Çörek Otu Yağı Saça Nasıl Uygulanır Saç Beyazlaması İbrahim Saraçoğlu

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları Saç Bakımı Saç Çıkarır mı Nasıl Kullanılır

3 32.218

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu yağı, Türkiye ve Hindistan’da yetişen çörek otundan elde edilir. Bu yağ, saçlara en faydalı esans yağlar arasında yer almaktadır. Çörek otu yağının sağlığa ve güzelliğe faydaları saymakla bitmez. Bazı uzmanlar tarafından, “ölüm dışında her şeye çare” olarak nitelendirilmektedir.

Yeni Saçların Çıkmasını Sağlar Saçları Gürleştirir

Düzenli olarak çörek otu yağını saç diplerinize ve saçlarınıza sürerek saç derinizde yeni saçların çıkmasını, saçlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Çörek otu yağı, nigellone ve thymoquinone, antihistaminlerini içerir. Bu histaminler genellikle, erkeklerde görülen kellik ve saçkıran sorunlarının tedavisinde kullanılan ilaçlarda yer alırlar ve saçları belli bir miktarda yeniden çıkartmaya yardımcı olurlar. Çörek otu yağı kullanmak, ilaçların zararlı etkilerine maruz kalmadan, doğal bir şekilde bu antihistaminlerin faydalarından yararlanmanızda etkili rol oynar.

Saç Derisi Sağlığını Korur

Saç derinizin sağlığı, saçlarınızın sağlığını korumak kadar önemlidir. Bunun nedeni, saçlarınızın, saç derinizdeki foliküllerde üretilmesidir. Yağlılık, kepek, saç derisi tahrişi gibi sorunlar, saç derisindeki foliküllere zarar verir ve tıkar. Çörek otu yağı, iltihap önleyici, mantar önleyici, bakteri, virüs önleyici ve ağrı kesici özellikleri sayesinde, saç derinizin sağlığını koruma konusunda büyük katkı sağlar. Kepek sorununu çok etkili bir şekilde tedavi eder ve saç derisindeki egzema, sedef hastalığı gibi cilt sorunlarını azaltır. Ayrıca saç derinizi nemlendirir ve yağ üretilme miktarını dengeler.

Saç Beyazlamasını Önler

Çörek otu yağının bilinen başka bir faydası ise, saçların beyazlamasını önlemesi ve saçtaki beyazlığı giderip eski rengine döndürmesidir. Saç foliküllerinin pigment hücrelerinin azalmasını engelleyip saç beyazlamasını geciktirir

Saçları Nemlendirir ve Saça Bakım Yapar

Çörek otu yağı, saç derinizdeki yağ üretimini dengeler. Bu da saçlarınızın her zaman nemli olmasını sağlar ve fazla yağlanmasını engeller. Bu yağ, amino asitler bakımından zengin olması sayesinde, saç borularında nemi mühürler ve istenmeyen kabarmayı önleyerek, saçlarınızın daha kolay şekil almasını sağlar.

Saç Dökülmesini Önler

Çörek otu yağının en çok bilinen özelliği, saç dökülmesini önlemesidir. Bu yağ, saç dökülmesini tedavi etmek için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. 100’den fazla besin öğesi barındırması dolayısıyla, saç foliküllerine ve saçlara oldukça iyi bakım yapar. Bu ekstra bakım, foliküllerinizi sağlıklı hale getirerek, saç dökülmesini önler.

Saçın Bakımını Yapar

Bakım yapılmadığı sürece, serbest radikaller, saç derinize ve saçlarınıza büyük zararlar verirler. Çörek otu yağı, içeriğindeki antioksidanlar ile, serbest radikallerin vermeye çalıştığı zararı önler. Bu saç ve saç derinizin sağlığını korur.

