Rahim Temizleme İbrahim Saraçoğlu Rahim Temizleme Kürü

Rahim Temizlemek İçin Ne Yapmalı Rahim İçini Temizleyen Bitkiler

0 10.385

Rahim Temizlemek İçin Ne Yapmalı Rahim İçini Temizleyen Bitkiler

Rahim kadın vücudunda hayati bir organdır. Kadın üreme sisteminin temellerini oluşturur. Bu yüzden yaşamın kurulmasında çok önemli bir rol oynar. Rahim, anne karnındaki bebeğin yani fetüsün gelişimini korumaya ve desteklemeye yardım eder. Rahmin temel fonksiyonu doğmaya hazır olana kadar fetüsü barındırmak ve beslemektir. Sağlıklı bir rahme ve yumurtalıklara sahip olmak sağlıklı bir hamilelik sürdürmek için son derece önemlidir. Bu yüzden rahminizi sağlıklı tutmak her şeyden daha önemli hale gelir. Sağlıklı rahim için hangi yiyecekleri beslenmenize dahil etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Rahimi Temizlemek İçin Neler Yapmalı?

Hayıt Suyu

Hayıt suyu kullanmak rahmi temizlemekte en etkili yöntemlerdendir. Sabah, öğlen akşam bir çay bardağının dörtte bir oranında hayıt suyu kalanını normal su doldurup en az 21 gün bunu için. Düzenli kullanın, en az 3 ay düzenli kullanımda bir kadının rahmi anasından doğduğu gibi temiz hale gelir. Hayıt suyu yapmak için 1 su bardağı kaynar suya, 1 tatlı kaşığı hayıt otu konur, 15 dakika sonra süzülür.

Reishi Mantarı

Reishi mantarında bulunan Ganoderic asitler rahmin temizlenmesinde etkili rol oynar. Bu mantarı kapsül olarak eczanelerden satın alabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Rahim Temizleme İçin Soğan Kürü Tarifi

1 adet orta boy resimde görülen yemeklik soğanı (kırmızı, mor veya kabuğu beyaz olan soğan kullanılamaz kahverengi kabuklu olacak) kabuklarını soyup dörde bölün. Önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya (marketten alacağınız pet şişe suyu kullanabilirsiniz) soğanları ekleyerek 5 dakika daha kaynatın ve içine başka hiç bir şey ilave etmeden öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 er bardak bu soğan suyundan tüketin. Soğan kürü‘nü sadece 15 gün uygulayıp bitirin. Soğan kürünün adet döneminde uygulamasının her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Fakat, etkisi açısından en ideal zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra uygulanmalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalısınız. Hamile kalmak için soğan suyu küründen sonra kuru incir kürü uygulanmalıdır. (her iki kürü aynı anda uygulamayınız) Uyarı: Soğan suyu kürü 15 günden fazla uygulanmamalı.Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2. – 3. günden itibaren akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne kadar fazlalaştığını hayretle göreceksiniz.

Limon

Limon rahmi temizlemek için en etkili besinlerdendir. Limonun C vitamini zengini olduğunu ve bağışıklık sistemimizi desteklediğini hepimiz biliriz. Bu vitamin rahminizi güçlendirmeye de yardım eder. Bu meydana geldiğinde rahminiz bakteriyi uzaklaştırmada daha donanımlı olacaktır böylece enfeksiyonları önleyecektir. Her gün sabah bir limon sıkılmış bir bardak ılık su tüketin. Bu rahim sağlığınızı geliştirecektir.

Lifli Gıdalarla Beslenin

Lif bakımından zengin şekilde beslenmek vücudunuzdan ve rahminizden atık ve toksinleri atmaya yardım eder. Ayrıca, yüksek lifli beslenmek vücudunuzda depolanabilen aşırı östrojeni de yok etmeye yardım edebilir. Bu durum rahim miyomlarının oluşumunu önler. Lif kaynağı olarak tam tahıllı gıdalar, meyveler, sebzeler, fasulyeler ve baklagiller görülebilir. Pestisit ve kimyasallardan arınmış olduğundan organik besinler tüketmeye çalışın. Bu istenmeyen kimyasallar hamilelik şansınıza zarar verebilir. Aynı zamanda, yüksek lifli beslenirken her gün 8-10 bardak su içmek önemlidir. Sindirim kanalınız aracılığıyla lif hareketini yok edecektir.

Yeşil Çay

Yeşil çay antioksidan antioksidanlarla doludur. Yalnızca rahim sağlığını sürdürmeye yardımcı olmaz aynı zamanda rahimdeki miyomları da tedavi eder. Bitki uzmanlarına göre rahim miyomları olan kadınlar 8 hafta kadar düzenli olarak yeşil çay içmelidir. Bu miyomların sayısını azaltmaya yardım edecektir.

Bol Sebze Tüketin

Sebzeler kalsiyum, potasyum, magnezyum ve vitamin kaynağıdır. Sebzelerle beslenmek rahmi temizlemeye yardım eder. Fitoöstrojen bakımından zengin baklagiller, kabak ve brokoli gibi sebzeler tüketin. Fitoöstrojenler vücut östrojeniyle baş edebilir. Böylece, östrojen seviyenizi düşürmeye yardım eder.

Bol Meyve Tüketin

C vitamini ve biyoflavonoid bakımından zengin meyveler rahminize yardım edebilir. Östrojen seviyenizi normale getirir. Biyoflavonoidler yumurtalık kanserini engeller ve üreme sisteminizi sağlıklı tutar. Aç hissettiğinizde öğünler arasında meyve tüketmeye çalışın. Bu abur cubur tüketmenizi durduracak ve sağlıklı kalmak için rahmin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlayacaktır.

Hintyağı

Hintyağı tüketmek rahmi güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı savaşmaya yardım eder. Hintyağı rahmi miyomlardan ve kistlerden korur. Bu yağda bulunan risinoleik rahim sağlığını destekler. Her gün 1 tatlı kaşığı katı halde olan Hint yağı tüketin.

Rahimde Hastalık Belirtileri Nelerdir?

  • Çok ağır adet dönemleri
  • Adet dönemleri arası kanama
  • Beklenmedik veya kötü kokulu vajinal akıntı
  • Bel veya pelvik ağrısı
  • Adet veya cinsel ilişki sırasına ağrı
  • İdrar veya dışkı yaparken ağrı
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.