Majezik Regli Adet Ağrısına İyi Gelir mi Adet Kanamasını Keser mi

Majezik Adeti Keser mi Geciktirirmi Durdururmu Azaltır mı?

2 800

Majezik Adeti Keser mi,

Toplumumuzda en sık kullanılan ağrı kesici ilaçlardan biri de Majeziktir. Majezik, adet ağrısı, baş ağrısı diş ağrısı gibi pek çok ağrı türünün kısa sürede geçmesine yardımcı olur. Majezik ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de “Majezik kullanmak regl dönemini, adeti geciktirir, keser mi?” Sorusudur makalemizde bu soruya doktorların verdikleri cevapları okuyabilirsiniz.

Majezik Adeti Keser mi, Geciktirir mi, Azaltır mı? Doktorlar Cevaplıyor

Sual: Adetimin ilk günü Majezik ağrı kesici alırsam adeti keser mi, yoksa adet kanını azaltıp gününü mü uzatır?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Bu ilacın etkisi kişiden kişiye göre değişebilir.)

Sual: 20 yaşındayım adetimin kesilmesini istiyorum majezik içtim bir kez azalma oldu bir daha içsem kesilir mi ?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ayşe Darama’nın cevabı:( Merhaba ağrı kesiciler kanama miktarını azaltır,içebilirsiniz)

Sual: Adet sancımla ilgili doktor bana 2 3 gün önce sabah akşam majezik kullanmamı tavsiye etti.önceden adetim 5 gün sürerken şimdi 3 gün sürüyor.Kanamayı bu hap kesmiş olabilir mi ? ileriki dönemde hamilelikle ilgili sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Uçar Asena’nın cevabı:( Gebelik ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Ancak bu gibi ilaçlar bazı hanımlarda adet kanamalarını azaltabilir.)

Sual: Majezik adet kanamasını keser mi? Regl olmadan üç gün öncesinde aldım.

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Akın Savcı’nın cevabı:( Azaltır ama adet kanının az olmasının mahsuru yok)

Sual: Adetimin 5. günündee tatile gideceğim ve havuza da girmek istiyorum. Majezik in adet kanamasını azalttığını duymuştum acaba alsam kanamam kesilir mi? Yoksa bu ilk günlere özgü birşey mi?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Bunun garantisi yok adet döneminde havuzdan enfeksiyon kapma olasılığı yüksek olabilir.)

Sual: Adet dönemimde ağrılarıma dayanamadığım icin majezik kullanıyorum, ve kanamamı kesiyor, bunun bir zararı var mı acaba? Bazen dayanmaya çalışıyorum zencefil çayı sıcak torba deniyorum geçmeyince yine majezik kullanmak zorunda kalıyorum, yeni evliyim gelecekte bebek sahibi olmama bi engeli var mı?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Adetinize 7-10 gün kala; çay, kahve, kola, çikolata, sigara, tuz, muz tüketimini azaltın. Bunlar adetteki ağrıyı artırır. Bazı ağrılar doğum yaptıktan sonra geçer. Ağrı kesici ara sıra kullanabilirsiniz.)

Sual: Değerli Hocam cevabınız için teşekkür ederim! Peki bu kanamamın kesilmesi ileride bebek sahibi olmama bi zararı olur mu acaba, bazen düşünüyorum da, her majezik kullandığım da kesiliyor, bu kesilmenin genel olarak da bir zararı var mı acaba?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Sıkıntı olmaz ara sıra kullanılabilir.)

Sual: Vermidon,apranax,majezik bunlardan herhangibiri adet geçiktirir yada keser mi?

CEVAP

Dr. Ümit Yar’ın cevabı:( Yazdığınız ilaçlar adet sancısına iyi gelir, bu konuda bir kadın doğum uzmanına danışmanızı öneririm)

Not: Makalede geçen doktorlara sorulan soru ve cevaplar doktorsitesi web sitesinden alınmıştır.

2 Yorumlar
  1. Anonim diyor

    İyi günler adetimin ilk günü mazejik duo aldım ve bidaha kanama görmedim 10 gün sonra tekrar oldum ilaç almadım normal mi ?

  2. Kadınca diyor

    Adetimin ilk günü leke görüp mazejik duo aldım durdu . 10 gün sonra tekrar olup ilaç almadım normal döngüde tamamladı. Normal mi ? Mazejik duo adeti durdurur mu ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.