Çörek Otu Yağı Saç Dökülmesi İçin Nasıl Kullanılır

Çörek Otu Yağı Saça Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 13

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Çörek otu yağı, yağ asidi açısından oldukça zengin bir üründür. Aynı zamanda sağlıklı saçlara sahip olmanın da sırrıdır. Doğal saç renginin muhafaza edilmesi, saçların hızlı uzaması ve dökülen saçların yerine yeni saç tellerinin oluşması gibi etkileri vardır.

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları

  • Saç tellerini çevresel faktörlerden korur ve daha parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Saçların döküldüğü ve tekrardan çıkmadığı alanlarda, yeni saç tellerinin oluşmasını destekler.
  • Saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
  • Saç diplerinde meydana gelen kaşıntıyı önler.
  • Yıpranan saç tellerinin daha canlı hale gelmesini sağlar.
  • İnce telli saçların kopmasını engeller ve kalınlaşmalarını sağlar.
  • Saçların beyazlamasını ve dökülmesini engeller. Bunun için saç diplerinize çörek otu yağı ile masaj yapmanız gerekir.
  • Saç beyazlamasının daha yavaş şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Saçlarınıza çörek otu yağı uyguladıktan 3 saat sonrasında yıkamanız gerekir. Dilerseniz oral yolla kullanarak da saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Çörek Otu Yağını Saç İçin Kullananların Yorumları

Saç dökülmesi sorunu neredeyse hepimizin yaşadığı bir sorun. Ben yıllarımı, saç dökülmemi durdurmak için harcadım. Ve gerçekten çok fazla yöntem denedim. En etkili yöntem ise çörek otu yağı oldu. Annemle şifalı otlar hakkında bir kitap okurken öğrenmiştim ve hemen denedim. 8 haftalık uygulamanın sonunda kuaförüm saçlarımın çok güçlendiğini söyledi. Ayrıca bir kökten 4 tel saç çıktığını da belirtti. Ne kadar sevindiğimi tarif edemem. İlerleyen dönemlerde daha seyrek kullandım ama hiçbir zaman tamamen bırakmadım. Hayli etkisini gördüm. Ben çörek otu yağını biraz ısıtarak, doğrudan kullandım. Haftada 2 ya da 3 kere düzenli olarak saç diplerime masaj yaptım. En az 45 dakika boyunca durulamadan beklettim ve sonrasında yıkadım. Ama çoğunlukla uyumadan önce sürüp sabahları yıkıyordum.

Benim saçlarım çok dökülüyordu. Bir gün İbrahim Saraçoğlu’nun, saç gürleştiren bitkileri anlattığı programlardan birine denk geldim. Aynen Saraçoğlu’nun söylediği gibi, 5 ay boyunca düzenli olarak her sabah çörek otu yedim. Kahvaltı yapmadan önce yemeniz gerekiyor bu arada. Başlar başlamaz saç dökülmem azaldı. 4 haftanın sonunda ise neredeyse tamamen durdu. Ben garanti olsun diye her sabah ½ çorba kaşığı kadar soğuk preslenmiş çörek otu yağı da içtim. AVuç avuç dökülen saçlarım şimdi banyoda bile en fazla 10 tel olacak şekilde dökülüyor.

Benim saçlarım o kadar dökülmüştü ki, neredeyse bir tutam saçım kalmıştı geriye. Bir arkadaşımın önerisiyle çörek otu yağı kullanmaya başladım ve dökülen saçlarım yeniden çıkmaya başladı. Tam olarak ne kadar kullandığımı anımsamıyorum ama yeni saç tellerim serçe parmaklarım kadar uzadı şu an. Parmaklarımı saçlarımın arasında gezdirirken hiç boşluk hissetmiyorum. Gerçekten çok mutluyum.

Çörek otu yağını denedim ve çok memnun kaldım. Saçlarım oksijen almış gibi hayata döndü resmen. Kullanmaya başladıktan sonra saç tellerimin nemlendiğini ve hacim kazandığını farkettim. Tüm bitkisel yağlar birbirinden yararlı ve doğal bence.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.