Yemekten Sonra Yediğini Kusma Yöntemleri Kusmak İçin Karışım Tuzlu Su

Nasıl Kusulur Nasıl Kusabilirim Kusmanın Yolları Ne? Kusmak İstiyorum

2 30.104

Kusma Nedir?

Midemizde bulunan yiyeceklerin ağızdan dışarı atılmasına kusma denir. Bozulmuş yiyeceklerin tüketilmesi, çok aşırı yemek yemiş olup bu durumun bizi rahatsız etmesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı kusma ihtiyacı duyabiliriz. Bu makalemizde kusmanızı kolaylaştıracak, yediklerinizi çıkarmanızı sağlayacak önerilerde bulunacağız;

Kusma Yöntemleri

 • Parmaklarınızı kullanın; İşaret parmağı ve orta parmağınızı birleştirip ağzınızın içine sokup parmaklarınızı boğazınıza götürün ve küçük dilinize deyin. Bu hareketi yaparak kolayca kusabilirsiniz.
 • Diş fırçası kullanın: Diş fırçası ile dilinizi boğazınıza, küçük dilinize kadar fırçalamak midenizi bulandırıp kusmanızı kolaylaştıracaktır.
 • İğrenç ve mide bulandırıcı şeyler düşünün; İğrenç şeyler düşünmek de kolaylıkla kusmanızı sağlayacaktır. Örneğin size iğrenç şeyler yedirmeye çalıştıklarını düşünerek kusmanıza yardımcı olabilirsiniz.
 • Elma sirkesi: 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi içmek de, güçlü asidik özelliği ve keskin kokusu sayesinde anında kusmanızı sağlayacaktır.
 • Tuzlu su için; 3 tatlı kaşığı tuzu bir bardak ılık suya katıp karıştırın. Bu karışımı için. Hepsini bitirmeniz gerekmez, kusana kadar içebilirsiniz. Aşırı tuz tadı midedeki asidi uyarıp kusmanıza yardımcı olacaktır. Yüksek tansiyon hastaları için bu yöntem uygun değildir.
 • Hint yağı kullanın; Bir bardak portakal suyuna veya ılık suya 1 çorba kaşığı hint yağı karıştırıp içmek de kusmaya neden olabilir. Bununla birlikte, özellikle küçük çocuklar için, akciğer iltihabı riski nedeniyle, bu yöntem tavsiye edilmemektedir.
 • Yumurta akı kullanın: Yumurta akı da kusma refleksini uyaran maddelerdendir. 2-3 tane yumurtanın akının ağzınızda gargara yapmak kusmanıza yardımcı olacaktır.
 • Klozet başına gidin; Klozetin başına gidip kafanızı eğin. Klozetteki pis görüntü midenizi bulandırıp kusmanızı sağlayacaktır.
 • Tuzlu kola: Kolaya 1-2 tatlı kaşığı tuz atıp içmek de mideyi feci bulandırıp kusmanıza yardımcı olur. Ancak mide rahatsızlığınız varsa bu yöntem sizin için uygun değildir.
 • Bol su içmek: Kolayca kusmanın yollarından biri de bol su içmektir. Bol su içince midenin normal kapasitesi zorlanacağından içtiğini çıkarma ihtiyacı hissedersiniz.
 • Çöp koklayın: Çöpleri koklamak çöpteki bozulmuş besin artıklarını teneffüs etmek de midenizi bulandırıp kusma refleksini harekete geçirir.
 • Hardallı Su: Hardallı su içmek de kusmanıza yardımcı olur. 1 yemek kaşığı hardal sosunu bir bardak sıcak suya katıp karıştırın ve tek seferde bu karışımı için.Karışımın kusma amaçlı işe yaraması için 20-30 dakika bekleyin.
 • Dönmek kusturur; Dönme hareketi de başınızı döndürüp kısa süre içinde midenizin içinde bulunanları çıkarmanızı sağlayabilir. Dönebilen bir sandalyede sıkıca oturun. Yavaşça sandalyeyi döndürmeye başlayın ve kademeli olarak hızlanın.Başınız dönüp kusana kadar dönmeye devam edin.

Not: Bu yöntemlerin hiç birini zayıflamak için kullanmanız tavsiye edilmez. Çünkü üç dört kere yemekten sonra kustuktan sonra mideniz kusmaya alışır, yemek tutmaz ve hastanelik olursunuz.

2 Yorumlar
 1. Mustafa diyor

  Güzel ama cesaret

 2. ırmak diyor

  hiçbiriyle kusamadım?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.