Brokoli Kürü İle Hamile Kalanlar Yorumları

İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü Tüp Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisi

1 87

Tüp Tıkanıklığı Nedenleri Tedavi Yöntemleri

Tüp tıkanıklığı kadınlarda en sık karşılaşılan kısırlık nedenlerindendir. Bu makalemizde İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen tüp tıkanıklığını açan doğal tarifleri, brokoli ve soğan kürünü okuyabilirsiniz.

Tüplerde Tıkanıklığın Nedenleri Nelerdir?

Fallop tüplerinin tıkanmasındaki en büyük sebep, yeterli tedavinin uygulanmadığı ya da hiç tedavi edilmeyen enfeksiyon oluşumudur. Bu enfeksiyonlar çoğunlukla spiral kullanımı, pelvik enfeksiyonları, düşük, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ya da doğumdan sonra görülen enfeksiyon durumu olarak ortaya çıkar.

Geçirilen karın içi ya da pelvik ameliyatlarının ardından fallop tüplerinde yapışıklık meydana gelebilir. Özellikle apandisit perforasyonu bu duruma neden olabilir.

Geçirilen dış gebelik, tüplerin tıkanma riskinde artışa sebep olur.

Çikolata kisti (endometriozis) teşhisi konan kişilerde görülebilir. 

Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Brokoli Kürü Tarifi

Öncelikle bir tencerenin içerisinde 5 su bardağı suyu kaynatın.

İçerisine 250 gram kadar brokoli ilave edin ve altını kısarak 5 dakika boyunca haşlanmaya bırakın.

Biraz soğuduktan sonra süzün ve bu suyu gün içerisinde düzenli olarak için.

Hazırladığınız suyu aç karnına içmeniz gerekir Bu nedenle üçe bölerek sabah, öğle ve akşam öğünlerinden önce içebilirsiniz. Brokoli suyu tükettikten sonraki 20 dakika içerisinde yalnızca su içebilirsiniz. Bunun dışında hiçbir şey yememeniz ve içmemeniz gerekir.

Yaşam şekliniz bu suyu günde 3 kez içmek için uygun değilse, brokolileri 600 ml. suyla birlikte haşlayabilirsiniz. Ardından bu suyu sabahları ve akşamları yemeklerden önce içebilirsiniz. Önemli olan brokoliyi yemek değil, suyunu içmektir. Bu nedenle haşladığınız brokolileri yemenize gerek olmaz. Ancak dilerseniz haşlanmış brokoliyi salatalarınıza ilave edebilir ya da yemeklerin yanında tüketebilirsiniz. Oldukça sağlıklı bir sebze olduğu için yararını göreceksiniz. Hazırladığınız brokoli suyunu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Kürü 1 hafta boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekir. Ardından 3 gün süreyle ara verilir. Sonrasında yeniden başlayarak, toplamda 21 gün boyunca içmeniz önerilir. Verilen aralarla birlikte bu süre 30 gün olacaktır. 

Not: Brokoli kürü yalnızca tedavinizi destekleyecek bir reçetedir. Bu nedenle kürü yaptığınız süre boyunca tedavinizi sürdürmeniz ve doktorunuzun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak almaya devam etmeniz gerekir.

Fallop tüplerinin tıkalı olması nedeniyle hamile kalamamak, sık karşılaşılan bir durumdur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bu durum için soğan kürünü de önermektedir.

Soğan kürü, regl kanaması bittikten sonraki 10. günden itibaren uygulanmalı ve 2 hafta boyunca uygulamaya devam edilmelidir.

Soğan kürünü hazırlamak için öncelikle 300 ml. klorsuz suyu kaynatın. Kabuklarını soyduğunuz ve 4 parçaya böldüğünüz orta boy bir kuru soğanı kaynayan suya ekleyin. Kapağını kapatarak kısık ateşte 5 dakika kadar kaynamaya bırakın. Ardından altını kapatın ve biraz soğuması için dinlenmeye bırakın. Son olarak suyunu süzün ve yemeklerden 15 dakika önce için. Bu suyu günde 2 kez içmeniz gerekir. Kahvaltı ve akşam öğününden 15 dakika önce içmeniz yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise her tüketim için taze taze hazırlamaktır. Bu kürü 2 hafta boyunca düzenli olarak uyguladıktan sonra, mola vermeden brokoli kürü yapmaya başlamalısınız.

Brokoli Kürü İle Hamile Kalanların Yorumları

Ben 1 buçuk sene boyunca tedavi gördüm. Nisan’da yapılan HSG sonucunda göre sol fallop tüpümün kapalı olduğu ortaya çıktı. Kısa bir süre sonra Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun brokoli kürünü gördüm. Pazardan birkaç tane brokoli alarak buzluğa attım hemen. Brokoli kürüne başlamadan önce yumurta çatlatma iğnesi yapıldı ama sonuç alamadık. Doktorum 1 ay kadar dinlendikten sonrasında aşılama yöntemi deneyeceğini söyledi. Yine sonuç alamazsak laparoskopik ameliyat ve tüp bebek seçeneklerini değerlendirmemiz gerektiğini de söyledi. O kadar zor bir durum ki kimsenin yaşamasını istemem. Aşılama uygulaması Ramazan ayına denk geldiği için, bayram geçtikten sonra gitmeye karar verdim. Geçen 2 ay içerisinde de brokoli kürünü tarif edildiği gibi yaptım. Çok şükür ki gebeliğimin 1. ayı doldu şu an.

1 yorum
  1. Hulya diyor

    Mrb brokoli kürü adetten sonramı yapılıyo

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.