Saçtaki Boyayı Kusturmak Saçtaki Boyayı Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu Karbonat Nasıl Kullanılır

0 91

Saçtaki Boya Nasıl Akıtılır?

Saçınızı boyattınız ve sonuçtan memnun değilsiniz, üzülmeyin bu durum pek çok kadının başına gelen bir sorundur. Böyle bir durum yaşıyorsanız aşağıda bildireceğimiz yöntemler ile saçınızdaki saç boyasını akıtabilir, kusturabilirsiniz.

Saçtaki Boyayı Akıtma Yöntemleri

Kabartma Tozu

2 paket hamur kabartma tozu ve 400 ml suyu (2 su bardağı) güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı tüm saçınıza eşit dağılacak şekilde uygulayın. Ardından 60 dakika kadar bekletin. Saçlarınızı beyaz sabun ve su kullanarak durulayın. 7 gün boyunca düzenli olarak uygularsanız, saçlarınıza uyguladığınız boya neredeyse tamamen akar. Ancak saç telleriniz nemini kaybeder ve saçlarınız kurur. Bu nedenle işlem sonrasında zeytinyağı maskesi uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Karbonat

Birçok kişi saçlarını boyadıktan sonra pişmanlık yaşamaktadır. Gözleriniz yeni renge alışmıyorsa ve memnun değilseniz, karbonat kullanarak saçlarınızdaki boyayı akıtabilirsiniz. Bu sayede içinize sinen ve kendinize yakıştırdığınız bir saç rengini kullanmak mümkün olur.

Karbonatın içerisine oksijenli su ilave ederek, boyayı akıtma etkisini artırabilirsiniz. Bunun için bir kasenin içerisine 3 çorba kaşığı oksijenli su, 6 çorba kaşığı karbonat ve 1 çorba kaşığı saç kremi koyarak güzelce karıştırın. Tüm saçınıza güzelce yedirerek uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra sadece su kullanarak durulayın.

Karbonatla yapılan diğer yöntem şudur; Kepek önleme özelliği bulunan şampuanların içeriği oldukça güçlüdür. Bu sayede saçlarınızda bulunan boyanın soyulmasına neden olur. Bir kasenin içerisinde, eşit miktarda kepek önleyici şampuan ve karbonatı karıştırın. Ardından saçlarınıza masaj yaparak güzelce yedirin. 10 dakika kadar beklettikten sonrasında yalnızca su kullanarak durulayın.

Kola

PH değeri 2.5 olan kola, saç boyası ile kimyasal tepkimeye girer. Bu nedenle saçlardaki boya akar. Kola ile boya akıtmak için, tüm saçınızı kola ile ıslatın. Ardından bir havlu yardımıyla saçlarınızı sarın. 10 dakika beklettikten sonra şampuan kullanarak durulayın. İlk uygulamadan itibaren saçlarınızdaki boyanın aktığına şahit olacaksınız. Bu uygulamayı haftada iki kez olacak şekilde yapabilirsiniz.

Kola ile saç boyası akıtma yöntemini deneyecekseniz, şekersiz kola kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde kolanın içerisinde bulunan şeker, yeni boyandığı için hassas olan saç ve saçlı derinize zarar verecektir.

Kepeğe Karşı Şampuan Kullanın

Banyo yapmadan 30 dakika öncesinde, saçlı derinize zeytinyağı uygulayın ve masaj yapın. Bekleme süresi dolduktan sonra kepek önleyici özelliği bulunan bir şampuan ile durulayın. Bu şampuanların içeriği oldukça güçlüdür. Bu nedenle saç tellerinizde bulunan boyanın akmasına yardımcı olur. Hayli ekonomik bir seçenek olan bu yöntem, ilk uygulamada yalnızca birkaç tonluk açılma sağlar. Bu nedenle sonuç almak için birkaç kez uygulamanız gerekecektir.

Beyaz Kalıp Sabun

Hacı şakir olarak da bilinen ve neredeyse her evde bulunan beyaz kalıp sabun, doğal bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda saç boyasını akıtmak için de oldukça faydalı bir üründür. Fakat beyaz sabun kullanımı, saçların kurumasına ve sertleşmesine yol açar. Bu nedenle uygulama sonrasında bakım kremi ya da yağlarının kullanılması önerilir. Saçlarınızdaki boyayı akıtmak için, haftada 3- 4 kez beyaz sabun kullanabilirsiniz.

C Vitamini

C vitamini tabletleri, saçlardaki boyayı akıtmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanmak için, büyük bir kabın içerisine 10 tane C vitamini tableti koyun ve güzelce ezin. Üzerine kepek önleme özelliği bulunan bir şampuandan, göz kararı olacak şekilde ilave edin. İsterseniz karışıma birkaç damla kadar dilediğiniz saç bakım yağını da ekleyebilirsiniz. Malzemeleri karıştırırken giderek kabardığını göreceksiniz. Hazırladığınız bu karışımı, boya yapar gibi saçlarınıza sürün. 45 dakika kadar beklettikten sonrasında güzelce durulayın. Boyanın yeterince aktığını düşünene kadar bu kürü uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.