Buğday Nişastası Cilde İyi Gelir mi Cilde Nasıl Uygulanır Faydaları Ne

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Nişasta Maskesi Tarifleri

0 296

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Nişasta Maskesi Tarifleri

Cilt bakımında kullanılan faydalı besinlerden biri de nişastadır. Güzellik maskelerinin içerisinde kendine yer bulan nişasta, kozmetik ürünlerinin büyük bir bölümünde etkili rol oynar. Kusursuz bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar bu ürünlere çok rağbet gösterir. Nişasta maskesi de mükemmel bir görünüm vaad eder ve doğal olduğu için cilde zarar vermez. Nişasta maskesi uyguladığınızda hem cildiniz güzelleşir, hem de paranız cebinizde kalmış olur. Güçlü etkisiyle bu maske, sizi pürüzsüz bir cilde kavuşturacaktır. Haftada 2 defa uygulamaya devam ederseniz kısa zamanda kendinizdeki değişimi fark edecek, aydınlık ve ipeksi bir cilde sahip olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Cildinizdeki lekelerden eser kalmayacak, ışıl ışıl bir cilt ile hayranlık uyandıracaksınız.

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Nişasta İle Yüz Maskesi Tarifi

Şems Arslan’ın önerilerini adım adım takip ederek, nişasta-kaymak maskesi ile porselen gibi bir cilde merhaba diyebiliriz! İlk olarak bir tatlı kaşığı buğday nişastası ve bir tatlı kaşığı kaymağı bir kaseye alıp tahta kaşık ile karıştıralım. Ardından, bir fırça yardımıyla hazırladığımız bu maskeyi yavaşça yüzümüze uygulayalım. 20 dakika cildimizde bekletelim ve sonra iyice durulayalım. Bu işlemleri haftada 2 veya 3 defa tekrarlayalım. Her hafta aksatmadan uygularsak belirgin şekilde faydası olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Nemlendiren Ve Ciltteki Lekeleri Yok Eden Maske

Bir adet armudun suyu çıkarılır. Bir çorba kaşığı krema, bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı pirinç nişastasıyla karıştırılır. Elde edilen karışım yüz bölgesine uygulanır. 15-20 dakika beklenip yıkanır. Haftada 2 kere tekrarlanmalıdır. Cilt hassasiyeti olanlar haftada 1 defadan fazla uygulamamalıdır.

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Cilt Rengini Eşitleyen Cilt Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı kil
  • 3 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı buğday nişastası

Malzemelerin hepsini tamamen pürüzsüz bir kıvam elde edinceye dek iyice karıştırıyoruz. Yüzümüze sürüyoruz ve 15-20 dakika bekleyip nazikçe masaj yaparak soğuk suyla temizliyoruz. Nemlendirici kullanmayı unutmamalıyız.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Matlaşmış Cildi Parlatan Cilt Maskesi

Bir çorba kaşığı limon suyu, yarım marul ile beraber blenderdan geçirilir. Daha sonra 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı pirinç nişastası ilave edilip karıştırılır. Hazırlanan karışım temiz cilde uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra bol su ile yıkanarak cilt, bu karışımdan arındırılır.  Son olarak cilt tipine uygun bir krem sürülür. Bunu her hafta 2 defa tekrar etmelidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Doğal Cilt Kremi Tarifi

1 tatlı kaşığı esmer pirinç nişastası, 16 damla lavanta, 10 damla adaçayı, 5 damla gül yağı, 50 gram susam yağı güzelce karıştırılır. Her gece krem yerine kullanılabilir.

Nişastanın Cilde Faydaları

  • Sivilceleri geçirir.
  • Cildi yeniler.
  • Cildin yağ oranını dengeler.
  • Siyah noktalara engel olur.
  • Cilde parlaklık verir, cansız görünmesini önler.
  • Cilt lekelerinden korur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.