Lavanta Yağı Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Lavanta Yağı Kullananların Yorumları Nasıldır?

0 284

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Lavanta yağı lavantadan elde edilen, aktarlarda satılan uçucu bir yağdır. Lavanta yağı binbir derde devadır; Uykusuzluğa iyi gelir, sivilceyi tedavi eder, saçı kepekten arındırır. Lavanta yağının cilt ve saç için pek çok faydası vardır. Bu makalemizde lavanta yağını kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz;

Lavanta Yağı Kullanıcılarının Yorumları Nasıldır?

Lavanta yağını haftada bir kez cildime masaj yaparak uyguluyorum. Cilt tipim yağlı. O kadar yağlı ki sabah kalktığımda yüzümde yağ damlaları görüyorum cildimde. Düzenli olarak cildime lavanta yağı uyguladıktan sonra, bu problemi yaşamamaya başladım. Lavanta yağı sivilcelerimi kuruttu ve ciltteki lekelerimi azalttı. Lavanta yağını cildime masaj yaparak uyguladığım zaman cildim daha dinlenmiş hissediyorum.

Lavanta yağını uykusuzluk problemi yaşayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Bunun için önce 1 fincan papatya çayı için ve sonrasında yastığa birkaç damla lavanta yağı damlatın. Bu sayede huzurlu uyku çekeceğinize eminim.

Ben sivilcelerim için lavanta yağını kullanıyordum. İnternette araştırdığım kadarıyla lavanta yağında yüksek oranda antiseptik özellikler bulunmaktadır. Bu açıdan sivilceler için birebir olduğunu okumuştum. Ancak ferahlatıcı kokusu haricinde herhangi bir faydasını görmedim. Hatta yüzümde tahriş oluşturdu. Üstüne cildimde kaşıntı ve kızarıklık oluştu.

Lavanta yağını koltuk altına kullanıyorum. İlk kullandığımda etkisine çok şaşırmıştım. Sonradan çok doğal ve güzel kokulu olduğunu farkettim.

Ben lavanta yağını saçlarım için kullanıyorum. Suya birkaç damla lavanta yağı damlattım. Bu suyu saçlarıma sürüyorum. Bu sayede saçımdaki elektriklenme geçiyor. Ayrıca lavanta yağını kas gevşetici olarak kullanarak masaj yapıyorum. Ek olarak baş ağrısı yaşadığım zaman lavanta yağını parmağıma damlatıp şakaklarımı ovalıyorum ve çok rahatlıyorum. Lavantalı tütsü kullanarak da aynı etkiyi yaşıyorum. Dolaplarınız içine lavanta kesesi koyarak hem güzel koku sağlayabilir hem de dolapta nem oluşmasını engelleyebilirsiniz. Lavantayı mutlaka evinizde kullanmanızı öneririm.

Lavanta yağı baş ağrısına çok iyi geliyor. İlaç kullanmayanlara mutlaka tavsiye ediyorum. Ayrıca cildinizde kuruma veya çatlama varsa da tavsiye ediyorum. Uçuk yaşadığınız zaman da bir damla lavanta yağını uçuğa sürerek de kullanabilirsiniz. Kokusunu çok seveceğinize eminim.

Lavanta yağı uykusuzluk yaşayanlar için birebir. Ben uykusuzluk yaşamamama rağmen denemek istedim. Uyumadan önce 1 bardak ılık suya bir kaç damla lavanta damlatıyorum. Sonrasında bu suyu kalorifer peteğinin üzerine koyuyorum, çok rahat uyuyorum, uyumayı kolaylaştırıyor ve dinlendirici uyku sağlıyor. Ertesi gün erken kalkmak isteyenlere önermiyorum ancak işi olmayanlara öneriyorum. Mükemmel uzun , rahatlatıcı uyku çekeceksiniz.

Lavanta yağını küvetin içine 2-3 damla olarak damlatın. Hem duşunuzu alın hem de evinizdeki koku ile baş başa kalın. Bu yöntem ile tüm evde mis gibi lavanta kokusu saatlerce kalıyor.

Ben lavanta yağını sivri sineklerden korunma için kullandım. Kokusu biraz ağır olsa da beni rahatsız etmiyor. Ben lavanta yağını bacaklarıma veya boynuma sürüyorum. Bence çok az kıyafetlerinize sürebilirsiniz. Lavanta yağının kokusunu ağır bulabilirsiniz. Böyle bir durumda biraz suyla karıştırıp cildinize o şekilde sürmenizi tavsiye ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.