Uzun Süren Adet Kanaması Nasıl Durdurulur Adet Kanamasını Nasıl Durdurabilirim

Adeti Ne Keser Adet Kanamasını Ne Durdurur Adet Nasıl Kesilir?Doğal Tarifler

3 101.489

Regl, Adet Dönemi Nasıl Durdurulur?

Regl her kadın hayatının normal bir dönemidir  ve bazen bu dönemi nasıl erken  bitirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bu dönemi durdurmaya yardımcı olabilecek çeşitli doğal yollar bulunmaktadır. İşte adet kanını durduran doğal yöntemler;

Tarçın Çayı

Tarçın çağlar boyunca şifa verici bir bitki olarak kullanılmıştır. Güçlü bir kan durdurucu özelliğe sahiptir ve rahmin içindeki tüm kan damarlarını daraltarak kapatabilir. Böylece, adet dönemlerinin daha hızlı bitmesini sağlayabilir. Bir bardağa bir tarçın çubuğu yerleştirin ve kaynar su ekleyin. 5-10 dakika bekleterek için.  Adet dönemlerini durdurmaya veya geciktirmeye yardımcı olur ve en faydalı yolu günde iki kez tüketmektir.

Buz Torbası

Buz torbası doğrudan karnın üzerine yerleştirilir, kan akışını önemli ölçüde yavaşlatarak, regl döneminin erken bitmesini sağlar. Buzluktan buz küplerini çıkarıp temiz bir beze sarın ve bunun göbek altınıza kasıklara yakın yere tutun. Buz sayesinde rahimde bulunan kan damarları daralır. Bu da vajinaya doğru kan akışını yavaşlatır. Uzmanlar, en iyi sonuç için 2 ila 4 saatte bir 20 dakika buz torbasını kullanmayı önerirler.

Kişniş Tohumu

Kişniş tohumu, adet kanaması miktarını azaltabilen, hızlı bir süre içinde bu dönemi sonlandırabilen ve  tercih edilen seçeneklerden biridir. Karışımın en iyi hazırlanma şekli, 2 bardak suya 20 gram kişniş tohumu eklemektir. Bu karışım kaynatılır ve karışımın su miktarı orijinal su miktarının dörtte birine düşene kadar kaynatmaya devam edilir. En iyi sonucu almak için soğutulup içilir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, adet sancılarından  hızla kurtulmak isteyenler için tavsiye edilen bir çözüm yoludur. Vücutta bulunan toksinleri temizler ve böylece kan akışını düşürür. Adeti durdurmaya yardımcı olur.Malzemeler : 2 çorba kaşığı elma sirkesi, Bir bardak su. Elma sirkesini suyla karıştırıp için. Regl zamanı olduğunda üç ila dört bardak için.

Limon Suyu

Limon suyunun, regl döneminizde, adet sancılarınızı durdurduğu ve geciktirdiği bilinmektedir. Limonun asidik suları vücudu toksinlerden arındırır ve rahim astarınızın daha hızlı ayrılmasına yardımcı olduğu bilinir. Ayrıca adet kanını durdurmakta etkili rol oynar. Malzemeler : 1 limon, Bir bardak su. Limonu sıkarak suyunu çıkarın, üzerine biraz su ekleyin ve için. Adet dönemlerinizi kısaltmak istediğinizde bunu yapın. Veya bir parça limon çiğneyin. Böylece periyodunuz duracak ya da en azından kısa sürecektir.

Zencefil

Zencefil, Çinliler tarafından regl dönemlerini geciktirmek , durdurmak için yaygın olarak kullanılır. Eski Çin tıp kitaplarında, regl dönemlerini durdurmak ve hatta ertelemek için etkili bir çare olarak bahsedilmektedir.

