Beyaz Sabunla ve C Vitamini İle Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Saçtan Boyayı Akıtmak İçin 6 Farklı Doğal Kesin Çözüm

0 270

Saçtan Boya Nasıl Akıtılır?

Kadınlar bazen hiç beklenmedik zamanlarda saçlarından sıkılıp boyama girişiminde bulunurlar. Ancak sonuç her zaman istenildiği gibi olmadığı için birçok kadın pişmanlık yaşar. Eğer siz de saçınızı boyadıktan sonra pişman olanlardansanız evde kendiniz saçlarınızda boyayı akıtabilirsiniz. Bu yazımızda saçınızdaki boyayı akıtmak için başvurabileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

Saçımı Boya Yaptım Pişmanım Saçımdaki Boyayı Nasıl Akıtabilirim?

Karbonat

Saçlarınızdaki boyayı karbonat ile akıtmanız mümkündür ve bu yöntem hem çok etkili hem de çok basittri. Bunun için bir sprey şişesinin içine 2 bardak su ve 1 yemek kaşığı karbonatı koyun ve güzelce karıştırın. Daha sonra, hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçlarınıza sıkın ve ıslatın. Bu şekilde 2 saat bekleyip saçlarınızı yıkayın ve mutlaka saçlarınızı saç kremiyle sık sık kremleyin. Çünkü karbonat saçları kurutan bir etkiye sahiptir. Bu yöntemi 2 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Beyaz Sabun

Saçlarınızdaki boyayı akıtacak bir diğer yöntem ise beyaz sabun kullanmaktır. Saç boyasını silme konusunda oldukça etkili olan beyaz sabun ile siyah rengi bile akıtmanız mümkündür. Bunun için saçlarınızı beyaz sabun ile bolca köpürtün ve daha sonra bir süre bekletin. son olarak saçlarınızı durulayın. Bunu tekrarlayabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda vardır ki, beyaz sabunun da kurutma özelliği olduğu için saçlarınıza saç kremi sürmeniz ve nemlendirmeniz çok önemlidir. Bu sayede saçlarınız sertleşmez ve yumuşak kalır.

Kepek Önleyici Şampuan

Kepek önleyici şampuan kullanmak saçlardaki boyayı akıtmanın en etkili yöntemlerindendir. Bunun için yapmanız gereken bir kapta eşit miktarda kepek önleyici bir şampuan ile karbonatı karıştırıp kalın macun kıvamında bir karışım elde etmek. Ardından bu karışım ile saçlarınızı şampuanlar gibi uygulayın ve bone sarıp 30 dakika bekletin. Bu süre dolduktan sonra saçlarınızı yıkayın ve saç kreminizi kullanın.

C Vitamini ile Saç Boyası Akıtmak

Saçlarınızdaki boyadan C vitamini ile kurtulmanız mümkündür. Öyle ki, bu yöntem en etkili ve kesin yöntemdir desek yanlış olmayacaktır. Bu yöntem sayesinde sadece saçlarınızdaki boyadan kurtulmuş olmayacak aynı zamanda saçlarınıza bakım yapacak, besleyecek ve yumuşacık yapacaksınız. Bunun için eczaneden temin ettiğiniz C vitamini kapsüllerinden 10-15 tanesini ezin ve daha sonra bir miktar kepek karşıtı bir şampuan ile karıştırın. İsterseniz içine saç bakım yağı da ekleyebilirsiniz. Daha sonra güzelce karıştırıp saçınızın tamamına yedirip 45 dakika- 1 saat bekletin. Son olarak saçlarınızı durulayın.

Elma Sirkesi

Saçlarınızdaki boyayı elma sirkesi ile akıtabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde ayrıca saçlarınıza bakım yapmış da olacaksınız. Bunun için banyo sonrasında 1 çaydanlık su içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin ve bunu saçınıza sürün ve durulamayıp banyodan çıkın. Elma sirkesinin kokusundan rahatsız olanlar saçlarına lavanta suyu sıkarak kokuyu bastırabilir.

Sıcak Su

Saç boyasını akıtmak için çok uzun zamanlardan beri sıcak su kullanıldığı bilinmektedir. Fakat bu yöntem sabır gerektiren bir yöntemdir ve tekrar tekrar uygulama gerektirir. Bunun için her duşta saçlarınızı sıcak su ile yıkayabilirsiniz. Saçlarınızda boyada zamanla açılmalar fark edeceksiniz. Bu noktada aklınıza sıcak suyun saça zarar verip vermediği de gelebilir. Evet sıcak suyun saça zararı vardır. Bu yüzden rengini akıtmak için saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamamalısınız. Aksi taktirde saçlarınızı matlaştırır ve zayıflatırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.