Katarakt Belirtileri Neden Olur Nasıl Anlaşılır Nedenleri Tedavisi

Katarakt Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Ameliyatsız Çözüm

0 3.446

Katarakt Nedir?

Katarakt görmeyi engelleyen, göz merceğinde bulanıklık olarak tanımlanır. Katarakt genellikle yaşlanmanın bir sonucu olarak meydana gelir ve 40 yaşın üzerindeki kişilerde daha yaygın olarak görülür. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, katarakt körlüğün temel sebebidir. Katarakt başta görme bulanıklığına ve eğer zamanında tedavi edilmezse körlüğe neden olabildiği bilinen bir göz hastalığıdır. Bu yüzden bu durumu erken tedavi etmek önemlidir.

Göz operasyonları ve ameliyatlar geleneksel katarakt tedavi yöntemleridir, katarakt hastalığını bitkisel tedavi ev kürleriyle de tedavi edebilirsiniz. Bu makalemizde kataraktı tedavi eden ve oluşumunu engelleyen etkili kürlerden bahsedeceğiz. Katarakt genellikle yaşlanma ile meydana gelen bir göz problemidir.

Katarakt Belirtileri Nelerdir?

 • Bulanık görme
 • Geceleri azalan görme
 • Renklerin soluk görünmesi
 • Parlaklığa hassasiyetinizin artması
 • Doğrudan ışığa bakarken ışık halkası görüntüsü
 • Çift görme
 • Reçeteli gözlüklerinizin gücünün değişip durması

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Katarakt İçin Bitkisel Çözüm

Gözdeki katarakta şifa bulmak istiyorsanız doğal domates suyunu tüketmeniz gerekir. Yarım su bardağı yada bir çay bardağı dolusu domates suyu tüketmelisiniz.

Bunun dışında kök zencefil çayı içebilirsiniz 3 veya 4 gün bir çay bardağı domates suyu arkasından da kök zencefil çayı oluşmakta olan kataraktın ilerlemesini durdurmuş olursunuz.

Günlük yağı ve lavanta yağı  

Antioksidan güçleri sayesinde günlük yağı ve lavanta yağı katarakt tedavisinde popüler kürlerdir. Gözlerinizde oksidatif stresten kaynaklı hasarları onararak görmenizi geliştirebilirler.

Malzemeler

 • 1-2 damla günlük veya lavanta yağı

1-2 damla lavanta veya günlük yağını avuçlarınız arasında ısıtın. Kapalı gözlerinize uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Suyla durulayın. Bunu günde 1-2 kez yapmalısınız.

Limon Suyu

Limon suyunun düzenli kullanımı sitrik asit içeriğiyle göz tahrişini ve diğer belirtileri yatıştırmaya yardımcı olabilir. Antioksidan özellikleriyle de kataraktı azaltabilir.

Malzemeler

 • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı su
 • Pamuk

Yarım tatlı kaşığı limonu 1 tatlı kaşığı suyla seyreltin. İyice karıştırın ve pamuğu bunun içinde ıslatın. Pamuğu kapalı göz kapaklarınıza yerleştirin ve 20 dakika kadar bekleyin. Pamukları kaldırın ve gözlerinizi saf suyla durulayın. Bunu en azından günde 1 kez yapmalısınız.

Zencefil

Zencefil suyunun lokal uygulaması gözlerinizi temizlemek ve hasarı onarmak için iyi bir yoldur. Zencefil iltihap önleyicidir ve gözlerinizdeki iltihaplanmayı yatıştırmaya yardım edebilir, antioksidan etkileri oksidatif hasarı onarabilir.

Malzemeler

 • ½ tatlı kaşığı zencefil suyu
 • ½ tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı su
 • Pamuk

Yarım tatlı kaşığı limon suyu ve zencefil suyunu karıştırın. Bu karışıma bir tatlı kaşığı su ekleyin. İki pamuğu karışımda ıslatın ve kapalı gözleriniz üzerine yerleştirin. 15-20 dakika bekleyin ve kaldırın.

Bunu Ne Sıklıkla Yapmalısınız?

Bunu günde 1-2 kez yapın.

Aleo vera

Aleo vera güçlü bir antioksidan ve iltihap önleyicidir. Gözlerinizin beslenmesini sağlar, katarakt ve diğer göz anormalliklerinin işaretlerine karşı savaşır böylece katarakttan kurtulmaya yardım eder.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı aleo vera jeli

1 yemek kaşığı taze aleo vera jeli çıkartın. Dondurun ve kapalı gözlere uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve suyla durulayın. Günde bir bardak aleo vera suyu tüketerek de iyileşmenizi hızlandırabilirsiniz. Hızlı sonuçlar için bunu günde birkaç kez yapın.

Hindistan cevizi suyu

Hindistan cevizi suyunun katarakt için sihir gibi çalıştığına inanılır. Gözleriniz için anında beslenme sağlayan elektrolitlerle yüklüdür ve antioksidan gücüyle gözlerinizin oksidatif hasardan daha hızlı şekilde iyileşmesine yardım eder.

Malzemeler

 • Birkaç damla hindistan cevizi suyu
 • Temiz bir bez

Birkaç damla serin hindistan cevizi suyunu gözlerinize damlatın ve kapatın. Ilık bir bezi kapalı gözleriniz üzerinde tutun. 5-10 dakika bekletin. Bunu günde en az 2 kez yapmalısınız.

Gingko Biloba Bitkisi

Gingko biloba bitkisi katarakt üzerinde olumlu etkilere sahip olan güçlü antioksidan özellikler içerir. Bu 2004’de yapılan ve Japon Optamoloji Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmada kanıtlanmıştır. 40 ila 120 mg gingko takviyesi alın. Bunu günde 1 kez yapın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.