At Kestanesi Kremi Zararları Nelerdir?

At Kestanesi Kremi Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

0 68

At Kestanesi Kremi Zararları Nelerdir, Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

At kestanesi yenilebilen bir ürün değildir. Fakat, içinde bulunan yağ ile bitkisel kremler üretilmekte ve pek çok rahatsızlığın giderilmesinde bu kremlerden yararlanılmaktadır. Etkili bir antibiyotik niteliğinde olan at kestanesi, aynı zamanda sinirlere iyi gelir ve rahatlamaya yardımcı olur. Kullanırken aşırıya kaçmadan uygulamanız gereken bir üründür.

At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

Bu kremin, deri üzerindeki problemli kısma günde iki kez, hafif bir masaj eşliğinde sürülmesi lazımdır. Cilt hassasiyetine sahip bireyler ise bu ürünü kullanırken temkinli olmalıdır. At kestanesi kreminden fayda görmek ve beklenen sonuca ulaşabilmek istiyorsanız, her gün bu ürünü uygulamaya muntazaman devam etmelisiniz.

At Kestanesi Kremi Kullananların Yorumları Nasıldır?

Ben, at kestanesi kremini kullanmaya başlayalı, yaklaşık 2 ay oldu. Gözlerimin etrafında kırışıklıklar olduğu için, daha pürüzsüz bir göz çevresine sahip olmak amacıyla bu kremi denemek istedim. İşe yarayacağından çok ümitliydim ancak ne yazık ki beklediğim gibi olmadı. Kırışıklıklarımın kaybolması bir yana, tam tersine bir de, kremin yağlı oluşundan dolayı, gözlerimin altında ufak bezeler meydana geldi.

Benim eşim de bir süredir at kestanesi(Horse Chestnut) krem kullanmakta. Varikosel olan damarlardaki kan akımına iyi gelen bu krem, eşim için gerçekten çok yararlı oldu. Varikoselün yol açtığı ağrı ve sızıları da dindiriyor.

Ben, at kestanesi kremini hemoroid (basur) rahatsızlığım sebebiyle kullandım ve gerçekten çok fayda gördüğümü söyleyebilirim. Bana bu kremi bir tanıdığım önermişti, kendisinin bu kremi varis şikayetleri için kullandığını ve çok memnun kaldığını söyledi.

Mecit Efendi at kestanesi kremini gözlerimin altında oluşan morluklardan kurtulmak ve göz çevreme daha iyi bir görünüm kazandırmak amacıyla kullandım. Gözlerimin altındaki morluklardan eser bırakmayan bu krem, benden 100 üzerinden %100 not aldı. Fiyatı son derece ekonomik olan bu ürünü, aktarlardan temin edebilirsiniz.

At kestanesi kremini iki ay boyunca, sabah akşam günde iki defa olmak üzere, göz altı morluklarımı gidermek için düzenli bir şekilde uyguladım ve gerçekten çok güzel sonuç aldım. Geçtiğimiz iki aydan bu yana, ara sıra kullanmayı sürdürüyorum. Tabii ki henüz morluklardan tam anlamıyla kurtulabilmiş değilim, kapatıcı sürme kullanmaya devam ediyorum ancak yine de bu krem sayesinde belirgin oranda azaldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

At kestanesi cilt bakım kremini kullanmaya başlayalı üç gün oldu. Gözenekleri sıkılaştıran ve cildi toparlayan bu mükemmel kremi çok sevdim. Kılcal damarlar için de birebir olduğunu söylüyorlar, ilerleyen süreç içerisinde kremin bu etkisine de tanık olacağıma inanıyorum. Hafif bir yapısı var ve bu sayede cildt tarafından çabucak emilebiliyor.

Bence göz altlarınız için at kestanesi kremini asla denemeyin. İki hafta önce bu kremi alıp kullanmaya başladım, göz altlarımda kuruluk ve şişlik oluştu. Hepsinden daha beteri ise, eskiden bir kırışıklık yokken, bu krem sebebiyle yüzümde kırışmalar meydana geldi. Kremi almadan önce daha iyiydim, bu kremi kullandığım için çok pişmanım ve hiç kimseye önermiyorum.

At kestanesi kremini, bir ay boyunca, göğüs derisinde oluşan çatlaklar için kullandım. Çok faydasını gördüm, çatlaklar önceki gibi rahatsız etmiyor. Ancak tam anlamıyla iyileştiğini söyleyemem. Bu ürünü kullanmadan önce, başka pek çok pahalı ürün denedim, hiçbirintan verim alamadım fakat at kestanesi kreminin beni hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum. Zaten 1 aylık süre içerisinde göğsümdeki çatlamaları büyük ölçüde azalttı ve önceki haliyle kıyaslayacak olursam, şimdi çok daha iyi göründüğünü söyleyebilirim. Kısa sürede pozitif etkisini göstermeye başlayan bu kremin gerçekten iyi geleceğine inanıyorum. Hiçbir yan etkisi olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu kremi size de tavsiye ediyor, herkese acil şifalar diliyorum.

At kestanesi kremini bir süredir kullanmaktayım. Ağrı kesici ilaçların dindiremediği ağrıları on dakika içerisinde adeta bıçak gibi kesiyor. Herkese mutlaka öneriyorum.

At Kestanesi Kremi Zararları(Yan Etkileri) Nelerdir?

Vücudunuzun, at kestanesi kreminde bulunan etkin bileşenlerden birine veya birkaçına alerjisi var ise, bu ürünü kullanmamalısınız. Eğer bir sağlık sorunu yaşıyorsanız, kremi kullanmaya başlamadan önce hekiminizden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 • Kaşıntı şikâyetlerine yol açabilir. (Bu, düşük oranda yaşanan bir durumdur.)
 • Aşırı uygulandığında, cildinizi tahriş edebilir.
 • Vücudunuz alerjik bir yapıya sahip ise, bu kremi kullanmak alerjinizi tetikleyebilir.
 • İshal şikayetine yol açabilir ve bağırsak faaliyetlerini istenmeyen düzeyde artırabilir.
 • Bu kremi kullanırken aynı zamanda içerisinde Heparin maddesi bulunan ilaçlar almanız gerekiyorsa doktorunuza danışmalısınız. Çünkü at kestanesi kremi, bu ilaçlarla etkileşime girerek beklenmeyen komplikasyonlar oluşturabilir.
 • Baş dönmesi şikayetine yol açabilir.

At Kestanesi Kremi Faydaları Nelerdir?

 • Varisler sebebiyle oluşan şişlik ve ödemlerin hafiflemesine yardımcı olur, bu sebeple varis tedavisinde sıkça başvurulan bir üründür.
 • Romatizma ağrılarını dindirir, bu nedenle romatizma hastası kişiler için oldukça faydalıdır.
 • Kan dolaşımını destekler ve damarlara iyi gelir.
 • Cilt dokusunda bulunan iltihapların giderilmesine katkı sağlar.
 • Çene altında oluşan sarkma ve kırışıklıkları azaltır.
 • Gözenekleri sıkılaştırarak daha iyi bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Cildinizin dokusunda meydana gelen tahribatı ve yıpranmayı onarır.
 • Doğum ve güneş lekelerini yok eder.
 • Boyunda ve yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaları düzeltir.
 • Yüzünüzdeki kırmızı görünümlü damarları gizler.
 • Damarlarda çatlak oluşumunu önler.
 • Toparlayıcı özelliğe sahip bir üründür ve gözenekleri daraltarak daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Sivilce ve yaraların bıraktığı izleri ortadan kaldırır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.