Bayanlar En İyi Hemoroid Kremi En İyi Basur Kremi

Basura İyi Gelen Krem Hemoroid Basur Kremi Eczane

0 2.236

Basura İçin Krem Kullanılır mı?

Hemoroit yani basur sorunu yaşayanlara doktorlar tarafından basur kremi reçete edilmektedir.Ancak hemoroit ya da basur için kullanılan ilaç veya kremlerin, yapısal özellikleri itibari ile problemi tam anlamıyla giderici özellikleri bulunmamaktadır. Bunun dışında kişinin kanama problemleri bulunuyorsa bu durumu azaltmaya yardımcı olmaktadırlar. Ek olarak basurun yol açtığı kaşıntı ve ağrının dindirilmesinde de destekçi olmaktadırlar. Basur problemlerinde başvurulabilecek kremler hakkında detaylı bilgiye bu makalemizde ulaşabilirsiniz.  Basur kremi hem bayanlar hem de erkekler tarafından kullanılabilir.

Basura İyi Gelen Kremler

Pruzon Pomad

Birçok kişi kortizonun yan tesirlerinden dert yanmaktadır. Pruzon Pomad, bitkisel kortizonun dışında bitkisel özütleri içeriğinde barındırmaktadır. Bu özütlerin işlevi gerçekleştirilen bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Söz konusu ilaç, yaranın iyileşme sürecini desteklemektedir. Bunun yanında cildi ferahlatıcı bir işlevi de bulunmaktadır. Keza pişik problemlerinde de bu ilaca başvurulabilmektedir.

İlacın Kullanım Şekli

Şikayetin bulunduğu kısma bölgesel olarak sürülmektedir. Sürülen kısmın temiz olması esastır.

İlacın Yan Etkileri

İlaç bitkisel kortizon içeriği ile bir yan etki kaygısına yer vermemektedir. Yalnızca içeriğinde bulunan maddelerin bazı alerjik reaksiyonlara sebebiyet verdiği bilinmektedir. Bunun dışında bir yan tesiri olduğu ifade edilmemektedir.

Proctolog Rectal Krem

İlacın etken maddesinin Ruskogenin ve Trimebutin olduğu belirtilmektedir. Makat bölgesinde meydana gelen iç ve dış hemoroit, iltihabi rahatsızlıklar ilacın kullanım alanları içerisindedir. Yine “anal fissür” olarak isimlendirilen anal bölgede oluşan çatlaklar ile beraber ağrı, kaşıntı ve şişkinlik problemlerinde de ilacın kullanımı mümkündür.

İlacın Kullanım Şekli

En doğru kullanım biçimini hekimin bildireceği şekildedir. İlaç sürülmeden evvel sorunlu bölgenin temizliği sağlanmalıdır. Temiz bir gazlı bez ya da temiz parmak uçlarıyla sorunlu bölgeye uygulanır. Anal bölgede günde 1 ila 2 defa kullanılması gerekmektedir. Krem, iç hemoroit tedavisinde kullanılacak ise kanül tüpe takılarak kullanılması şarttır.

İlacın Yan Etkileri

İlacın kullanımı esnasında nadir de olsa nefes almada zorluk, karın ağrıları ve kurdeşen problemleri görülebilmektedir. Ek olarak yüz ve dudak bölgesinde, dil ve boğaz bölgesinde şişlik benzeri problemlerinde gözlemlenebileceği ifade edilmektedir. Belirtilen problemlerden herhangi birine rastlanılması durumunda vakit kaybetmeden yetkili hekime danışılmalıdır. Belirtilen problemlerin haricinde ilacın kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilecek genel bir soruna rastlanmamıştır.

Anestol Pomad

İlacın etken maddesinin Lidokain hidroklorür olduğu bildirilmektedir. Hücre zarında bulunan sinirsel uyarıların oluşumunun yanında iletimini de önleyerek lokal uyuşmayı mümkün kılmaktadır. Bu bağlamda lokal anestezik niteliği olduğu da söylenebilir. Kaşıntıyı engelleyen bir ilaçtır. Ciltte oluşan deformasyon, yanık ve tahrişlerden doğan ağrıların dindirilmesinde ve farklı sebeplere dayalı kaşıntıların giderilmesinde ilacın kullanımı mümkündür. Dudak ve meme ucu çatlağı, hemoroit, anal fissür ve böcek ısırığı benzeri cilt problemlerinin yol açtığı ağrı ve kaşıntının dindirilmesinde etkilidir.

