Çörek Otu Yağı Yüze Cilde Faydaları

Çörek Otu Yağı Cilt Kırışıklıkları İçin Nasıl Kullanılır?

0 16

Çörek Otu Yağı Yüze Cilde Faydaları Nelerdir, Cilt Kırışıklıkları İçin Nasıl Kullanılır?

İçerisinde bulunan vitamin ve minerallerden dolayı çörek otu yağı cilt için çok faydalıdır. Çörek otu yağının cilde faydalarından yararlanmak için çörek otu yağı ile maske yapabilir yahut çörek otu yağı kapsülü içebilirsiniz. Düzenli olarak her gün çörek otu yağı kapsülü içerek cilt kırışıklıkları ile mücadele edebilir, yeni kırışıkların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Çörek otu yağını cildinize uygularsanız doğum lekeleri, sivilce izleri ve cilt yaraları ortadan kaybolacaktır.
 • Cilt dokusunda bulunan tüm hücreleri yeniler ve ölü derinin yerine sağlıklı hücreler gelir.
 • Ciltte sonradan meydana gelen egzama, mantar ve benzeri hastalıkların iyileşmesini sağlar.
 • Ciltte görülen çukurlaşma ve pürüzlerin giderilmesini sağlar. Böylece ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün hale gelir.
 • Cilt sarkmalarının önüne geçerek daha gergin bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Çevresel faktörler nedeniyle oluşan enfeksiyonları önler ve zararlı ışınlara karşı koruyucu etki gösterir.
 • Aktif halde bulunan sivilcelere uygulanırsa, sivilce sorununun giderilmesini sağlar.

Çörek otu yağının olumlu etkilerinden yararlanmak için, güzelce temizlenmiş cilde uygulanması büyük önem taşır. 7 günlük uygulamadan itibaren nemli ve lekelerden arınmış bir cilde kavuşursunuz. Ancak bunun için doğru şekilde ve düzenli olarak kullanmak gerekir. Böylece yenilenmiş ve daha sağlıklı bir cildiniz olacaktır.

Çörek Otu Yağı İle Cilt Bakımı

Malzemeler

 • ½  çorba kaşığı kadar yoğurt
 • ½ tatlı kaşığı kadar soğuk preslenmiş çörek otu yağı

Çörek otu yağı ve yoğurdu güzelce karıştırın. Ardından dinlenmesi için 5 dakika kadar bekletin. İyice temizlediğiniz cildinize sürün ve 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Soğuk su kullanarak durulayın. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 kez yapabilirsiniz. Ancak akşamları yapmaya dikkat etmelisiniz. Uyguladığınız maske ile cilt lekelerinin rengi açılır ve gözenekler derinlemesine temizlenir.

Çörek Otu Yağı İle Sivilce Tedavisi

Malzemeler

 • ½ çorba kaşığı kadar su
 • ½ çorba kaşığı kadar soğuk preslenmiş çörek otu yağı

Uyumadan önce iki malzemeyi de eşit miktarda kullanarak karışımı hazırlayın. Bir pamuk ya da kulak çubuğunu bu karışıma batırın ve sivilce izlerinin üstüne tampon şeklinde uygulayın. Cildinizi sabaha kadar durulamayın. Bu karışımı aktif haldeki sivilceleri kurutmak için de kullanabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı İle Güneş Lekelerini Yok Etme

Öncelikle bir pamuğu su ile ıslatın. Üzerine 1 ya da 2 damla kadar çörek otu yağı dökün. Ardından güneş lekelerinin üzerine doğrudan uygulayın. 30 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su kullanarak durulayın. Bu karışımı akşamları uygulamaya dikkat edin. Diğer yöntem; ½ tatlı kaşığı kadar bal ile eşit miktarda çörek otu yağını iyice karıştırın. Güzelce temizlediğiniz cildinize doğrudan uygulayın. 30 dakika kadar bekledikten sonra yıkayarak temizleyin. En verimli etkiyi alabilmek için soğuk preslenmiş çörek otu yağı aldığınızdan emin olmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.