Bağırsak Solucanı Kurdu Parazitleri Nasıl Dökülür Düşürülür İbrahim Saraçoğlu

Bağırsak Paraziti Bitkisel Tedavisi Bağırsak Kurdu Kabak Çekirdeği

0 32.415

Bağırsak Paraziti Bitkisel Tedavisi

Bağırsak kurtları ve bağırsak parazitleri olarak da bilinen bağırsak solucanları mide-bağırsak kanalında bulunan parazitlerdir. Özellikle bağırsak çeperinde bulunarak insanlara ve diğer organizmalara zarar verirler. İnsanları etkileyen birçok değişik bağırsak kurdu çeşidi vardır fakat bunlardan en tehlikelileri kancalıkurt, kılkurdu, kamçı kurdu ve tenya olarak sayılabilir.

Bağırsak solucanlarına insan vücuduna, pis su içildiğinde, bozulmuş yemek yedildiğinde, sivrisinek ısırması sonucunda ve hatta burundan solunarak veya cilde temas yoluyla olmak üzere çok çeşitli yollarla girebilirler. Temizliğe dikkat edilmediği takdirde, parazit olduğu bilinen yerlerde bulunulduğunda, bağışıklık sistemimiz zayıfsa, çiğ ve az pişmiş et yediğimizde dahi bu parazitler insan vücudunda yer edinebilirler.

Genellikle tropik bölgelerde yaşayan insanlarda bağırsak parazitleri yaygın olarak görülmektedir. Fakat unutmamak gereklidir ki bağırsak parazitleri dünya üzerindeki her yaştan insanı etkileyebilmektedir. Bağırsak solucanının tipine bağlı olarak bulaştığı kişideki etkileri, yani bağırsak kurdu belirtileri; karın ağrısı, aşırı gaz, dizanteri, ishal, kötü nefes kokusu, sürekli açlık hissi, rahat uyuyamama, makat civarında kaşınma, kansızlık, halsizlik, istemsiz kilo kaybı, sık sık baş ağrısı, ateş, mide bulantısı, bacaklarda ağrı ve beslenme bozuklukları gibi oldukça çeşitlidir.

Bağırsak kurtlarının çeşidine ve miktarına bağlı olarak reçeteli veya reçetesiz alabileceğiniz ve birkaç gün ila birkaç hafta boyunca kullanmanız gerekecek birçok ilaç ve tedavi yöntemi mevcuttur. Bağırsak kurtlarından kurtulmak için ayrıca bunların yanında oldukça basit ve doğal olarak uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır; İşte bağırsak solucanlarından kurtulmak için doğal yöntemler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Bağırsak Parazitlerine (Bağırsak Kurtlarına Solucanlarına) Doğal Çözüm

1 tatlı kaşığı kekiği su ile yutun; öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 kez tüketin. Çocuklar ise 1 çay kaşığı kullanmalıdır. Prof. Saraçoğlu, bu kürün 4-5 gün içerisinde çok olumlu sonuç vereceğini belirtmektedir

Kabak Çekirdeği

Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi bağırsak kurtlarından kurtulmada kabak çekirdeğini tavsiye etmektedir. Kabak çekirdeğinin içerisinde Cucurbitacin adı verilen bir madde bulunmaktadır ve bunun parazit karşıtı özelliği sayesinde vücutta bulunan bağırsak parazitleri felç olmaktadır. Bunun sonucunda parazitler bağırsak çeperlerine tutunamayıp en kısa sürede vücuttan dışarıya atılmaktadırlar.

 • 2 yemek kaşığı kabuğundan çıkartılmış ve ezilmiş kabak çekirdeğini, 3 bardak kaynatılmış suyun içerisine atın. 30 dakika boyunca kaynatın ve daha sonra ocaktan alıp soğuması için bekleyin ve karışımı için. 1 gün boyunca birşey yememeye çalışın ve suya kuru erik karıştırıp, kaynatıp bu karışımı da için. Sonrasında ilk hazırladığımız karışımı tekrar için. Kaynatılmış kuru erik suyu bağırsakların tamamen temizlenmesine yardımcı olur.
 • Diğer yöntem; 1 yemek kaşığı kavrulmuş ve ezilmiş kabak çekirdeğini 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Her sabah aç karnına bu karışımı bütün hafta boyunca yiyin. Daha sonra kahvaltıda muz veya kivi gibi kabızlık giderici birşeyler yiyin. Bu 2 yöntemden dilediğinizi uygulayın

Karanfil

Karanfil, antiseptik, bakterisit ve anti-parazitik içeriği sayesinde bağırsak paraziter yumurtalarını yok etmeye ve bağırsak solucanlarını öldürmeye yardımcı olur. Bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı toz karanfil ekleyin. Üstüne bir kapak örtüp10-20 dakika boyunca demlemeye bırakın. Bu içeceği süzüp haftanın üç günü bir hafta boyunca tüketin.