İlacın Kullanım Şekli

Yetkili hekim aksi bir durum söylemediği takdirde kullanımı şu şekildedir; sorunlu bölgenin hijyeni sağlanır. Temiz parmak uçlarıyla şikayetin bulunduğu kısma ince bir katman şeklinde uygulanır. Nazik bir şekilde ovalanarak cildin emmesi sağlanır. Anal fissür durumda makatın dış kısmına ve ağzına nazikçe uygulanır. Sorunun seyrine bağlı olarak günlük birkaç kez kullanılması mümkündür.

İlacın Yan Etkileri

Kurdeşen, nefes almada zorluk, karın ağrısı, yüz, dudak, dil ve boğaz kısmında şişlik gözlemlenmesi durumunda yetkili hekim bilgilendirilmelidir. İfade edilenlerin haricinde sürülen kısımda kızarıklık, tahriş, döküntü ve kaşıntı hissi genel olarak rastlanılan yan etkilerdendir.

Kortos Krem

Vücutta şişlik, iltihaplanma ve kızarıklara yol açan kimyasalların tesirini düşürmede etkileri bulunmaktadır. Hücre zarındaki sinir uyarılarının oluşmasını ve iletilmesi önlemektedir. Lokal anestezik niteliği bulunmaktadır. İltihapların kurutulması ve giderilmesinde etkin rol oynamaktadır. Kaşıntı engelleyici ve mikrop öldürücü niteliği taşıyan antiseptik bir yardımcıdır. Bunlara ek olarak, makatta kızarıklık ve şişlik, ağrı, meme oluşumu ve kanamayla birlikte baş gösteren basurun giderilmesinde, anüs kısmındaki çatlakların, yaraların ve kaşıntıların dindirilmesinde işlev göstermektedir.

İlacın Kullanım Şekli

Hekimin direktiflerine uyulması bu konudaki en temel noktadır. İlacın sürüleceği kısım temiz olmalıdır. İlaç, temiz parmak uçlarıyla yada temiz bir gazlı bezle makat kısmına uygulanır.

İlacın Yan Etkileri

Nefes almada zorluk, karın ağrısı, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz kısmında şişlik ilacın neden olabileceği yan etkiler arasındadır. Bu şikayetlerden bir ya da bir kaçına rastlanılması halinde bir hekime danışılmalıdır. Uygulanan kısmın renginde açılma oluşması ve kırmızı leke gözlemlenmesi, kaşıntı ve yanma hissiyatı, olağan dışı tüylenme ve alerjik reaksiyonlarında gözlemlenmesi söz konusu olabilmektedir.

Hedensa Pomad

Etken maddesinin mentol, monoklorkarvakrol, papatya yağı ve ihtamal olduğu belirtilmektedir. İlacın, vücuda görülen, şişlik kızarıklık, iltihap ve ağrıya neden olan kimyasalların tesirini düşürücü özelliği bulunmaktadır. Kaşıntı engelleyici, kan damarı büzücü ne antiseptik niteliği taşıyan bir ilaçtır. Bunun yanında rektum iltihabı, anüs kısmında ortaya çıkan derin çatlaklar, iç ve dış basura dayalı sorunlar ilacın kullanım alanlarındadır. Anüs ve rektum ile alakalı gerçekleştirilen ameliyatların ardından baş gösteren ağrı ve kaşıntı hissinin giderilmesinde kullanılabilmektedir. Kadın bireylerin dış genital organlarında ortaya çıkan kaşıntı hissinin giderilmesinde de  kullanılmaktadır.

İlacın Kullanım Şekli

Hekimin direktifleri ilacın kullanımındaki en temel unsurdur. Şikayetin bulunduğu kısmın temizliği mühim bir konudur. Temizlik sağlandıktan sonra temiz bir gazlı bez ile sorunlu kısma uygulanması tavsiye edilmektedir. İç basur tedavisinde ise kutu içerisinde mevcut olan kanül ile kullanım gerçekleştirilmelidir. Kullanım öncesi koruyucu kapak açılır ve kanül tüpe takılır. Uygulama sonrası koruyucu kapak kapatılmalıdır. Şikayet ortadan kalkana dek günde 2 defa sabah ve akşam saatlerinde kullanılması önerilmektedir. İyileşme başladıktan itibaren günde 1 defa kullanılması yeterli olacaktır.

