Ardıç Yağı Faydaları Kullananların Yorumları Nasıldır Ne İşe Yarar

Ardıç Yağı Faydaları İbrahim Saraçoğlu Bildiriyor Neye İyi Gelir?

0 410

Ardıç Yağı Nedir? 

Ardıç yağı, ardıç bitkisinin damıtılması ile elde edilen bir yağdır. Bu makalemizde ardıç yağının faydalarından ve nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz. Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen ardıç yağını kullanma yöntemini de makalemizde okuyabilirsiniz. Ardıç yağı kullananların yorumları hep olumlu yönde olmuştur, bu yağdan pek çok kişi fayda gördüğünü bildirmiştir.

Ardıç Yağının Faydaları Nelerdir?

Gaz sancısı, şişkinlik sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır. Gaz problemleri bakımından ardıç yağı oldukça faydalı bir besindir. İki damla ardıç yağına bir bardak su oranında hazırlanacak karışım gaz sorunlarının giderilmesinde önemli rol oynar. Bu karışımı her gün içmeye devam edin.

Ardıç yağı uykusuzluğu gidermekte çok etkilidir. Uykuya geçmeden evvel bilek boyun ve göğüs bölgesine ardıç yağı ile masaj yapmak uykuya dalmaya yardımcı olacaktır.

Cilt hastalıklarında da ardıç yağı işlevini göstermektedir. Böylelikle sıkça sorulan “Ardıç yağı yüze sürülür mü?” sorusunu da cevaplamış olacağız. Ardıç yağı, bir cilt losyonu olarak işlev görebilmektedir. Ardıç yağı, kir ve tozdan cildi arındırır ve açık gözenekleri sıkılaştırır. Bir parça pamuğu ardıç yağı damlatıp bunu yüzünüze sürebilirsiniz

Ardıç yağı, kan temizleyici özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Kanda bulunan zararlı maddelerden vücudun arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Ek olarak kansızlığa da iyi gelmektedir. AIDS gibi kan ile bulaşabilecek rahatsızlıklara karşı vücudu korumaktadır.

Ardıç yağının etki ettiği bir diğer konu ise vücut ağrılarıdır. Özellikle romatizma ile birlikte ortaya çıkan vücut ve eklem ağrılarına iyi gelmektedir. Bir miktar ardıç yağı ile sorunlu bölgeye masaj yapılması söz konusu bölgeyi ferahlatacak, ağrıyı kesecektir.

Grip ve soğuk algınlığı da ardıç yağının etki alanlarındandır. Bu gibi hastalıklara yakalananlar bir bardak suya 2-3 damla ardıç yağı ilave ederek tüketebilirler. Sinüzit hususunda da ardıç yağının olumlu etkileri bulunmaktadır.

Ardıç yağı idrar söktürücü özelliktedir. Bunun yanında etkili bir iştah açıcı olduğu söylenebilmektedir. Ek olarak ardıç yağının saç bakımında da olumlu etkileri bulunmaktadır. Saç dökülmelerinin önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Ardıç yağı saç derisi ve dip kısımları güçlendirici bir bitkisel yağdır. Saçlara parlaklık kazandırılması adına duşun ardından saça ardıç yağı uygulanabilmektedir.

Ardıç yağı kadınlarda ortaya çıkan adet ağrılarını hafifletmektedir.

Mide ağrısı şikayetlerinde de etkili bir yağdır. Söz konusu ağrının hafifletilmesini desteklemektedir.

Kanda bulunan şeker oranını azaltıcı bir özelliği bulunmaktadır. Bu sayede pankreas doğal seyrinde çalışabilmektedir.

Ardıç Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Az önce ifade edilen hastalıkların giderilmesinde ve cilt bakımı hususunda olumlu etkileri bulunan ardıç yağı 3 farklı biçimde uygulanabilmektedir:

Dahili Kullanım:

1 kesme şekere 4-5 damla kadar ardıç yağı damlatılır. Ardından şeker dil üzerine koyulur ve hızlı olmayacak şekilde emilir. Ardıç yağının su ile birlikte karıştırıldığı takdirde de içilmesi mümkündür. İçilerek tüketilmek istendiği vakit bir bardak suya yaklaşık 5 damla kadar ardıç yağı damlatılarak tüketilebilmektedir. Bu karışım günde 3 defa hazırlanıp tüketilebilir.

Burun Yolu ile Kullanım:

Burun deliklerine sığabilecek ebatlarda pamuk parçaları koparılır. Bu pamuklara ardıç yağı damlatıldıktan sonra burna yerleştirilir. Bu şekilde 15 dakika boyunca burun yoluyla soluma işlemi gerçekleştirilir. Belirtilen işlem günde 2 defaya kadar uygulanabilmektedir.

Harici Kullanım:

Ağrı şikayetleri bulunan bölgelere krem şeklinde sürülebilmektedir. Bunun için %10 zeytinyağı %90 ardıç yağı oranlarında bir karışım hazırlanır. Elde edilen karışım sorunlu kısma masaj yapılması sureti ile uygulanır.

Selülitten Kurtulmaya Yardımcı Olur

Ardıç yağı, vücutta su tutmayı engeller ve ödemin atılmasını hızlandırır. Bu sayede selülit ile baş etmenize yardımcı olur.

  • 1 Fincan zeytinyağına 10-15 damla ardıç yağı damlatın.
  • Bu karışım ile sorunlu bölgeye 10 dakika kadar masaj yapın.
  • Bu işlemi 1 ay boyunca, günde 2 defa tekrarlayın.

İdrar Yolu Enfeksiyonunu Tedavi Etmeye Yardımcı Olur

Ardıç yağı idrar yolu enfeksiyonu, mesane enfeksiyonu  gibi sorunlara neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olacak antibakteriyel özelliklere sahiptir

Yeterli miktarda ardıç yağına, aynı oranda çay ağacı yağı ve sandal ağacı yağı katın. Bu karışımı alt karın ve mesane bölgenizin üstüne masaj yaparak sürün. Günde 1 defa 3-4 gün boyunca devam edin.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığına Ardıç Yağı Kürü

Malzemeler

  • Ardıç yağı
  • 2 tutam kırkkilit bitkisi
  • 1 bardak su

Nasıl hazırlanır?

Bir bardak suya kırkkilit otu ilave edilir. Bu şekilde 5 dakika kadar kaynatılır. Sıcağının gitmesinin ardından 1 kase yoğurdun içerisine boşaltılır. Oda sıcaklığındaki bir ortamda uzanılır. Masaj işlemini gerçekleştirecek kişi tüm parmaklarını kırkkilit suyuna daldırır. Bu şekilde ense kökünden itibaren kuyruk sokumuna kadar masaj işlemini gerçekleştirir. İşlem esnasında kişi sürekli olarak parmaklarını kırkkilit suyuna batırarak masajı devam ettirmelidir. 3 gün kadar kırkkilit karışımı ile aynı işlem sürdürülür. 4. Güne gelindiğinde ardıç yağı uygulamasına geçilir. Günde iki defa ardıç yağını boyundan kuyruk sokumuna kadar sürmeniz yeterlidir.1 ay kadar gerçekleştirilen bu kür bel fıtığı problemlerine doğal bir ilaç olarak tanımlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.