İbrahim Saraçoğlu Ve Ahmet Maranki’den Ceviz Kabuğu İle Saç Boyama Tarifleri

Saç Beyazlamasına Çözüm Bulan Dr. İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya’dan Tarifler

0 103

Saç Beyazlamasına Çözüm Bulan Dr. İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya’dan Tarifler

Saç beyazlaması genellikle yaşlanmakla birlikte görülen bir durumdur. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı saçlar erken yaşta da beyazlayabilir. Yaşlanmanın haricinde saç beyazlamasının nedenleri; vitamin eksikliği, bazı hastalıklar ve kalıtsal faktörler olarak sıralanabilir. Bilhassa genetik özellikler, erken yaşta saç beyazlamasının en büyük sebebidir.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Beyaz Saçlar İçin Doğal Çözüm

Daha hayatınızın baharındasınız fakat saçlarınızda beyaz teller varsa, Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu’nun önerilerine kulak vermelisiniz. Paylaştığı kürler ile binlerce insanın şifa bulmasına vesile olan İbrahim Saraçoğlu, erken yaşta beyazlayan saçlar için de bir tavsiye bildirmiştir. Saraçoğlu’nun açıklamasına göre her gün 1 tatlı kaşığı çörek otu ve 1 tabak sarımsaklı yoğurt tüketmek, bu soruna iyi gelecektir.

Prof Dr Ahmet Maranki’den Ceviz İle Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm, Ceviz Kabuğu İle Saç Boyama

Tıpkı Prof. DR. İbrahim Saraçoğlu gibi, Prof Dr. Ahmet Maranki de saç beyazlamasına çözüm önerileri sunmaktadır. Bunlardan biri de ceviz kabuğu kullanımıdır. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan, saç beyazlaması için ceviz kabuğu nasıl kullanılır? sorusunu, Ahmet Maranki’nin tavsiyelerini aktararak cevaplandıralım:

Beyazlayan saçlar için ceviz kabuğu 3 farklı şekilde kullanılabilir. Hangi yöntemi tercih edeceğiniz tamamen size kalmıştır.

  • Önce 1 litre suyu bir tencereye alın ve kaynamaya bırakın. Su kaynarken içerisine 5 tane cevizin kurutulmuş yeşil kabuğunu atın ve 5 dakika daha kaynatıp ocaktan alın. Hazırlamış olduğunuz bu çay ile saç diplerinize güzelce masaj yaparak yıkayın. Bunu her gün tekrarlayın. Ancak ceviz kabuğu çayı saçınızda kalsın yani durulamayın. 21 gün boyunca uygulayın.
  • Dilerseniz 10 tane cevizin dış kısmındaki sert kabuğunu kaynamakta olan 1 litre suya ekleyin ve bu kez 15 dakika kaynatın. Ardından ilk yöntemde olduğu gibi, bununla saç diplerinize masaj yaparak saçlarınızı yıkayın.
  • Bu yöntemlerin yanı sıra, saç beyazlamasına karşı ceviz yağı da kullanabilirsiniz. 3 tatlı kaşığı ceviz yağını cam bir kaba alın. Üzerine bir tatlı kaşığı alkali su ve yarım tatlı kaşığı kristal tuz ilave edin ve eriyinceye kadar hepsini iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı hafif bir masaj eşliğinde saç diplerinize uygulayın. Kafanıza bir bone geçirin, maskeyi en az 1 saat saçınızda bekletin. 3 saat bekletmeniz daha iyidir. Süre dolduktan sonra yıkayın ancak şampuan yerine sabun kullanın. Son durulama suyunuza elma sirkesi ekleyerek durulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ceviz İle Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm

750 gram suya 6 tane dövülmüş ceviz ekleyin. 10 dakika kaynatıp demlenmeye bırakın. Karışım demlenince süzüp 2 yemek kaşığı kahve, 4 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 yemek kaşığı da kına ilave edin. Saç diplerinize uygulayıp dipten uca doğru yayın. Daha sonra ceviz yapraklarını saçlarınıza yapıştırıp kafanızı bir streç film ile sarın ve tülbent bağlayın. Bunları sabaha kadar çıkarmayın. Ertesi gün saçlarınızı şampuanlayıp yıkayın. Bu doğal yöntem saçlarınıza zarar vermeden onaracaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Beyazlamasını Geçiren Bitkisel Tarif

3 defne yaprağını, 2 soğan kabuğunu, 2 çorba kaşığı çayı 2 litre suya ekleyip kaynatın. Demlendirip süzün ve saç diplerinize uygulayın. Her gün buna devam edilirse saç dipleri koyu kumrala döner. Karışım 5 gün arayla yeniden hazırlanmalıdır. Soğuk bir yerde saklanmalı, günlük olarak uygulanmalıdır.

Saç Beyazlamasını Önleyici Süper Maske Malzemeleri

  • 1 soğan
  • 5 diş sarımsak
  • 1 yumurta sarısı

Saç Beyazlamasını Önleyici Süper Saç Maskesi Tarifi

Sarımsaklar ve soğanı ezip üzerine yumurta sarısı ilave edin. Boya sürüyormuş gibi saçlarınıza uygulayın. Yarım saat bekleyip saçlarınızı yıkayın. Bunu her ay 2 defa tekrarlayın.

Bu maske saç beyazlamasını tedavi etmez. Fakat saçlarımızı besler, ağarmasını önler ve doğal rengini korur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.