1 Günde Sivilce Geçirme Kurutma İçin En Etkili 6 Doğal Yöntem

1 Saatte Sivilceyi Yok Etmek İçin Evde 6 Kesin Çözüm Yöntemi

0 55

Sivilce Kısa Sürede Nasıl Geçer?

Sivilce, genç yaşlı demeden hemen herkesin yaşadığı rahatsız edici bir cilt problemidir. Sivilce stres, ergenlik dönemi gibi hormonal değişiklikler, yağlı yiyecekler tüketme, genetik gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Yüzümüzde, cildimizde sivilce çıktığında doğal olarak hemen sivilce geçsin, kurusun isteriz. İşte sivilceleri kısa sürede 1 günde hatta birkaç saatte geçiren etkili tarifler;

Sivilcenin Hemen Geçmesini İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Diş Macunu

Sivilceyi geçirmek için diş macunu oldukça yaygın olarak başvurulan bir doğal yöntemdir. Diş macunu sayesinde 1 saat içerisinde sivilceden kurtulabilirsiniz. Diş macunu içeriğindeki kimyasallar yoluyla sivilceyi kurutur, iyileşme sürecini hızlandırır.

Buz

Buz sivilcelerin 1 saat içerisinde geçmesinde çok etkili olan bir maddedir. Cildinizde sivilce çıkan yerdeki şişlik, kızarıklık ve iltihaplanmayı buz gibi maliyetsiz ve kolay bir yöntem ile geçirebilirsiniz. Bunun için temiz bir beze buz küplerini sarın ve daha sonra cildinizdeki sivilcenin üzerinde bir süre tutun. Bu yöntem sivilceleri geçirmede etkilidir.

Karbonat

Karbonatın sağlık için faydaları saymakla bitmez. Bunların başında temizleme özelliğinden ötürü sivilceleri hızlı geçirmesidir. Bunun için 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu bir çay tabağında karıştırıp hamur kıvamına getirin. Ardından cildinizde sivilce olan yere sürüp 1 saat bekletip bölgeyi temizleyin.

Aspirin

Aspirin eczanelerden satın alınabilen ve yaygın olarak kullanılan aspirini sivilcelerinizi geçirmek için de kullanabilirsiniz. Bitki Uzmanı Suna Dumankaya sivilceleri geçirmek için şu tarifi vermektedir: 1 çay kaşığı kuru maya ve toz haline getirdiğiniz aspirini karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinizde sivilcenin üzerine sürün ve 20 dakika bekletin.

Antibiyotik

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya sivilceleri geçirmek için şu tarifi vermektedir: 1 çay kaşığı bebe pudrası, 1 kapsül antibiyotik ve 1 tatlı kaşığı oksijenli suyu güzelce karıştırıp cildinizde sivilce çıkan bölgeye sürün. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra temizleyin. Bu yöntem sivilceleri kurutmada çok etkilidir.

Yeşilçay

Yeşil çay antioksidan kaynağı olması ve anti-enflamatuar içeriği ile sivilceye 1 saat içinde çözüm olabilir.Bitki Uzmanı Suna Dumankaya sivilceleri geçirmek için şu tarifi vermektedir; 1 tatlı kaşığı yeşil kil, 1 kapsül toz haline getirilmiş antibiyotik, 1 yemek kaşığı biberiye çayı ve 3 damla kekik yağını karıştırın. Ardından elde ettiğiniz karışımı temiz olan cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada en az 4 kez tekrarlamalısınız. Bu sayede sivilceleriniz kısa bir sürede kurur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.