Sallama yeşil çay içerek ayda 3 kilo zayıflayabilirsiniz

Demleme yeşil çay yerine sallama yeşil çay içmek kilo verdirir mi?

0 36

Sallama Yeşil Çayın Zayıflama Üzerindeki Faydaları

Yeşil çaydaki kateşinler çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. Dahası, yeşil çayın vücutta metabolizmayı hızlandırma ve yağ oksidasyonu sağlama özelliği de bulunmaktadır. Diyet döneminde zayıflamanızı kolaylaştırmak için sallama yeşil çayı günde 2-3 fincan kadar tüketebilirsiniz. Yeşil çayın içeriğindeki kafein ve kateşin birleşimi  metabolizmayı çok iyi derecede hızlandırmaktadır. Ek olarak eğer midenizde herhangi bir problem yaşamıyorsanız yeşil çayın içine 2-3 adet tane karabiber de ekleyebilirsiniz.

Sallama Yeşil Çay Kilo Verdirir mi?

Yeşil çay 2 şekilde hazırlanır; demleme usulü ve sallama yeşil çay kullanarak. Demleme usulü yeşil çay hazırlamak için 1 su bardağı su ocakta kaynatılır. İçerisine dilerseniz aktardan alacağınız 1-2 tatlı kaşığı yeşil çayı katıp 5 dk demleyerek tüketebilirsiniz. Sallama yeşil çay yapmak için ise 1 bardak suyu kaynatın. İçerisine 1 adet sallama yeşil çay poşetini atıp 5 dk demleyip için.

Her türlü türde de hazırladığınız yeşil çayın zayıflamaya katkısı bulunmaktadır. Ancak çaydan en büyük faydayı alabilmek için marketteki sallama yeşil çaylar yerine çoğunlukla aktarlardan satılan taze yeşil çayı almanız çok daha sağlıklı olacaktr.

Yeşil çayı doğru şekilde demlemelisiniz ve içerisine rafine şeker eklememelisiniz. Eğer yeşil çayın tadını sevmiyorsanız, tadını yumuşatmak için içine çok az bal ekleyebilirsiniz.

Sallama Yeşil Çayın Zayıflamaya Etkileri Nasıldır?

Sallama yeşil çay içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bunun sebebi içeriğinde barındırdığı güçlü antioksidanlar olan kafein ve kateşindir. Bu maddeler metabolizmayı hızlandırmasının yanısıra vücudun ısısını da arttırmaktadır. Araştırmacılar sallama yeşil çayın bu sayede kalori yakımını sağladığını ispatladığı birçok araştırma yapmıştır.

Sallama yeşil çayda bulunan kateşin ve kafein vücutta yağ yakımına yardımcı olmaktadır. İşte bu yüzden diyet döneminde sporun yanında yeşil çay tüketerek zayıflamanız daha kolay olur ve yağdan kilo verirsiniz.

Sallama yeşil çayın bir diğer etkisi ise iştah azaltmasıdır. Özellikle iştah problemi yaşayan kişiler yeşil çay sayesinde acıkma krizlerinin önüne geçebilir.  Gece acıkmamak için akşam birkaç fincan yeşil çay içmeniz size yardımcı olacaktır.

Kilo verme konusunda en büyük sorunlardan birisi vücutta ödem birikmesidir. Daha çok kadınların yaşadığı bu problemi sallama yeşil çay ile ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü yeşil çay çok etkili bir ödem sökücüdür ve vücuttaki ödemin atılmasındaki rolü büyüktür.

Sallama Yeşil Çay ile Kaç Günde Kilo Verilir?

Sallama yeşil çayı en az 1-2 ay boyunca günde 2 fincan tüketmeye özen göstermelisiniz. İlk ayın sonunda belinizdeki incelmeyi fark edeceksiniz çünkü bu süreye kadar ortalama 2-3 kilo verebilirsiniz.

Yeşil çay ile kolayca zayıflamak istiyorsanız yanında mutlaka egzersize de yer vermelisiniz. Bunun içinde günde en az 45 dakika tempolu yürümeye özen göstermelisiniz. Ayrıca günde 2-2,5 litre su da içmeyi ihmal etmemelisiniz. Tüm bunları yaptığınızda kısa sürede kolay şekilde zayıflamanız mümkün olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.