Sivilceye Sarımsak Sürmek Sivilceyi Geçirir mi Maske Tarifleri

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi Sarımsak İle 5 Farklı Sivilce Maskesi

0 60

Sarımsak Sivilce İçin Nasıl Kullanılır?

Sivilce her yaşta görülebilen bakterilerin neden olduğu bir cilt sorunudur. Sarımsak güçlü anti-inflamatuar ve antimikrobiyal özellikler ile bakterilerle mikropları yok eder. Sivilcelerin kısa sürede geçmesinde çok etkili rol oynar.

Sarımsak İle Sivilce Tedavi Etme Yöntemleri

1.Yöntem

Cildinizde çıkan sivilcelerden kurtulmak için en etkili doğal yöntemlerden birisi sarımsaktır. Sarımsak kullanılan bu tarifin hazırlanması da pratiktir. Öncelikle 1 diş sarımsağı soymalı ve ardından ortadan ikiye kesip sivilcenizin üzerinde 2 dakika tutunuz. Sarımsağın sahip olduğu bakteri karşıtı özellikler ciltte bakterilerin sebep olduğu sivilcelerin iyileşmesi için çok etkilidir.

2.Yöntem

Bu yöntemde ise havanda 1-2 diş sarımsağı ezmeli ve ardından 10 dakika bekletmelisiniz. Bu beklemenin sebebi ise sarımsakta bulunan aktif bileşiklerin parçandıktan sonra çıkmaya başlaması ve sahip olduğu yararlı bileşiklerin en yüksek işlevini bir süre bekledikten sonra göstermesidir.  Bekledikten sonra ezdiğiniz sarımsakları sivilcelerin üzerine sürün ve 20 dakika bekletin. Cildinizde yanma yaşarsanız 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Son olarak bol suyla durulayın.

3.Yöntem

2 diş sarımsağı rendeleyin, içerisine 2 tatlı kaşığı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı bal ekleyip sivilce olan yere sürün. 20 dk bekleyip suyla yıkayın.

4.Yöntem

İhtiyacınız olacak malzemeler 1 tatlı kaşığı toz tarçın, yarım tatlı kaşığı bal ve 1 diş sarımsaktır. Sarımsağın kabuğunu soyup rendeleyin. Daha sonra rendelediğiniz sarımsağın içine tarçın ve balı ekleyip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maske karışımını cildiniz temizken uygulayın ve 30 dakika bekletin. Bu süre dolduktan sonra cildinizi ılık ya da soğuk su ile durulayın.

Tarçının içeriğindeki oldukça etkili antioksidan, antimikrobiyal ve antiviral etkiler olduğu için tarçın çok iyi bir peeling baharatıdır. Ek olarak karıştırdığınız bal ile birlikte sivilceleri geçirmek için çok daha etkili olmaktadır. Sarımsak ise doğal ve çok güçlü bir antibiyotiktür çünkü içeriğinde antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiinflamatuar özelliklerin tamamına sahiptir. İşte bu yüzden tarçın, bal ve sarımsak karışımı ile yapacağınız maske sayesinde cildinizdeki sivilcelerden kurtulmanın yanı sıra cildinizi temizler ve yumuşatır ve pürüzsüzleştirirsiniz.

5.Yöntem

Sivilceler için çok faydalı bir başka doğal madde ise elma sirkesidir. Çünkü elmanın sahip olduğu asidik yapı ciltte doğal pH dengesinin kazanılmasını sağlar ki bu durum sivilcelerin geçmesi için en uygun şarttır. Ek olarak elma sirkesi ciltte bakterilerin sebep olabileceği enfeksiyonlara karşı da çok etkilidir. Dahası elma sirkesi çok iyi bir antioksidan olduğu için cilde çok iyi gelir. Bu yöntemde elma sirkesini sarımsak ile birlikte kullanarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 kaşık su ve 1 kaşık elma sirkesini karıştırın. Ardından içine ezilmiş 1-2 diş sarımsağı ekleyin ve macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz bu karışımı sivilcelerin üzerine sürün ve 10 dakika bekletin. Son olarak cildinizi bol su ile durulayın. Bu uygulamayı günde 1 defa kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.