Yüze Diş Macunu Sürmek Zararlı mıdır Diş Macunu Cilde Faydaları

Diş Macunu Yüzü Beyazlatırmı Diş Macununun Cilde Faydaları

0 314

Diş Macunu Yüzü Beyazlatır mı, Diş Macununun Cilde Faydaları Nelerdir?

Diş macunu yalnızca diş temizliği için kullanılmaz, sivilce, siyah nokta gibi yüzde meydana gelen cilt sorunlarını tedavi etmek için de diş macunu kullanılabilir. Yalnız diş macunu yüzün tamamına sürmek yanlıştır, ciltte tahrişe neden olabilir. Bu nedenle sadece sorunlu bölgeye sürmelidir.

Diş macununun cilde faydaları saymakla bitmez; Ciltteki lekeleri giderir, sivilceleri, siyah noktaları geçirir, kararmış cildi aydınlatır….

Diş Macunu Yüzü Beyazlatmak İçin Nasıl Kullanılır?

Şayet cildiniz hassas değilse diş macununu çeşitli nedenlerden dolayı kararmış cildinizi beyazlatmak, eski haline getirmek için kullanabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı diş macunu ile yarım limon suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 3-5 dk sonra yıkayın. Ancak bu karışım bazı ciltlerde tahrişe neden olduğu için, öncelikle yüzünüzde küçük bir yere sürüp deneyin. Şayet kızarıklık, yanma, tahriş yoksa maskeyi deneyebilirsiniz.

Sivilce İçin Diş Macunu Nasıl Sürülür?

Günümüzde tüm erkek ve kadınlar, pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmayı istiyor. Fazla sebum üretimi, kir, gözeneklerin açık olması ve yağ sebebiyle görülen sivilceler ise bu isteğin hayal olarak kalmasına yol açıyor. Ancak her sorunun bir çözümü vardır. Diş macunu da sivilce için kesin çözüm yöntemlerindendir.

Uyumadan önce cildinizi güzelce temizleyip sivilcelerin üzerine biraz diş macunu sürmek oldukça yararlı bir yöntemdir. Sürdüğünüz diş macunu kuruyana kadar bekleyin. Hassas bir cildiniz ya da küçük sivilceleriniz varsa kuruduktan birkaç dakika sonra yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Ancak cilt tipiniz normalse ve sivilce probleminiz ciddiyse, diş macunu uyanana kadar bekletilebilir. Sürdüğünüz macunu ılık suyla yıkayarak cildinizden arındırabilirsiniz.

Diş macununu temizlerken sivilcenin patlamadığından emin olun. Kızarıklık, tahriş ya da cildinizde aşırı kuruma gözlemlerseniz bu yöntemi tekrarlamayın ve uzman bir doktordan yardım alın.

Sivilcelerinizi kurutmak için seçtiğiniz diş macununun beyazlatma özelliği bulunan, jel formunda ve hassas dişler için üretilmiş olduğundan emin olun.

Karbonat ve Diş Macunu Maskesi

Öncelikle cildinizin güzelce temizlendiğinden emin olun. Ardından cam bir kase içerisinde, eşit oranda karbonat ve diş macununu karıştırın. Bu karışımı uyumadan önce sivilcelerin üzerine dairesel hareketlerle sürün ve uyanana kadar bekletin. Uyandığınızda yüzünüzü soğuk suyla durulayın ve temizleyin. Diş macunuyla sivilce probleminden kurtulmak isteyenler için güzel bir alternatif olan bu yöntemi sivilceleriniz kaybolana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Sivilcelerinizden kurtulmak için yalnızca diş macunu sürmek yeterli olmaz. Bunun yanı sıra gün içerisinde sivilcelerinizle temas etmemeniz, sık sık yüzünüzü yıkarak fazla yağ oluşumundan arındırmanız, özellikle dışarıdan dönünce ilk iş olarak yüzünüzü yıkamanız ve cilt tipinize uygun olan bir temizleyiciyi sabah – akşam düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Diş Macunu İle Siyah Nokta Temizlerden Kurtulma

Siyah noktalar, hem kadınların hem de erkeklerin ortak kabusudur. Özellikle aşırı yağlanan ciltlerde ve ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmaması sonucunda ortaya çıkar. Her yaş grubundan insanda görülebilir.

Diş macunu da yüzdeki siyah noktalardan kurtulma yöntemlerindendir. Ancak doğru diş macununu seçmeye dikkat etmeniz gerekir. Kullanacağınız diş macununun hassas dişler için üretildiğinden, jel formlu olduğundan ve beyazlatıcı özelliği bulunduğundan emin olun. Ayrıca nane aromalı diş macunları, siyah noktalardan kurtulmak için daha etkili olacaktır.

Siyah noktalarınızın olduğu bölgeye diş macununu sürün ve kuruyana kadar bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın. Diş macunu sürmenin siyah noktalarla mücadele etmek için hayli yararlı bir yöntem olduğunu siz de göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.