Maydanoz Suyu Adet Söktürücü 4 Farklı Tarif

Adet Söktürücü Maydanoz Kürü Tarifleri Maydanoz Adet Söktürürmü

Leaf Plant Parsley Common Aromatic Parsley Leaves
0 314

Adet Söktürücü Maydanoz Kürü Tarifleri

Maydanoz en etkili adet söktürücülerdendir. Maydanozu adet söktürücü olarak kullanmak için taze maydanoz yaprağı, kurutulmuş maydanoz , maydanoz kökü ve maydanoz tohumu kullanılabilir.

Taze Maydanoz İle Adet Söktürücü Hazırlama

Malzemeler

  • 5 su bardağı su
  • 1 demet maydanoz

Yapılışı

5 su bardağı suyu tencereye koyup kaynatın. Ocaktan alın. İçine 1 demet maydanoz atın. Yarım saat boyunca maydanozlar sıcak suda kalsın. Süzün. Gün boyu bu suyu için. Adet kanaması gelene kadar her gün bu işlemi tekrarlayın.

Kurutulmuş Maydanoz İle Adet Söktürücü Hazırlama

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 2 yemek kaşığı kurutulmuş maydanoz

Yapılışı

1 su bardağı suyu cezvede kaynatın. Bu suyu ocaktan alıp içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş maydanoz atın. 5 dk demleyip için.

Maydanoz Kökü İle Adet Söktürücü Hazırlama

Malzemeler

  • 1 su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı maydanoz kökü

Yapılışı

Maydanoz kökünü soğuk suyla yıkayın ve maydanozun köklerini keskin bir bıçakla kesin. 1 bardak suyu cezvede kaynatın. Ocaktan alın. Kıyılmış maydanoz kökünü sıcak suyun içine koyup 10 dk. Demleyin. Bu karışımı süzün. Maydanoz kökü suyuna, tatlandırmak için biraz bal ekleyebilirsiniz.

Maydanoz Tohumu İle Adet Söktürücü Hazırlama

Malzemeler

  • 1 su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı maydanoz tohumu

Yapılışı

1 su bardağı suyu cezvede kaynatın. Ocaktan alıp içine aktardan satın alabileceğiniz 2 yemek kaşığı maydanoz tohumu koyup 5 dk demleyin. Süzüp için.

Adet Söktürmek İçin Diğer Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

Civar Perçemi

Bir su bardağı klorsuz suyu kaynatın. Klorsuz su yerine marketten alacağınız hazır sular da olur. Kaynatıp ocaktan alın. Bu suyun içine 1 tatlı kaşığı çivarperçemi atın. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika demlemeye bırakın. Soğuduktan sonra süzün. Regl döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır.

Kekik

Kekik de etkili adet söktürücüdür. Kekiği aktardan temin edebilirsiniz. 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı kekik koyup kaynatın. 5 dk demleyin. Günde 2 kez bu çayı yapıp için.

Adaçayı

Adaçayı da adet söktürmeye yardımcı olabilir. 2 su bardağı suyun içine 1 tutam çoban pençesi, 1 tutam adaçayı, 1 tutam aslan pençesi ve 1 tutam civan perçemini atıp 5 dakika kaynatın. Süzün. Adet dönemlerinizden üç dört gün önce sabah ve akşam bu karışımın suyunu için. Regl olmaya başlamadan bir hafta önce de adaçayı içmeye başlayabilirsiniz. Böylece regl dönemi normal zamandan daha erken başlayacaktır.

Soğan

Soğan da doğal adet söktürücülerdendir. 1 adet orta boy yemeklik soğanın kabuklarını soyun, soğan 4’e bölünür. 2 bardak klorsuz su veya marketten alınan su kaynatılır içine soğanlar atılır ve 10 dakika boyunca su kaynatılmaya devam edilir. Kaynatıldıktan sonra süzülüp ılımaya bırakılır. Soğan suyu günde sabah ve akşam olmak üzere iki kez  ılık ılık tüketilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.