Acı Kavun Yağı Nedir Acı Kavun Yağı Rahim Temizliği 

Acı Kavun Yağı Faydaları Nasıl Kullanılır Nasıl Yapılır?

0 193

Acı Kavun Yağı Nasıl Yapılır?

Öncelikle taze acı kavunları ortadan ikiye kesin. Böylece çekirdekli kısımlarını temizlemek daha kolay olacaktır. Ardından meyveleri 3 grup halinde ayırın. İlk grubu tencerenin içerisine, boşluk kalmayacak şekilde dizin. Üzerini geçecek kadar zeytinyağı döktükten sonra altını kısarak kaynamaya bırakın. Buharlaşma işlemi tamamlandıktan sonra bir kevgir ile acı kavunları çıkarın. Tencerede kalan yağın üzerine 2. grup acı kavunlarını koyun ve işlemi tekrarlayın. 3. grupla da aynı işlemleri yaptıktan sonra yağı güzelce süzün ve cam bir kavanoza doldurun. Ağzını sıkıca kapattıktan sonra her ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.

Acı kavun yağı burna çekilmemelidir. Sinüziti akıtmak için tavsiye edilen yöntem, acı kavun suyunu kullanmaktır. Ancak bu işlemi uygulamadan önce muhakkak bir doktora danışmanız ve onayını almanız gerekmektedir.

Acı Kavun Yağının Faydaları Nelerdir?

Kulak çınlaması ve kulak ağrısı şikayetleriniz varsa, kulaklarınıza 3 ila 5 damla kadar acı kavun yağı damlatabilirsiniz. Bu yağın doğal ağrı kesici etkisi vardır. Bu nedenle ağrı görülen bölgelere birkaç damla damlatıp ovulabilir. Eklem ağrılarının, kas ağrılarının, yan bağların ve menisküsün tedavisinde de hayli etkilidir. Ağrının tamamen kesilmesi için bölgeye 3 kez acı kavun yağı uygulamak, çoğunlukla yeterli olmaktadır.

Acı kavun yağı kullanarak vajinal mantar ve basuru iyileştirebilir, rahim temizliği yapabilirsiniz. Özellikle basur oluşan bölgedeki iltihabın kurutulması için oldukça etkilidir bir bitkisel yağdır. Sedef hastalığınız varsa, duştan çıktıktan sonra sedefli bölgelere acı kavun yağı sürebilirsiniz.

Acı kavun yağı, kadın hastalıklarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bir kasenin içerisine 1 tatlı kaşığı acı kavun yağı, ½ tatlı kaşığı öğütülmüş çörek otu ve ½ tatlı kaşığı süzme bal koyun. Bütün malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra bir gazlı bezin içine dökün. Son olarak uyumadan hemen önce bu bezi rahme yerleştirin. Etkisini göstermesi için sabaha kadar kalması gerekmektedir. Bu kür ile rahim temizlenir ve regl kanaması sökülür. Bu nedenle gebe kadınların kesinlikle kullanmaması gerekir.

Rahim temizliği için bir diğer yöntem ise; biraz acı kavun yağı, toz karanfil ve biraz krem toz zencefili güzelce karıştırın. Ardından vajene yerleştirilir ve en az 3 saat boyunca bekletilmesi gerekir. Akşam saatlerinde yapılması tavsiye edilmektedir. Her ay içerisinde 1 kez uygulanması gerekir. Polip siğil, kanser, miyom ve benzeri ciddi hastalıklar karşısında bu karışımı haftada 1 kez yapabilirsiniz.

Acı kavun yağının doğal iltihap söktürme ve iltihap nedeniyle tıkanıklık görülen alanı açma özellikleri vardır. Hacamat ve sülük uygulaması yapılırken, tıkanıklık oluşan yerlere lokal olarak kullanılabilir.  Baş ağrısı nedeniyle yapılan hacamat uygulamaları sonrasında bölgeye her gün sürülürse tüm şikayetleri ortadan kaldıracaktır. Ayrıca sinüzit hastalığının tedavi edilmesine de yardımcı olacaktır. Sinüzit sorununuz varsa, her 2 günde 1 kez olacak şekilde burun deliklerine birer damla acı kavun yağı damlatmayı deneyebilirsiniz.

Acı kavun yağı, ağrılı eklem hastalıklarının tedavisi için de lokal olarak uygulanabilir. Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de sıklıkla kullanılır. Egzama için sülük uygulaması yapıldıysa, sonraki dönemlerde her gün düzenli olarak acı kavun yağı sürülmesi tavsiye edilir. Bu şifalı yağ, gribal enfeksiyonlar için de oldukça etkilidir. Bu hastalıkların geçirildiği dönemlerde, göğüs ve boyna yağla masaj yapılması gerekir. Bölgenin üzeri streç film kullanarak kapatılırsa daha etkili olacaktır.

Tüm sırt bölgesini kapatmaya yetecek büyüklükte bir pamuklu bezi tamamen ıslanana kadar acı kavun yağının içerisine batırın. Fazla yağın süzülmesi için bezi güzelce sıkın. Kuyruk sokumundan ense köküne doğru olacak şekilde sırtı tamamen bu bezle kapatın. Üstüne bir kat yağlı kağıt serin. Ardından sıkı bir şekilde bantlayın. Üstüne bir kat havlu serdikten sonra sıkı bir atlet giyin. Böylece katmanlar sırtınızdan kaymaz ve yağ etrafa bulaşmaz. Uyumadan hemen önce yaptığınız bu uygulama, sabah uyandığınız ana kadar bekletilmelidir. Acı kavun yağı tüm organlara erişerek, derin dokularda biriken toksik maddelerin toplanmasını sağlar. Bu maddeler idrar, ter, geniz akıntısı, ishal ve burun akıntısı yoluyla vücut dışına atılır. Tüm hastalıkların tedavisini destekleyen bu yöntem özellikle alzheimer, MS, romatizma hastalıkları, felç ve omurga rahatsızlıklarında etkilidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.