Pişik Kremi Maskesi Suna Dumankaya Pişik Kreminin Cilde Faydaları

Pişik Kremi Yüze Sürülür mü Yüzüme Pişik Kremi Sürüyorum Faydaları

0 215

Pişik Kremi Yüze Sürülür mü?

Pişik kremlerinin bebek ciltleri için üretilen ürünler olduğu herkes tarafından bilinmekte olup kremin içerisinde bulunan tüm bileşenler bebek cildinin hassasiyeti göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Bu sebepten dolayı hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin pişik kremleri kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Pişik kremi yüz bölgesi için de güvenle kullanılabilir.

Günlük olarak yüze pişik kremi uygulamak herhangi bir alerjik reaksiyona ya da yan etkiye sebebiyet vermemektedir. Pişik kreminin cilde olan faydaları oldukça fazladır ve yapılan araştırmalar pişik kreminin yetişkinler tarafından surata maske şeklinde uygulanmasının cilde büyük faydalar sağladığını göstermektedir.

Günümüzde cilt bakım sektöründe en popüler maskelerden biri haline gelen pişik kremi maskesi bir çok cilt probleminin giderilmesinde etkili olup kozmetik sektöründeki diğer ürünlere göre daha az maliyetli olduğundan bir çok kadın tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Pişik Kremi Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • Pruzon içeren 1 tatlı kaşığı pişik kremi
 • 1 tatlı kaşığı gül yağı
 • 1 tatlı kaşığı avokado yağı

Pişik kremi maskesinin yapılışı ve uygulanışı:

1 tatlı kaşığı pişik kremine gül yağı ve daha sonra ve  avakado yağını eklenerek küçük ve derin bir kabın içerisinde güzelce karıştırılır.  Elde edilen karışım cilde uygulanır ve yaklaşık 15 ile 20 dakika arasında bekletilir. Ciltte 20 dakika bekleyen pişik kremi maskesi ılık su ile güzelce durulanarak herhangi bir kalıntı kalmayacak şekilde temizlenir. Bu maskenin uygulanmadan önce cildin temizlenerek maskeye hazır bir hale getirilmesi maskenin daha etkili sonuçlar vermesini sağlamaktadır.

Pişik Kremi Maskesinin Faydaları

Cildin ihtiyaç duyduğu gerekli vitaminleri sağlayarak cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar.

Cildi besleyerek ciltte çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilen güneş lekeleri ya da diğer çeşitli izlerin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Ciltte meydana gelen kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Genişlemiş gözeneklerin küçülmesinde oldukça etkilidir.

Ciltte meydana gelen sivilce ve akneleri geçirici özelliğe sahiptir ve yeni sivilce ve akne oluşumlarını da engeller.

Pişik kreminin cilde olan faydalarının en başında cildi onarması gelir. Ciltte onarılmaya ihtiyaç duyan tahriş, kızarıklık, sıcak hava nedeni ile oluşan yanaklardaki isilik görünümlü tahriş durumu gibi ortaya çıkan sorunlar krem ile beslenerek onarıldığında cilt daha bakımlı ve canlı bir görünüme kavuşur.

Pişik kremi cildin en alt tabakasını bile besleyici özellikte olduğu için cildin derinden beslenerek daha parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına katkı sağlar.

Pişik kreminin cilt üzerinde gösterdiği olumlu etkilerden bir diğeri ise ciltteki pürüzlerin giderilmesine yardımcı olmasıdır. İçeriğinde bulunan çeşitli mineral ve vitaminler sayesinde ciltte meydana gelen lekelenmeleri ve pürüzleri giderici etkiye sahiptir.

Pişik kremi maskesi cilde faydaları:

 • Ciltte oluşan koyu lekelerin rengini açılmasını sağlar.
 • Cildi derinden besleyerek cildin daha taze ve canlı görünmesine yardımcı olur.
 • Kırışıklık görünümünün azalmasında etkilidir.
 • Cilde canlılık kazandırır.
 • Ciltteki ton eşitsizliğini ortadan kaldırarak cildin ton dengesini sağlar.
 • Sivilce oluşumunu büyük oranda azaltarak sivilce lekelerinin giderilmesini sağlar.
 • Cildin yüzeyini yenileyerek ciltte meydana gelen hasarları tamir eder.
 • Cilt onarıcı özelliği sayesinde cildin yenilenmesini sağlar.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.