Zerdeçal

Zerdeçal bağırsak solucanları için mükemmel bir doğal ilaçtır. Bağırsak solucanlarını öldürmeye yardımcı olan antimikrobiyal özellikler içerir. Ayrıca, zerdeçal bağırsak solucanlarının belirtilerinden olan şişkinlik, aşırı gaz, mide bulantısı ve karın ağrısını gidermeye yardımcı olabilir. Taze zerdeçalın katı meyve sıkacağında suyunu çıkarın. Bu suya bir tutam tuz atıp sabahları aç karına için. Bu yönteme 1 hafta boyunca devam edin. Katı meyve sıkacağınız yoksa bir buçuk tatlı kaşığı toz zerdeçal ile bir tutam tuzu yarım su bardağı ılık suda karıştırın. 5 gün boyunca her gün bunu için.

Sarımsak

Sarımsak, bağırsak kurtları ile savaşmada oldukça etkili popüler bir parazit karşıtı yiyecektir. Çiğ sarımsağın içeriğinde sülfür içeren amino asit bulunmaktadır ve bu doğal olarak bir parazit karşıtıdır. Ayrıca sarımsağın antibakteriyel, antiseptik ve mantar önleyen özellikleri vücutta bulunan mikropları öldürmede yardımcı olur.

 • Bir hafta boyunca aç karnına sabah öğle akşam olmak üzere günde 3 diş sarımsak yemek, bağırsak parazitlerinden kurtulmanın en kolay yollarından biridir.
 • Buna alternatif olarak ezilmiş 2 diş sarımsağı yarım bardak süt içerisine karıştırıp kaynatarak bir hafta boyunca aç karnına içebilirsiniz.

Havuç

Havuç, A vitamini öncüsü olan beta karoten içermektedir. Bu içeriği sayesinde bağırsak kurtlarının yumurtalarını yok edebilmektedirler. Ayrıca havucun içerdiği C vitamini ve demir bağışıklık sistemine destek olur. Güçlü bir bağışıklık sistemi demek, parazitlerin vücuttan hızlıca atılması demektir.

 • 2 havucu rendeleyin.
 • Sabah kalktığınızda aç karnına rendelenmiş havuçları yiyin.
 • Sabahları rendelenmiş havuçtan başka birşey yemekten kaçının.
 • Bağırsak parazitlerinden kurtulabilmek için bu işlemi bütün hafta boyunca tekrarlayın.

Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi bağırsak kurtlarının her türlüsünden kurtulmak için oldukça etkili bir araçtır. Hindistan cevizi bünyede oldukça güçlü bir anti parazit olarak etki gösterir. Hem hindistan cevizinin kendisini hem de yağını bağırsak kurtlarından kurtulmak için kullanabiirsiniz.

 • 1 yemek kaşığı katı hindistan cevizini kahvaltınız ile beraber yiyin. 3 saat sonra, 1 bardak sıcak süte 2 yemek kaşığı hintyağı karıştırarak için. Bunu yaşadığınız belirtilerden kurtulana kadar hergün tekrarlayın. Hint yağı, 5 yaşından küçük çocuklar için ve sindirim sistemi ile alakalı hastalığa sahip olanlar için tavsiye edilmez.
 • Ayrıca hergün 4-6 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı için. Hindistan cevizi yağı parazitleri vücunuzdan atmaya yarayan ve bağışıklık sisteminizi güçlendiren orta zincir trigliseritlerle doludur.

Tam Olgunlaşmamış Papaya

Olgunlaşmamış papaya meyvesi, bağırsak parazitleride olmak üzere birçok hastalık için ayurveda tıbbında sıklıkla kullanılmıştır. Olgunlaşmamış papaya meyvesi lateks papain enzimi bakımından oldukça zengindir ve bu enzimin kurtdöken etkilerinden dolayı bağırsak kurtlarından kurtulmada birebirdir.

 • 4 yemek kaşığı sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı çiğ papaya suyu ve 1 yemek kaşığı bal koyarak iyice karıştırın. Bu karışımı sabahları aç karnına için. 2 saat sonra, içerisine 2 yemek kaşığı hint yağı karıştırılmış bir bardak sıcak süt için. 2 veya 3 gün boyunca bu aşamaları tekrarlayın. Bu karışımları çocuklar için kullanacaksanız karışım miktarlarını yarıya indirin.
 • Papaya tohumlarını öğütüp pudra haline getirin. 2 çay kaşığı öğütülmüş papaya tohumunu 1 bardak sıcak süt veya su ile iyice karıştırın. 3 gün boyunca sabah kalkar kalkmaz aç karnına bu karışımı için.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.