Malzemeler : 1 ila 2 adet zencefil, 1 bardak ılık su (Eğer sıcak içecek tercih ediyorsanız, sıcak su kullanabilirsiniz) 2 yemek kaşığı bal. Zencefili kabaca ezin. Ezilmiş zencefili, kişisel tercihinize göre ılık veya sıcak suya ilave edin. Sıcak su tavsiye edilir, çünkü adet günlerinizde ruh halinizi de olumlu yönde etkiler. Suyu elekten geçirerek, zencefil özünü içeren tüm suyu süzün. 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve için. Özellikle regl zamanlarınızda tüketmek için mükemmel bir sıcak içecektir. Bu kaynamış zencefil çayını, dönemleriniz devam ederken veya yeni başladığında 2 ila 3 kez için. Reglin normalden daha erken biteceğini fark edeceksiniz.

Yeşil fasulye

Dengeli bir diyet adet döneminizi büyük ölçüde etkileyebilir. Yeşil fasulyenin, çeşitli kitap ve makalelerde, adet kanamalarını durdurmak konusunda etkili olduğu, hatta tecrübeyle sabit olarak kadınlarda adet dönemini durdurmaya etkili olduğu vurgulanmıştır. Yeşil fasulyeyi diyetinize dahil edin ve etkilerini farkedin. Yeşil fasulye kalsiyum açısından zengindir ve ayrıca adet ağrılarını azaltmaya da yardımcı olabilir.

Ahududu Çayı

Ahududu çayı, bir kadın bedeni için faydalı olan birçok vitamin ve mineral içerir. Düzenli olarak, hatta hamilelik sırasında da tüketilebilir. Damarları daraltma özelliğine sahiptir ve bir rahim rahatlatıcıdır. Bu özellikleriyle, adet kanamanızı durdurmaya yardımcı olur.

Malzemeler : Bir avuç kurutulmuş veya taze ahududu yaprağı,2 bardak su.Ahududu yapraklarını suya katarak kısık ateşte birkaç dakika kaynatın. Sonra soğumaya bırakın. Bu bitkisel ahududu çayını süzerek günde iki ila üç bardak için.

Jelatin

Bu yöntemle, regl sürenizi kısa sürede durdurabilirsiniz. Dünya genelinde birçok kadın bu ilacı kullanarak kısa zamanda regl dönemini durdurdu.  Çin tıbbında aşırı kanamalı durumları tedavi etmek ve şiddetli adet sancılarınızı durdurmak için kullanılabilir.Malzemeler :Küçük bir paket jelatin, Bir bardak su. Suya jelatin ekleyin ve hızlıca için.  Jelatinli su çoğu insan için bir defada işe yarar. Gerekirse birkaç saat sonra tekrarlayın.

Melek Otu Kökü

Bu şifalı bitki, birçok adet rahatsızlığını tedavi etmek için kullanıldığından “dişi ginsengi” olarak bilinir. Kadınların adet kanamasını durdurmak için kullandıkları eski bir Çin bitkisel ilacıdır. Melek otu kökü dişilik hormonlarının dengeli kalmasına yardımcı olur ve adet kanamasını durdurur.Malzemeler : 1 tatlı kaşığı kurutulmuş Melek otu kökü, 1 bardak kaynar suMelek otunu birkaç dakika sıcak suda bekletin. Süzün ve için. Bu şifalı çayı günde iki kez için.

Ibuprofen

Eğer Ibuprofen’i adet dönemlerini durdurmak için kullanmak istiyorsanız, bunu tok karnınıza yaptığınızdan emin olmalısınız. Karnınız tok olduğunda, Ibuprofen haplarını almaya başlayın. Bu hapı günde dört kez almalısın. Bu program uygulandığında, sadece regl döneminizi durdurmakla kalmaz, aynı zamanda çok rahat bir gün geçirmeniz sağlanır.

Tıbbi uzmanlar bu dozu bir gün boyunca uygulamanızı tavsiye eder. Ancak, her gün bu ilacı almamalısınız. Bu nedenle, sadece bir gece veya bir gün için adet kanamalarını durdurmak için uygulanacak bir çözümdür.

3 Yorumlar
 1. ge diyor

  çok faydalı bir yazı

  1. hilal diyor

   Evet gardaş

 2. hilal diyor

  Süper işime yaradi thank you??

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.