Ayakkabının Arkası Vuruyor Ayakkabı 1 Numara Nasıl Büyütülür Yöntemleri

Sert Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır Dar Sıkan Ayakkabı Nasıl Genişletilir Açılır?

0 6.343

Arkası Vuran Ayakkabı Nasıl Büyütülür?

Ayağınıza uygun ayakkabı almamanız ayakkabı vurmasına neden olur. Kimi zaman çok para verilip büyük heveslerle alınan ayakkabılar, ya vurduğu için bir kenara atılır ya da acısına katlanılarak iki kez giyilip unutulur. Hemen herkesi etkileyen bir durum olan ayakkabı vurması, genellikle kadınlarda ortaya çıkmaktadır.

Peki bu ayakkabı vurması nasıl engellenir, sert ayakkabı nasıl yumuşatılır?

Ayakkabı vurmasını önlemek, ayakkabı numarasını 1 numara büyütme için bazı yöntemler:

Çorap ve Saç Kurutma Makinesi Yöntemi

En etkili ayakkabı genişletme yöntemlerinden biri de saç kurutma makinesi ve kalın çoraplar ile ayakkabıyı genişletmektir. En kalın çorabınızı giydikten sonra, ayakkabıyı ayağınıza geçirin. Saç kurutma makinesini ayakkabınızın sıkmakta olan kısmına tutunuz. Sıkan kısmı yeterli miktarda ısıtıp ayakkabı soğuyana kadar yürümeyi deneyin. Eğer sıkma problemi hala devam ediyorsa, bu yöntemi birkaç kez yineleyebilirsiniz.

Ayakkabının Vuran Kısmını Çekiçle Dövün

Ayakkabı vurmasını engelleyen en etkili yöntem ayakkabının vuran kısmını çekiç yardımıyla dövmektir. Ayakkabınızın arka kısmı vuruyorsa bir çekiç size yetecektir. Yeni bir ayakkabı olması ve harcadığınız paraya acıyor olmanız bu yöntem için çok da makul görünmese bile kesin bir çözüm olan bu işlemi ayakkabı tamircisinde de uygulatabilirsiniz.

Vazelin Sürün

Ayakkabınızın ayağınıza vuran kısımlarına uygulayacağınız vazelin,  ayakkabınızın vurmamasını ve ayakkabınızın o bölgesini yumuşatmasını sağlar. Deri ayakkabılar için kullanılabilecek bu yöntem yeni ayakkabılarınızın vurma problemini ortadan kaldırır.

Buz İle Ayakkabı Genişletme

Su dolu iki plastik torbayı ayakkabınıza yerleştirin. Ayakkabılarınızı bir gece buzdolabında bekletin. Su donduğunda poşet genleşecek ve ayakkabı genişleyecektir. Ertesi gün poşetleri çıkarılmış ayakkabılarınızın daha geniş olduklarını göreceksiniz.

Sirke Kullanın

Sirke ile ıslatılmış gazeteye kağıtlarını ayakkabının içini dolduracak şekilde yerleştirin. 1 gece bu şekilde beklettiğiniz ayakkabıyı daha kolay giydiğinizi göreceksiniz.

Islak Havlu Kullanın

Temiz su ile ıslatılmış havluyu iyice sıkın. Ayakkabının içine yerleştirdiğiniz ıslak havluyu bir gece beklettiğinizde ayakkabı az da olsa genişleyecektir.

Yarabandı Kullanın

Bu problemi çözmek için kullanılan en yaygın ve en etkili yöntemdir. Ayakkabının sıkan kısmına sürtünmeyi azaltmak ve kabarcık oluşmasını önlemek için yara bandı yapıştırabilirsiniz. Yara bandını ayağınızda ayakkabının vurduğu yere de yapıştırabilirsiniz. Özellikle yüksek topuklu ayakkabılarda etkili olan yara bandının, etkilenen bölgeden daha büyük olması gerekir.

Pudra Kullanın

Ayakkabınızı giymeden önce içine ayakkabının sıkan bölgesine bebek pudrası dökmeniz sürtünmeyi azaltmada harika yöntemlerden biridir. Bebek pudrası ayaklarınızın kokmasını da önler ve ayakkabınızdaki sürtünmeyi azaltır. Ayaklarınızın kuru olduğundan eminseniz, bu yöntemi çorap giymeden de deneyebilirsiniz.

Ayakkabı Tamircisine Gidin

Bütün yöntemleri denediniz ve hiçbiri etkili olmadıysa ve ayakkabı aynı noktadan ayağınız vurmaya devam ediyorsa yapacak bir şey kalmadı demektir. En yakın ayakkabı tamircisine çok sevdiğiniz ayakkabılarınızı bir gece emanet ettikten sonra istediğiniz şekilde giyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.