Lavanta Yağı Bitli Saça Nasıl Uygulanır Öldürür mü Önler mi

Lavanta Yağı Bit ve Sirkeleri Yok Etmek İçin Nasıl Kullanılır 4 Yöntem

0 748

Lavanta Yağı Bit Ve Sirkelerden Kurtulmak İçin Nasıl Kullanılır?

Lavanta yağı keskin ve yoğun kokusu ile bitleri, sirkeleri çok rahatsız eder boğulup ölmelerine neden olur. Lavanta yağı bit ve sirkelerden kurtulmak için en etkili çözümlerdendir. Aktardan, internet üzerinden , hatta marketlerden bile bu yağ temin edilebilir. Lavanta yağı saçlara doğrudan uygulayabileceğiniz gibi çay ağacı yağı, zeytinyağı gibi yağlar ile karıştırıp o şekilde kullanarak da bitlere doğal çözüm bulabilirsiniz.

Bit Ve Sirkelerden Kurtulmak İçin Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Bazı kokular bitlerden kurtulmaya yardımcı olur. Lavanta kokusu da onlardan biridir. Keskin kokusuyla bitlerin nefes almasını önleyen lavanta, onların oksijensiz kalarak ölmelerini sağlar. Bu nedenle bitler lavanta kokusundan köşe bucak kaçar. Bitlerden kurtulmak isteyenler lavantanın gücünden yararlanabilirler.

Lavanta yağını saç bitinden kurtulmak için şöyle kullanabilirsiniz; Bir miktar lavanta yağını saç diplerinize, saçlarınıza sürün. Birkaç saat sonra saçlarınızı yıkayıp bit şampuanı ile tarayın.

Evde lavanta bulundurmak bitlerden korunmayı sağlar. Ensenize ve kulaklarınızın arkasına birkaç damla lavanta yağı sürmeli, bunu her gün tekrarlamalısınız. Böylece bitler size yaklaşmayacaktır. Çünkü lavantanın güçlü kokusu bitlere karşı oldukça etkilidir ve onların saçlara tutunmasını engeller. Bu yöntemi okula giden çocuklarınızın bitlenmelerini önlemek için de kullanabilirsiniz.

Bazı tokaların içerisinde lavanta keseciği vardır. Çocuğunuzun saçlarına bu tokalardan takarak ve her sabah ensesine, kulak arkalarına lavanta yağı sürerek bit bulaşmasının önüne geçebilirsiniz.

Lavanta Yağı ve Çay Ağacı Yağı İle Bitlere Doğal Çözüm

Çay ağacı yağı ve lavanta yağı sirkeleri, bitkileri öldürür. BMC Dermatoloji Tıp Dergisi (The BMC Dermatology Journal) bu konuyla ilgili bir makale yayınlamıştır. Söz konusu makalede lavanta yağının saç bitlerini yok ettiği belirtilmiştir. Öyle ki lavantanın etkisi Bit ilaçlarının çoğunda bulunan piretrler ve piperonil butoksit maddelerinden bile daha güçlüdür.

  • 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı
  • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
  • Bir çay bardağının üçte biri oranda şampuan

Bu yağlar internet üzerinden veya aktarlardan satın alınabilir. Şampuanla karıştırılıp saçlara ve saç derisine uygulanır. 30 dakika beklenir ve suyla durulanır. Daha sonra saçlar bit şampuanı ile taranır. Bu uygulama 2 hafta boyunca günde bir defa yapılmalıdır.

Lavanta Yağı ve Diğer Yağlar İle Bite Doğal Çözüm

10 damla lavanta esansiyel yağı, 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı, 2 yemek kaşığı neem yağı, 4 yemek kaşığı Susam tohumu yağı, 1,5 tatlı kaşığı biberiye ve okaliptüs esansiyel yağları karıştırılır. Saçlar elma sirkesiyle durulanıp kurumaya bırakılır. Hazırlanan karışım bunun ardından saça ve saç derisine sürülerek güzelce yedirilir. Saçlara streç film sarılır ve bir gece bekletilir. Sabahleyin saçlar taranır, şampuanlanıp durulanır. Böylelikle sirkeler ve ölü bitler tamamen temizlenmiş olacaktır.

Zeytinyağı ve Lavanta Yağı İle Bite Kesin Çözüm

1 yemek kaşığı lavanta yağıyla 2 yemek kaşığı hakiki zeytinyağını karıştırıyoruz. Saçımıza ve saç diplerimize uygulayıp 2-3 saat bekletiyoruz. Ardından bol su ile yıkıyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.