Sandaloz Sakızı Nedir Ne İşe Yarar Ender Saraç

Sandaloz Sakızı Zararları Ve Faydaları İbrahim Saraçoğlu

0 606

Sandaloz Sakızı Nedir Ne İşe Yarar?

Sandaloz sakızı, fazla kiloların verilmesi için kullanılan etkili bir üründür. Organik bir ürün olduğu için hiçbir zararı yoktur. Ancak kullanılan ürünün doğal olmasına ve ideal miktarda tüketmeye özen göstermek gerekir. Bu sakız, Kuzey Afrika ülkelerinde yetişen bir ağacın reçinesinden üretilir. Görünüş olarak sarımsı renkli bir limon tuzunu andırır. Sıcak ortamlarda yumuşar ve üzeri kendiliğinden tozlu gibidir. Son dönemlerin en popüler zayıflama yöntemleri arasında bulunan sandaloz sakızı; tansiyonun düşmesi, kötü kolesterol seviyesinin azalması, siyatik tedavisi, metabolizmanın hızlandırılması ve romatizma şikayetlerinin giderilmesi için tavsiye edilir. Ancak her bitkide olduğu gibi Sandaloz sakızının da sağlık için bazı zararları mevcuttur.

Sandaloz Sakızının Zararları Nelerdir?

Uzun bir dönem boyunca sandaloz sakızı çiğnerseniz, çene kemikleriniz zarar görebilir. Özellikle sakızı ağzınızın tek tarafında çiğniyorsanız, yüzünüzün simetrisi ve çene yapınız kaymaya başlayabilir.

Sandaloz sakızının en sık görülen yan etkisi mide yanmasına neden olmasıdır. Bir kerede çok fazla sandaloz sakızı almanızın herhangi bir zararı olmaz. Ancak sürekli olarak fazla miktarda sakız tüketmek, sindirim sisteminde hasara yol açabilir. Bu nedenle günlük tavsiye edilen miktardan fazlasını tüketmekten kaçınmanız gerekir.

Sandaloz sakızı kan şekerini düşürebilir. Kilo vermek için sandaloz sakızı kullanacaksanız, sakızın yanında alacağınız ek ürünler konusunda hassas olmalısınız. Bu sakız, uzun bir süre boyunca açlık hissetmenize engel olacaktır. Fakat bu duruma aldanır ve öğünlerinizi atlarsanız kan şekeriniz düşüş gösterir. Aynı zamanda tansiyonunuz ve kan basıncınız da olumsuz etkilenecektir.

Sandaloz sakızını sürekli olarak çiğnerseniz, bağırsak ve midede bulunan enzimler artış gösterir. Bu nedenle nefeste kötü bir koku oluşmasına sebep olabilir.

Sandaloz Sakızının Faydaları Nelerdir?

Sandaloz sakızı, özellikle kilo vermeyi kolaylaştırmasıyla tanınır. Bu ürünü kullanarak, kısa süre içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Uzun süre açlık hissedilmemesini sağlayan ve iştahın azalmasını destekleyen bu sakız, sindirim sisteminin daha hızlı şekilde çalışmasına neden olur.

Kilo vermek için fındık boyutunda bir sandaloz sakızının un haline gelene kadar bir havanda dövülmesi gerekir. Sabahları kahvaltı yapmadan önce bu toz yutulur. Ardından 1 çorba kaşığı elma sirkesi ile ılık bir bardak suyu karıştırıp içmeniz gerekir. Sandaloz sakızının etkisini ilk uygulamadan itibaren görebilirsiniz. Sandaloz sakızının zayıflamaya etkisi hakkında halkı bilgilendiren kişi Dr. Ender Saraçtır. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bu konuda verdiği herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Sandaloz sakızı tüketimi ile bağırsaklar daha hızlı çalışır ve yağ yakımı oranı artar.

Metabolizmayı, daha aktif şekilde çalışabilmesi için uyarır. Aynı zamanda açlık hissini önler.

Tansiyonun dengelenmesini ve kolesterol seviyesinin düşürülmesini sağlar.

Mide ve dalak ağrılarının giderilmesini sağlar.

Nefes darlığı oluşmasını engelleyen bir üründür.

Balla birlikte tüketilirse regl sancılarını giderir, idrar yolu sorunlarını rahatlatır.

Diş ve dişeti hastalıklarının iyileştirilmesini sağlar.

Kronik ishalin iyileştirilmesinde oldukça etkilidir.

Kalp çarpıntılarının önlenmesini sağlar.

Sandaloz sakızı, kas yapısının sağlığı için oldukça etkilidir. Fıtık oluşumunu önler, gevşeyen kas dokularının sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ciltte meydana gelen çatlakların iyileştirilmesini destekler. Bunun için 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı ile toz haline getirilmiş sandaloz sakızını karıştırmak gerekir. Yapılan karışım krem kıvamında olmalıdır. Krem, doğrudan çatlakların olduğu bölgeye uygulanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.