Cildinizin Güzelliği İçin Yulaf Ezmesinin Cilde Faydaları

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilt İçin Yulaf Maskesi Tarifleri

0 33

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilt İçin Yulaf Maskesi Tarifleri

“Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen yulaf maskesi tariflerini okuyabilirsiniz.”

Yulafın Cilde Faydaları Nelerdir?

Yulaf, cilt sağlığı için oldukça yararlıdır. Cilt maskelerinde ve bakım ürünlerinde kullanılan yulaf, cildi besler ve güzelleştirir. Yulaf ile cilt bakımı, Eski Roma ve Mısır dönemlerinden beri devam eden bir uygulamadır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yulaf Maskesi Tarifi

Hepsinden birer çorba kaşığı olmak üzere yulaf unu, krem, kil ve su karıştırılır. Cilde uygulanır ve 5 dakika bekletilip ovarak çıkarılır. Ayda 1 defa cilt temizletme yaptırmanız tavsiye edilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Sivilceler İçin Yulaf Maskesi Tarifi

1 çay kaşığı oksijenli su, 1 kapsül antibiyotik tozu, 1 çay kaşığı yulaf unu karıştırılır. Hazırlanan karışım yüz bölgesine maske gibi uygulanır. 20 dakika beklenir ve yıkanır. Peş peşe 5 gün buna devam edilmelidir. İlaveten her gün 1 adet patates haşlanıp elma sirkesine batırılarak tüketilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kuru Cilt İçin Yulaf Maskesi

Kuru ciltler için diğer tarifim şudur; Birer tatlı kaşığı yulaf, böğürtlen, saf zeytinyağı ve polen karıştırılır ve cilde uygulanır. 20 dakika bekletilir ve ardından yıkanır. Haftada 3 defa uygulanmalıdır. Aynı zamanda üzüm çekirdeği yağını masaj yaparak sürerseniz cildinize çok iyi gelecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Karma Cilt İçin Yulaf Maskesi

3 tane olgun çilek önce çatal ile ezilir. Ardından birer tatlı kaşığı yoğurt, bal ve bir çorba kaşığı yulaf unuyla güzelce karıştırılır. Yüz bölgesine uygulanır ve ortalama 15 dakika bekletilip yıkanır. Haftada 3 defa uygulanmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Siyah Noktalar İçin Yulaf Maskesi

2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem, 3 yemek kaşığı yulaf unu, 1 yumurtanın beyazı ve birkaç damla suyu karıştırın. Bu karışımı bir fırça yardımıyla burnunuza sürün. 15 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çilleri Yok Etmek İçin Yulaf Maskesi

1 çay kaşığı kabartma tozu, 3 çorba kaşığı yoğurt, 2 çorba kaşığı yulaf unu karıştırılır. Haftada bir kez çilli bölgelere sürülür ve 1 saat bekletilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini Yok Etmek İçin Yulaf Maskesi

Bu hafif maske tarifi ile cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Önce 1 adet orta boy patatesi rendeleyin. Ardından 1 çorba kaşığı süt, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve aldığı kadar un ile karıştırın. Hazırlanan karışım cilde doğrudan uygulanabileceği gibi, gazlı bir bezin içerisine koyularak ciltte bekletilebilir. 25 dakika sonra yüz bölgesi yıkanır. Kış mevsiminde dışarı çıkmadan koruma faktörlü krem sürmeyi ihmal etmemelidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pürüzsüz Bacaklar İçin Yulaf Maskesi Tarifi

2 çorba kaşığı süt, 2 yemek kaşığı yulaf, 1 çorba kaşığı toz şeker, 1 yemek kaşığı ince portakal kabuğu rendesi karıştırılır. Bacaklara nazikçe uygulanır. 5 dakika bekletilir ve ovularak çıkarılır.

Yulaf Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Cilt hücrelerini yeniler ve tertemiz bir cilde kavuşturur.
  • Cilt kuruluğunu ve yağlanmasını önler.
  • Siyah noktalardan korur ve mevcut siyah noktalara iyi gelir.
  • Bakterilerle savaşır ve sivilceleri engeller.
  • Cilde sağlıklı ve duru bir görünüm verir.
  • Cildi ipek gibi yumuşatır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.