Kiraz Sapı Kürü İle Kısa Sürede Zayıflayın!

Kiraz Sapı Zayıflatırmı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

0 5

Kiraz Sapı Zayıflatır mı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Kiraz sapı çayı popüler bitki çaylarından biridir ve özellikle son zamanlarda kullanımı giderek yaygınlaşmıştır. Kilo verme sürecini destekleyen kiraz sapı çayı, bu konuda son derece güçlü bir etkiye sahiptir. Nitekim uzmanlar da bu çay ile daha hızlı zayıflamanın mümkün olduğunu belirtmektedir. Örneğin diyetisyen Cansu Kargu Karacaoğlu diyet yapanlara bu çayı tavsiye etmektedir. Kiraz sapı çayı hem kalori yakmak hem de ödemlerden kurtulmak için tercih edilmektedir. Kiraz sapı çayını deneyip memnun kalanlar, bunu düzenli kullanmaya borçlu olduklarını ve bu çayın çok başarılı sonuç verdiğini ifade etmektedirler. Ancak tüm gıdaların ve bitki çaylarının herkeste aynı etkiyi göstermeyeceği de unutulmamalıdır. Yine de eğer diyet yapmaya kısa bir süre önce başlayanlardansanız ve aşırı ödemden şikayetçiyseniz, kiraz sapı çayıyla 1 hafta içerisinde 2 kilo vermeniz mümkün olabilir.

Peki kiraz sapı çayının diğer yararları nelerdir? Dilerseniz şimdi sözü diyetisyen Cansu Kargu Karacaoğlu’na bırakalım:

“Kiraz yediğiniz zaman saplarını kesinlikle çöpe atmayın. Onları bir yerde toplayın ve kurutun. Kurutmuş olduğunuz bu kiraz saplarını bir cam kavanoza veya bez torbaya koyup aylar boyu saklayabilirsiniz. Sapları kuruttuktan sonra 1 yemek kaşığı kadar kurutulmuş kiraz sapını üç su bardağı sıcak suya ekleyin ve 10 dk boyunca kaynatın. Altını söndürün ve ağzı kapalı bir halde 10 dakika demlenmesini sağlayın. Ardından ılık olarak tüketin. Fakat çayın tadı biraz kötü geliyorsa bir tutam yeşil çay veya beyaz çay, birkaç dilim limon ve 1 kabuk tarçın da katabilirsiniz. Lakin yeşil çayı kaynarken değil de ocağı söndürdükten sonra demlenirken eklemeniz daha doğrudur.”

Kiraz Çayı Sapı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

1.Yöntem

İki yemek kaşığı kiraz sapı bir kaba alınır ve üzerine iki su bardağı kaynar su ilave edilerek demlendirilir. Hazırlanan çay 5 dakika bekletildikten sonra içilebilir. Bitki çayları hiçbir zaman kaynatılarak hazırlanmamalıdır. Çünkü böyle yapıldığı takdirde etkisiz hale gelmekte ve maalesef faydalı olmamaktadır.

2.Yöntem

1 sallama poşet kiraz sapı (Lipton markasının kiraz sapı çayını öneriyoruz. Güvenli ve kalitelidir.)

  • 1 sallama poşet rezene
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 2-3 adet karanfil

Kiraz Sapı Çayı Ne Kadar Tüketilmelidir?

Kiraz sapı çayını her gün 3 defa ve aç karna tüketmeniz kilo vermenize katkıda bulunacaktır. Bu kür, 21 gün uygulanmalı ve diyet programına da devam edilmelidir. Böylece vücuttaki ödemin iyileşmesi sağlanacak ve zayıflama yolunda büyük bir mesafe katedilmiş olacaktır.

Öğünlerinizin arasında yer vereceğiniz bu çay, istenilen kiloya ulaşmanıza yardımcıdır ve ödemleri tedavi edicidir. Kısaca artık kilolarınızı saklamak için çaba harcamak zorunda kalmayacaksınız!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.