynatın ve kaynadıktan sonra 3 dakika kısık ateşte demleyin. Daha sonra soğumasını bekleyin ve süzün. Hazırladığınız bu kürü regl dönemi başlamadan önceki 3 gün boyunca sabah ve akşam 1 su bardağı kadar tüketin. Bu kürü her gün taze olarak hazırlamanız önerilmektedir. Bu kür her regl dönemi öncesinde kullanılmalıdır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Soğan İle Adet Söktürücü

Sağlığa bilinen birçok faydası olan soğanın suyu adet söktürme özelliği de vardır. Kanserlerle savaşma, bağışıklığı kuvvetlendirme ve kan şekerini düşürme gibi etkilere sahip olan soğan suyunun adet söktürmeye yardımcı olup aynı zamanda adet ağrılarını dindirme özelliği de bulunmaktadır. Soğan suyu regl döneminde de içilebilen bir kürdür.

Malzemeler

  • 1 adet soğan
  • Bıçak
  • Tencere
  • Yarım litre hazır su

Hazırlanışı

Marketten, büfelerden satın alacağınız, yarım litre pet şişe suyu tencereye alın ve kaynatın. Sonrasında 1 adet soğanın kabuğunu soyun ve soğanı 4’e bölün. Ardından böldüğünüz soğanları kaynayan suya atın ve 10 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ılımaya bırakın. Hazırladığınız bu soğan suyunu günde sabah ve akşam 2 kere ılık şekilde tüketin. Soğan suyu kürü adet söktürme etkisinin dışında yumurtalıklardaki kistlerin de vücuttan doğal şekilde atılmasına yardımcı olmaktadır. Günde 2 kez tükettiğiniz soğan suyu kürünü içmeye 15 gün boyunca devam edin. Kürün aksatılmadan düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Eğer gün içinde içilme unutulursa soğan suyunun tam etkisi görülmemektedir. Soğan suyu düzenli kullanımda etkisini 1 hafta içinde göstermektedir.

Soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra 6 ay ara verin. 6 ay sonrasında bu kürü tekrar 15 gün süreli uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu kür için beyaz soğan kullanılması tavsiye edilmektedir, mor veya kırmızı soğan olmamalıdır. Kürü her gün taze olarak hazırlayıp tüketmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.