Çörek Otu Tarçın İle Adet Söktürücü Tarifi

Çörek Otu Bal Karışımı Adet Söktürücü Çörek Otu Adet Söktürürmü

0 452

Çörek Otu Bal Karışımı İle Adet Söktürülür mü?

Kadınlar doğanın bir kanunu ve bir yaratılış gereği olarak belli bir yaşlara ulaştıklarında ve ergenlik dönemine girdiklerinde her ay düzenli olarak regl yani adet olurlar. Bu döngü bazen çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilmekte ve adet düzensizlikleri ortaya çıkabilmektedir. Bu adet döngüsünde meydana gelen düzensizlikler şişkinlik, asabiyet, huzursuzluk gibi çeşitli şikayetlerin ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi şikayetlerin oluşmaması için önlem almak ya da belirtilerini azaltmak için bu dönemlerde östrojen hormonunun üretilmesini tetikleyen çeşitli doğal yöntemler ile adet döngüsünü düzene sokabilmek mümkündür. En etkili doğal yöntemlerden biri olan ve adet söktürücü özelliği bulunan karışımlardan birisi bal ve çörek otudur.

Peygamber Efendimiz aleyhisselam hadisi şeriflerde çörek otunun ölümden başka her şeye deva olduğu bildirmektedir. İnsan vücudu için mükemmel bir sağlık iksiri ve şifa kaynağı olan çörek otu tohumu kadınların özel günlerinin bir kurtarıcısı olarak bu döngülerini daha normal ve şikayetsiz bir şekilde geçirmelerine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Çörek otu tohumu kasların aşırı gerilmesinin önüne geçerek adet kanının vücuttan daha kolay ve ağrısız bir şekilde atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu karışım kullanılırken izlenecek adımlar şu şekildedir:

Çörek otu ve bal karışımı, adet söktürücü en etkili doğal çözümlerdendir. Adet söktürmek için günde 3 kez 1 tatlı kaşığı ezilmiş çörekotu-bal karışımı yiyin, ayrıca akşamları da 1 çay kaşığı tarçın ve bal yemeye devam edin.

Adet Söktürücü Diğer Doğal Yöntemler Nelerdir?

Maydanoz suyu

En etkili adet söktürücü bitkilerin başında yer alan maydanoz rahmin ve selvik bölgenin uyarılarak adet kanamasının vaktinde gelmesini sağlamakta ve böylece de adet düzensizliklerinin önüne geçmektedir. Maydanoz suyunu hazırlamak için su bardağı klorsuz su bir tencerede kaynatılır ve su kaynadıktan sonra ocaktan alınarak yıkanarak temizlenmiş bir demet maydanoz ilave edilir. Maydanozlar suyun içinde yaklaşık olarak 30 dakika bekletildikten sonra suyu süzülür. Elde edilen maydanoz suyu adet döngüsü başlamadan birkaç gün önce içilir.

Kekik suyu

En etkili adet söktürücü bitkilerden bir diğeri kekik suyudur.Bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı kadar kekik ekleyerek kaynatılır ve demlenmeye bırakılır. Kekik suyun içinde yaklaşık 4 ila 5 dakika kadar demlendikten sonra süzülerek içilir. Bu çay günde 2 kere düzenli olarak tüketildiğinde adet söktürücü etkisini hemen görmek mümkün olacaktır.

Adaçayı ve Civan Perçemi

Bir tutam civan perçemi ve bir tutam adaçayı iki bardak kaynamış suyun içerisine atılarak 5 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra su ılımaya bırakılır ve suyun ılıdığından emin olunduktan sonra adet döneminden bir hafta önce içilir. Bu çayın etkili sonuçlar verebilmesi yani adet döngüsünü düzene sokabilmesi için 3 ila 4 gün boyunca her gün sabah ve akşam olmak üzere tüketilmesi önerilmektedir.

Soğan

Soğan kürünü hazırlamak için bir adet beyaz orta boy soğanı iki ya da dört parçaya kesip, bir bardak klorsuz su içine atılır, 5 dakika boyunca kaynatılır. Elde edilen soğan suyu sabah ve olmak üzere günde iki kere sıcak bir şekilde tüketilir. Etkili bir adet söktürücü olarak bilinen bu kür 15 gün boyunca-düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir. Klorsuz su yerine marketten satın alacağınız suda olur.

Rezene tohumu

Rezene tohumu adet döngüsünün düzene girmesini sağladığı kadar, adet döneminde ortaya çıkan sancı ve krampların hafiflemesine de büyük oranda katkı sağlamaktadır. İçerisinde bulunan çeşitli maddeler adetin söktürülmesini sağlamaya yaramaktadır. Suyu hazırlamak için bir bardak suyun içerisine 2 yemek kaşığı rezene tohumu eklenerek bir gece boyunca bekletilir. Ertesi günkü sabah su süzülerek içilir. Bu suyun etkili ve istenilen sonuçlar alınana kadar tüketilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Alıç

Rahmi uyararak adet döngüsünün gerçekleşmesini tetikleme özelliğine sahip olan alıç, adet döneminin yaklaştığı günlerde tüketildiğinde adet döngüsünün düzene girmesine katkı sağlamaktadır. Bu kürü hazırlamak için bir miktar alıç bitkisi kaynar suyun içerisinde 10 dakika kadar bekletilerek tüketilir. Adet döneminden önceki 10 gün boyunca günde 3 kez aç karnına tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.