Tüy Azaltma Yöntemleri Tüy Dökücü Azaltıcı Maske Suna Dumankaya

Suna Dumankaya Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir Bitkisel Çözüm

0 86

Tüy Azaltma ve Tüy Dökme Yöntemleri 

Siz de istenmeyen tüylerden şikayetçiyseniz, Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından bildirilen tüyleri yok etme maskelerini uygulayarak bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken yalnızca düzenli olarak aşağıdaki tarifleri uygulamak olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm 1. Tarif

Malzemeler:

  • Kestane Unu (Aktardan alabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz)
  • Toz Şeker
  • Kil
  • Azıcık Zeytinyağı, Krem ya da Su (Kıvam vermek için)
  • Türk Kahvesi

Tüy Dökücü Krem Yapımı:

Bir kasenin içinde eşit miktarda kestane unu, toz şeker, kil ve kahve koyup güzelce karıştırın. Kestane ununu aktardan yahut internet üzerinden satın alabilir veya kestane ununu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kasedeki bu karışıma kıvam vermek için azıcık zeytinyağı ekliyoruz. Zeytinyağı yerine dilerseniz krem ya da su da ekleyebiliriz. Bulamaç kıvamına gelene kadar güzelce karıştırıyoruz.  Hazırladığınız istenmeyen tüylerden kurtulma maskesini tüylerin üzerinize sürüyoruz. Kuruyunca yıkıyoruz. Haftada bir kez  bu uygulamaya devam ediyoruz. Maskeyi sürerken güçlü bir masajla uyguluyoruz ve dilersek beş on dakika sonra sıktığımız bir limonun kabuğunu cildimize sürüyoruz. Böylece tüylerimiz azalır ve tekrar çıkmazlar.

Maskeyi sürerken, sürdüğümüz bölgede kıllar olacağı için canımız biraz yanabilir ve bu karışım kan dolaşımını artırdığından dolayı cildimiz kızarabilir. Tüm bunlar normal sayılır.

Bu maske kıllarımızın kökünü kurutmaz ancak kılların daha güçlü çıkmasını engeller , tüyleri zayıflatır ve tüylerin dökülmesine yardımcı olur.

Bu tarif tüylenme sorunu yaşayan yaşı küçük çocuklarda da doktora danışılıp bu bitkisel tüy dökücümüzü rahatlıkla uygulayabiliriz. Marketlerde satılan sağlıksız ve kimyasal ürünler kullanmak yerine Suna Dumankaya tarafından bildirilen bu bitkisel tüy dökücü kullanabilir ve sağlıklı bir şekilde, güvenle istenmeyen tüylerimizden kurtulabiliriz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm 2. Tarif

Malzemeler:

  • 1 adet soğan,
  • 1 diş sarımsak,
  • Siyah merhem ( aktardan alınacak)

Soğanı tencereye koyup kısık ateşte, yanacak kadar, közleyin. Ardından sarımsağı rendeleyin. Siyah merhemle, sarımsağı karıştırın. Siyah merhemin içeriğinde % 80 oranında vazelin bulunur ve sağlığa hiçbir zararı olmaz, kara merhem siyah merhem olarak da adlandırılır, bu merhemi eczanelerden ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Kara merhem %80 Vazelin, %10 İhtiyol, %10 Lanolin den oluşmaktadır.Tüylerin üzerine, ince bir tabaka halinde sürün. Ardından yakılmış soğanımızı kapatarak, öylece yarım saat bekleyin. Bu işlemi bir hafta boyunca her gün uygulayın. 1 haftanın sonunda, istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulacaksınız. İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölge ve direncine göre bu süre uzayabilir veya kısalabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.