İlacın Yan Etkileri

Nefes almada zorluk, karın ağrısı, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz kısmında şişlik ilacın yan etkilerindendir. Belirtilen şikayetlerin herhangi birinin yaşanması halinde bir hekime danışılmalıdır. İfade edilen etkilerin haricinde genel olarak rastlanılan bir yan tesir belirtilmemektedir.

Procto-Glyvenol Krem

Ekten maddesinin Lidokain hidroklorür ve Tribenosid olduğu bildirilmektedir. İlaç, sinir uyarılarını engellemesi itibari ile lokal anestezik niteliği taşımaktadır. Ufak kan damarlarında ortaya çıkan iltihaplanmaların ve ağrıya yol açan maddelerin oluşmasının önüne geçer. İlacın iç ve dış hemoroitlerin giderilmesinde de kullanılması mümkündür. Hemoroitin tetiklediği kaşıntı, acı ve ağrı hissinin kısa sürede giderilmesini sağlamaktadır.

İlacın Kullanım Şekli

Hekim aksi bir ifade kullanmadığı halde kullanımı; sorunlu bölgenin temizliği sağlanır. Ardından temiz parmak uçları ya da temiz bir gazlı bez ile bölgeye uygulanır. Şayet krem iç hemoroit tedavisinde kullanılacak ise kanül ile birlikte uygulanmalıdır. İlacın günde 2 defa akşam ve sabah saatlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Devam eden süreçte günde 1 defa kullanımı yeterli olacaktır.

İlacın Yan Etkileri

Nefes almada zorluk, karın ağrısı, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz kısmında şişlik ilacın yan etkilerindedir. Belirtilen şikayetlerin herhangi birinin yaşanması halinde bir hekime danışılmalıdır. İfade edilen etkilerin haricinde genel olarak rastlanılan bir yan tesir belirtilmemektedir.

Hemoralgine Pomad

Ekten maddelerinin efedrin hidroklorür, çinko oksit ve Klorheksidin Hidroklorür olduğu ifade edilmektedir. Lokal anestezik ve büzücü özelliği bulunmaktadırç Bu bağlamda basur kaynaklı kanamanın engellenmesinde ve ağrıların hafifletimesinde kullanımı mümkündür. İç ve dış basurun tesiriyle dönem dönem nüks eden kanama, kaşıntı ve ağrının ortadan kaldırılmasında etki etmektedir.

İlacın Kullanım Şekli

İlacın kullanımını en iyi belirleyecek muayene olunan hekimdir. Tercihe bağlı olarak temiz bir gazlı bezin uç kısmından faydalanılarak sorunlu bölgeye uygulanması önerilmektedir. İç basur tedavisinde kullanılacağı vakit kanül ile birlikte uygulanmalıdır. Şikayet giderilinceye dek sabah ve akşam saatlerinde günde 2 defa kullanılması tavsiye edilmektedir. İyileşme başladıktan itibaren günde 1 defa kullanımı yeterli olacaktır.

İlacın Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz kısmında şişlik ortaya çıkabilecek yan etkiler arasındadır. Bu durumlardan herhangi birinin yaşanılması halinde yetkili hekim derhal bilgilendirilmelidir. İfade edilen durumların haricinde genel olarak rastlanılan bir yan etkisinin bulunmadığı belirtilmektedir.

Bepanthol

Anüs kısmının üzerine merkezi hareketlerle uygulanır. Ağrıyla beraber baş gösteren hemoroit durumunda ferahlık sağlar. Aksatılmadan kullanıldığı takdirde şikayetin azaldığı gözlemlenmektedir. Genel olarak pişik, yanık ve tahriş engelleyici özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Ancak hemoroit probleminde de bir nebze olumlu etkileri bulunmaktadır.

Politoc Gyvenol

Hemoroitin giderilmesi hususunda son derece etkilidir. Ağrıların dindirilmesini sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.