Yumurta Tembelliği Olanlar Hamile Kalabilirmi 

Yumurta Tembelliği Olup Hamile Kalanlar

0 76

Yumurta Tembelliği Olanlar Hamile Kalabilir mi?

Hamile kalmayı engelleyen en yaygın sorunlardan biri yumurtalık tembelliğidir. Yaşın ilerlemesi, stres seviyesinin fazla olması ve aşırı kilo artışı gibi etmenler, yumurtalıkların daha yavaş bir şekilde çalışmasına neden olur. Bunun sonucunda ise yumurtalık fonksiyonları giderek azalmaya başlar.

Yumurta Tembelliği Olup Gebe Kalanların Yorumları

Benim kızıma yumurtalık tembelliği teşhisi konmuştu. 1 yıl geçtikten sonra 3 kez aşılama uygulaması yapıldı ama sonuç alamadı. Bebek sahibi olmaktan ümidini keserken kendiliğinden gebe kaldığını öğrendi. Sonraki sene de 2. çocuğunun doğumunu yaptı. Şimdi 2 tane erkek torunum var. Yumurta tembelliği bebek sahibi olmak için bir engel değil bence.

Doktorum yumurtalık tembelliği için Klomen adlı ilacı vermişti. Yumurtaların uyarılıp, büyümesini sağlıyormuş. Aynı zamanda yumurta tembelliğine rağmen gebe kalan çok fazla kadın olduğunu da söyleyerek içimi rahatlattı. Doktorumun bir diğer tavsiyesi de hayıt tohumu çayı hazırlayıp içmemdi. Yumurtalıkların kendiliğinden iyileşmesini sağlıyormuş. Ben bunları uygulayıp gebe kaldım.

Benim adet döngülerim genç kızlığımda çok düzensizdi. Doktora gittiğimde yumurtalık tembelliği teşhisi konuldu ve ilaç tedavisine başladım. İlaçlar çok fazla kilo almama sebep olduğu için kullanmayı bıraktım tabi. Evlendikten sonra eşimle çocuk yapmaya karar verdik ama doktorum bunun zor bir ihtimal olduğunu söyledi. Buna rağmen hemen gebe kalabildim. Önce Allah, sonra da hekimizin yardımıyla bebek sahibi olabilirsiniz. Olumsuz düşüncelere kapılıp moralinizi düşürmek ve stres yapmak en büyük engel olacaktır. Demet Akalın bir programda, düşünmeyi bıraktıktan sonra hamile kaldığını açıklamıştı. Bilimsel araştırmalar, insan vücudunun beynin inandığı şeylere göre şekillendiğini kanıtladı. Bu yüzden kötü düşüncelerden sıyrılıp güzel düşünün ve her fırsatta dua edin. İnşallah hamile kalacaksınız…

Yumurta tembelliğim vardı, soğan kürü uyguladım yumurta tembelliğim geçti ve hamile kaldım. Soğan kürü şöyle yapılır; Öncelikle kuru soğanın kabuklarını soyun ve dört parça olacak şekilde kesin. Bir tencerede 1.5 su bardağı (300 ml) suyla birlikte 5 dakika kadar kaynatın. Ilıdıktan sonra süzerek için. Soğan kürünü günde 2 kez taze taze yapmanız ve içmeniz gerekiyor. Aç karnına içilmesi gerektiğinden dolayı, kahvaltı ve akşam öğünlerinden önce tüketebilirsiniz. İşte bu kadar kolay.

Ben de yumurtlama tembelliğine rağmen hamile kalabildim. Tabi Klomen ilacı ve bitkisel tedavilerden yardım aldım. Umarım siz de bu mutlu haberi en kısa sürede alırsınız…

Doktorum yumurtalıklarımda tembellik olduğunu söylemişti. Klomen kullanmak yerine incir kürü uygulamaya karar verdim. İlk ay sonuç alamasam da 2. ayda hamile olduğumu öğrendim. Bu problemi yaşayan herkes için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun reçetesi olan incir kürünü öneriyorum. Tarifi şöyledir;

Malzemeler

  • 2 adet büyük havuç
  • 20 adet kuru incir
  • 1 litre şişelenmiş hazır su ya da klorsuz su

Yapılışı

  • Öncelikle suyun yarısını bir tencereye dökün ve kaynamasını bekleyin.
  • Havuçları temizledikten sonra 5 cm uzunluğunda kesin ve tencereye ekleyin.
  • Kapağını kapattıktan sonra altını kısın ve 20 dakika kadar kaynamaya bırakın.
  • Kalan suyu başka bir tencereye alın ve kaynatın.
  • Kuru incirleri ikiye bölerek suyun içine ekleyin.
  • Kısık ateşte ve kapağı kapalı olarak 15 dakika kadar kaynamaya bırakın.
  • İki tencerenin de altını kapattıktan sonra, havuç ve incirleri haşladığınız suları karıştırın.

Bu karışımı 3 hafta boyunca düzenli olarak tüketmeniz gerekir. Her gün kahvaltı yapmada 15 dakika öncesinde, 1 su bardağı (200 ml) içmeniz tavsiye edilir. Daha fazla ya da daha az içmeyin.

Bu kürü 3 hafta yaptıktan sonra 7 gün ara vermeniz gerekir. Daha sonrasında 3 hafta daha yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.