Amh testi neden yapılır Amh değeri nasıl yükseltilir ibrahim saraçoğlu

Amh testi, antimüllerian hormon testinin kısaltılmış adıdır . Kanda amh değeri, çeşitli yaş gruplarındaki kadınların hamile kalma kapasitesibi ölçer. Eğer tıbbi yardım yöntemi ile bir gebelik söz konusu olacaksa! Bunun ne derece mümkün olduğu ve maliyeti hakkında da bilgi verir.

Amh testi neden yapılır

Kadınlarda üreme organı olan yumurtalık rezervi her adet döneminde belli sayıda azalır. AHM testi ile yumurtalık rezervin kapasitesi ölçülür. Hamilelik sürecini erteleyen eşler, ne kadar daha zamanları kaldığını AHM testleri ile takip ederler.

Kısırlık, tüp bebek ve menapoz araştırmalarında yumurta rezervi düşüklüğüne bakılır. Yumurtalık kanseri, polikistik over sendromu şüphesinde ve kanser tedavi sonrasında hasar tespiti için AHM testi istenir.

AMH Testi Nasıl Yaptırılır

Amh testi yapan hastanelerden birinde kolunuzdan kan vermek yeterlidir. Test sonucu kısa sürede çıkar. Ahm testi kanda sabittir gün içinde oynama yapmaz.

Amh testi normal değerleri kaç olmalı

38 yaş öncesi AMH testi normal değerleri 2.6 – 6.8 ng /ml arasında olmalıdır.

Amh düşüklüğü nedir

Referans aralığının alt sınırı olan 2.6 ng /ml, ahm düşüklüğü olarak değerlendirilir. 1 ng /ml altındaki değerler, çocuk sahibi olma konusunda acele etmeniz gerektiğine işaret eder.

Amh değeri nasıl yükseltilir ibrahim saraçoğlu

AMH düşüklüğü için İbrahim Saraçoğlunun incir kürü; Yedi tane kuru inciri eliniz ile ikiye bölüp 600 ml sıcak suya atın ve 15 dk kaynatın. Gün içinde bu suyu tüketin, aç veya tok içilebilir. Amh değerini yükselmesi için bu incir kürününe 21 gün devam edin.

Yumurtası gelişen fakat çatlamayanlar için;  Kaynamakta olan, 500 ml, klorsuz arıtma suyuna 2 adet büyük boy havuçları 4-5 cm boyunda doğrayın ve 20 dk kısık ateşte kaynatın. Diğer bir kapta kaynamakta olan klorsuz arıtma suyuna bıçak ile ikiye bölünmüş 20 adet kuru inciri bırakın ve 15 dk daha kısık ateşte kaynatın. Her iki suyu sıcakken bir kapta birleştirin. Kahvaltıdan 15 dk önce aç karna 1 su bardağı için. Bu kürü 20 gün boyunca yapın bir hafta ara verip bir 20 gün daha uygulayın.

Amh yükseltmek için incir ve brokoli kürü

Yıkanmış temizlenmiş  9 adet inciri, 500 ml suda ağzı kapalı tencerede 7 dk  kaynatılır. Elde edilen su aç karna gün içinde tüketilir. Bu uygulama 21 gün aralıksız yapılır 1 hafta ara verilip 21 gün daha uygulanır.

Bu uygulamaya destek olarak brokoli kürüde uygulanabilir. 200 gr borkıli 500 ml suda, ağzı kapalı kapta kaynatılır. Elde edilen su aç karna, 21 gün tüketilir yine 1 hafta ara tekrar 21 gün uygulayın.

Yumurtanın çatlayıp embiryo tarafından döllenmesi için 25 gün tüketim 1 hafta ara tekrar 25 gün tüketilir. Bu süre zarfında, kahve çikolata, taze beyaz üzüm ve portakal suyu tüketmeyin.

Amh düşüklüğü için soğan kürü

bir baş soğanın kabuklarını ayıklayın ve dörde bölün, 300 ml suda kaynatın, elde ettiğiniz suyu günde iki sefer aç karna tüketin. Bu uygulamayı 15 gün boyunca aralıksız yapın.

Önceki

Kulak ici kabuklanma nasıl geçer Kulak egzaması nedenleri

Rüyada deve görmek ne anlama gelir Rüyada deve eti yemek tabiri

Sonraki

Yorum yapın