Çörek Otu Yağı Saçlar İçin Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağının Saç İçin Kullanımı

 • 2 temek kaşığı çörek otu yağını, avuç içlerinize alın
 • Saç derinize ellerinizle masaj yapmaya başlayın. En çok saç dökülen bölgelere daha fazla masaj yapın.
 • Saç deriniz, yağ ile kaplandığında, yağı, saç köklerinizden, saç uçlarınıza doğru sürmeye başlayın.
 • 30 dakika veya 1 saat bekletin ve her zaman kullandığınız şampuan ile saçlarınızı yıkayın.
 • Bu yöntemi haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Beyazlamış Saçları Eski Haline Döndüren Çörek Otu Yağı Kürü

İhtiyacınız olacak malzemeler;Yoğurt (bir yemek kaşığı), çörekotu (bir çay kaşığı) Öncelikle çörekotunu demir havanda iyice dövüp ardından miktarını belirttiğimiz yoğurdumuzu karıştırıp yiyelim. Bu tarifi bir ay boyunca her gün düzenli olarak tüketelim. Bir aylık süremiz bittikten sonra yedi gün ara verip tekrar başlayalım. Ayrıca, Bektaşi üzümünü, (Amla olarak da bilinir) Hindistan cevizi yağıyla karıştırarak saçlı deriye düzenli olarak sürün. Birkaç kurutulmuş Amla’yı Hindistan cevizi yağıyla siyaha dönene kadar kavurun.Elde edilen yağı saçlı deriye sürün. Bu karışım gri saçları siyaha döndürecektir.)

Çörek Otu Yağı ve Zeytinyağı

Çörek otu yağı, diğer taşıyıcı yağlar ile kullanılarak, etkinliği daha da arttırılabilir. Aşağıda, çörek otu yağını hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve hintyağı ile nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

 • Bir kase içerisine, 2 yemek kaşığı çörek otu yağı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin.
 • Bu yağ karışımını, saç derinize masaj yaparak sürün. En çok saç dökülen bölgelere daha fazla masaj yapın.
 • Saç deriniz, yağ ile kaplandığında, yağı, saç köklerinizden, saç uçlarınıza doğru sürmeye başlayın.
 • 30 dakika veya 1 saat bekletin ve her zaman kullandığınız şampuan ile saçlarınızı yıkayın.
 • Bu yöntemi haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

 • Bir kase içerisine, 1 yemek kaşığı çörek otu yağı ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı koyun ve bu karışımı birkaç saniye boyunca, hafif sıcaklayıncaya kadar ısıtın.
 • Bu yağ karışımını, saç derinize 15 dakika boyunca masaj yaparak sürün ve daha sonra bütün saçlarınıza sürün.
 • Bütün saçlarınız ve saç deriniz bu yağ ile kaplandıktan sonra 30 dakika boyunca bekletin.
 • Daha sonra saçlarınızı her zmaan kullandığınız şampuan ile yıkayın.
 • Bu yöntemi haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.
3 Yorumlar
 1. şeyda diyor

  Saçlarım aşırı yağlı ve dökülüyor bunun için bir sürü şey denedim doktora falan gittim özellikle dökülme için ama geçmedi eşimin doktor bir arkadaşı doğal keratin ürünleri kullanmamı önermiş özellikle doğal olması gerektiğini söylediği için patentli olanı bulup aldım ve saçımdaki hem yağlanma hem de dökülmeden eser kalmadı.

 2. Anonim diyor

  Bakın arkadaşlar %100 faydası var hemde çok saçlarım dökülüyor 1 hafta kulandım gerçekten çok faydasını gördüm gürleştiğini resmen gördüm ve dökülmeyi kesinlikle kesti benim tavsiyem kesinlikle Kulanın ama ne olursa olsun en az iki ay sabredin

 3. Anonim diyor

  Ben daha 1aydir kullaniyorum Allahin peygamber efendimiz Ölümden başka her derde deva dediği bu banada yaradi allahın izni ile. Gerçekten dökülmem azaldi kanim ve d vitaminim de düşüktü kullandığım takviye ilaclarlada saçım hem icten hem bu yağ sayesinde beslendi kesinlikle tavsiye ederim bu sorunu olan bismillah ya şafi ismi hürmetine diyip başlasın kullanmaya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.